Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan, hogy...

NDSM kérdése:

Miért gondolják sokan, hogy az egyedülállók élete sokkal könnyebb mint azoké, aki párkapcsolatban élnek?

Figyelt kérdés
2018. jún. 4. 18:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%

Pont fordítva van.

Ketten sokkal könnyebb fenntartani egy háztartást, albérletet fizetni, főzni, hàzimunkát megosztani stb.

Sokkal könnyebb párkapcsolatban, mint egyedül.

2018. jún. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, de egyedülállóként sorozatban megkapom, hogy könnyebb nekem, mert se kicsi, se nagy nem vár itthon.
2018. jún. 4. 18:54
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Annyiból könnyebb, hogy nem kell senkihez se alkalmazkodni.
2018. jún. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Ezt nem a gyerekekre értik?
2018. jún. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%

Mert igazuk van?

Sokkal kevesebb energiat emeszt fel egyedul lakni, annyit takaritasz amennyit szemetelsz, egyedul egy fore koltesz, kaja, stb, parkapcsolatban meg aranyosan tobbre, szoval ez nem mervado, kevesebb alkalmazkodassal es kompromisszummal jar.

Persze, masik oldalrol a parkapcsolatnak is megvan a maga szepsege es elonye.

2018. jún. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%

Nem kell senkihez sem alkalmazkodni, VISZONT minden teendő rám hárul.

Ja, és igen, egyedülállónak is van magánélete, programja, stb., nem kell ahhoz család.


Egyébként sajnos a munkahelyen is az van, hogy az egyedülállót lökik be helyettesíteni, mert jaj XY-nak ott a gyereke. Ezt soha sem értettem: a gyerek mögé bújni/bújtatni elég gáz. Nekem úgy hat ez a hozzáállás, mintha teher volna a gyerek...

2018. jún. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
56%

Ketten sokkal könnyebb fenntartani egy háztartást, albérletet fizetni, főzni, hàzimunkát megosztani stb.

Ha erről szol csak egy párkapcsolat,akkor lehet jobb egyedül,és könnyebb azért mert nincs ott egy nehezek aki csak azér kell h fen tudjam tartani a lakást.

2018. jún. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%
Nem csak erről szól a párkapcsolat, nem mondtam ilyet, kérlek ne forgasd ki a szavaimat. Inkább a kérdésre válaszolj.
2018. jún. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%

A dolgok nem jók vagy rosszak, csak vannak. A dualitást,a jóban rosszban gondolkodást csak a tudatunk gyártja le.


Én inkább csak ideálisnak tartom a saját életemet:


40feletti pasi vagyok (elvált, de gyermektelen)

Szingli, egyedülálló, egyedülélő.

Szabadúszó vagyok, tehát nem munkahelyben vagy cégben gondolkodom, hanem van több tevékenység is, amihez értek és ezekben kapok felkéréseket.


Hátrány talán, hogy így szerényebben élek anyagilag és nincs pl kivel tölteni egy karácsonyt stb, ugyanakkor a korlátlan szabadság mindenért kárpótol.


Ám nem alkotok véleményt a családosokról sem. Az az ő életük, ez meg az enyém.


Apropó, lakásrezsi. Lehet, hogy egy bevétel nem egyenlő két bevétellel, de a saját szokásaimat, fogyasztásomat viszont 100százalékban magam uralom, irányítom.

2018. jún. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
63%

Sosem gondoltam arra, hogy azért kéne egy társ, mert könnyebb mindent kifizetni. Már csak azért sem, mert sosem fizettünk együtt semmit. Csak most vagyunk közös kasszán a férjemmel, azt is csak azért, mert én sokkal többet keresek mint ő, és hogy ne legyen kirívó a különbség az életvitelünkben.

Ha nem bírok egyedül fenntartani egy albérletet, akkor összeköltözök másokkal, de nem hazudok valakinek szerelmet, miközben csak a pénze kell.

Egyébként a kérdésre visszatérve, én nagyon szerettem egyedül élni, persze a férjemmel is szeretek, de néha hiányzik az egyedülálló életem, amikor tényleg nem kellett senkihez sem igazodni. Most azért mégiscsak kell.

2018. jún. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!