Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS! Mit lehet olyankor...

SOS! Mit lehet olyankor tenni, ha valamelyik rokon nem akar elmenni egy családtól, illetve mindenért beszólogatna? Meddig szabad elmenni? Külön törvény van az ilyen helyzetekre?

Figyelt kérdés
Mindjárt itt lesz nálunk egy mindenért pampogó alak, aki sajnos a rokonom. Itt van most a párom és ő is és én is forró fejűek vagyunk. Alapból sok van a rovásán és egy hajszál választja el attól, hogy darabokra szedjem! Tudom, nem megoldás az erőszak, de sajnos kaptam már tőle annyi rosszat, hogy nem is tudok és nem is vagyok hajlandó másként tenni. Anyuék házában élek még, de anyukámat is kritizálja mindig.

2018. jún. 3. 07:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Akkor minek engeditek be? Meddig marad?
2018. jún. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Be kell csukni az ajtót
2018. jún. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Ha anyukáde a ház, akkor ez az ő döntése. Ti csak annyit tehettek, hogy a közös terekből saját szobába húzódtok, kerülitek vele a kommunikációt, közös étkezést.
2018. jún. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mert apuék úgy gondolják, hogy vele is tartsuk a kapcsolatot. Egy két napig lesz itt. Ha engem vagy a páromat inzultálnná, akkor mit csináljak, csináljunk? Akkor is húzódjunk vissza?
2018. jún. 3. 08:21
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Menjetek kirándulni, vegyetek ki egy szobát valahol. Majd csak hazamegy.
2018. jún. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%
Írtam privátban.
2018. jún. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Ha párod van, akkor már csak vagytok 16 évesek. Booking.hu-n 2 főnrk 15 ezer/nap olcsóbb helyeken a szállás reggelivel, akár a Balatonon, akár Budapesten.
2018. jún. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Azért a saját otthonotokból ne meneküljetek panzióba.

Most meleg van, reggel menjetek el strandra vagy kirándulni, aztán este érjetek haza. Másnap ugyanez. Ill. ha dolgoztok, akkor amúgy se lesztek otthon délutánig. Este meg ha találkoztok, próbáljátok elviselni arra a rövid időre.

2018. jún. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%

Nos, én ezt úgy szoktam megoldani, hogy ha a konyhában vagyok és ő bejön, kimegyek a nappaliba. Ha oda átjön, vissza megyek vagy épp az udvaron lesz sürgős elintéznivalóm.


Amúgy, jó idő van, menjetek a pároddal romantikus kirándulásra, este üljetek be moziba stb.

2018. jún. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 kovpet ***** válasza:
82%

"Mert apuék úgy gondolják, hogy vele is tartsuk a kapcsolatot."


Szerintem velük kellene azt megbeszélni, hogy ti meg nem így gondoljátok. Elmondani, hogy folyamatosan piszkál titeket és ez nektek rossz, nem akartok egy levegőt szívni vele.


Amúgy erőszakban ne gondolkozz, hacsak nem bánt fizikailag. Ha csak "pampog", akkor pampogj neki te is. Ha piszkál, piszkáld. Ha nem érzi jól magát, csak nem fog jönni.


De akkor is azt gondolom, a kulcs itt az, hogy a szüleid miért hívják, ha tudják, hogy bánt titeket. Vagy csak bebeszéled és nem is bánt?

2018. jún. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!