Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Másod ágú rokonnal való...

Másod ágú rokonnal való házasságot, közelebbi kapcsolatot, stb. - t tilt a törvény?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az első ágúval igen, de a másodról fogalmam sincs, és ezt kaptam feladatnak, hogy derítsem ki. Nagy segítség lenne, ha leírnátok, és előre is köszönöm :)

2017. jan. 22. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Mármint pl másodunokatestverrel való házasságot? Nem tiltja a törvény.

De rákereshetsz. Ha ez feladat, akkor inkább nézz utána, ne a gyakorit jelöld meg forrásként...

2017. jan. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

De első sorban unokatestvérre gondoltam volna :D

2017. jan. 22. 12:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ismerek olyan párt, akik első unokatestvérek és törvényesen házasok.

Azért a törvények változnak, én is azt mondom, hogy a Google a barátod!

2017. jan. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A párkapcsolatokat sehol nem szabályozzák, mert nem ellenörozhetöek.


Házasságot második unokatestvérek köthetnek, elsö unokatestvérek házasságához külön engedély kell.


Akármilyen közeli rokonnal való kapcsolatnak nincs semmiféle biológiai ellenjavallata, egyedül a gyerekvállalás nem ajánlott elsö unoktaetvérek esetében, mert elöfordulhat (nem kötelezö, de NÉHA elöfordul), hoyg a gyereknek valamilyen genetikai problémája lesz. De ez általában nem egyszeri közeli rokonok közötti kapcsolat miatt, hanem ha több generáción keresztül rendszeresen ilyen házasságokból lesznek a gyerekek, akik utána megint egymás közt házasodnak.

2017. jan. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!