Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan, hogy...

NDSM kérdése:

Miért gondolják sokan, hogy az egyedülállók élete sokkal könnyebb mint azoké, aki párkapcsolatban élnek?

Figyelt kérdés
2018. jún. 4. 18:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%
Mert sokan azt gondolják, hogy a szinglik élete felhőtlen, csupa buli és boldogság. De szingliként ugyanúgy lehetnek problémáid, mint egy párkapcsolatban. A párkapcsolat abban segít, hogy ne kelljen egyedül átvészelned egy rossz időszakot. Persze, ha nincs párod, attól még ott van a család is.
2018. jún. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyedülállók vagy egyedül élők?

Nem mindegy.

Az utóbbi egyértelműen könnyebb, ha nem is boldogabb, mint párban.

2018. jún. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag nehezebb, egyébként könnyebb, mert nem kell máshoz igazodni, alkalmazkodni.

Legalábbis én ezt tapasztalom.

2018. jún. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83%

Indketto helyzet mas szempontbol konnyebb es mas szempontbol nehez.

Egyedulallokent peldaul konnyu nem bevasarolni es fozni este, mert nincs senki, aki ezt elvatna vagy aki szamitana erre (azaz tenyleg nincs tthon egy gyerek akinek muszaj etelt rakni az asztalra); konnyu bamikor elugrani egy moziba, buliba, barattal talizni hetkoznap is (nem kell este a gyereknek meset olvasni, nem var a parod, hogy vele legyel es bujjatok mar agyikoba:-) vagy nem.kell.kora reggel oviba, iskolaba menni; paroddal osztozn a f urdoszoban); konnyebb mert batran pukizhatsz, bofoghetsz senki nem hallja es nem ront a noiesseged/ferfiassagod megitelesen;

Konnyebb, mert otthon nem.kell masokhoz alkalmazkodni (melyik filmet nezzetek, ki megy mosdoba, ki mos, hova tetted a micsodamat, miert oda tetted, jaj itt a mosatlan, nem.hoztal nekem, o segitenem kell, kapcsold mar le kislampat).

Nehezebb: ures lakas.var mindig, konnyu eligenyzelenedni (minek 9takaritsak nem latja senki), nincs kivel estenkent beszelgetni, tobb penz elmegy a hztartas/lakas fenntartasara a fizetesbol.


Parkapcsolatban van, amit konnyu: ket keresetbol megelni, egyutt gyerekeket nevelni, rendszeresen szexelni etc. Nehezebb: egyedul lenni, elsuabadulni valahova, alkalmazkodni stb.


Az egyedulallokat altalaban a regota vagy a rossz kapcsolatban elok gondoljak konnyebb eletunek, egyszeruen mert a regi kotetlenebb, szabadabb eletuk jut eszukbe, amikor neha lehetett meztelenul szaladgalni a lakasban, nagyokat pukizni es egy hetig nem volt gond, ha szetdobaod a ruhaid vagy gyorskajakat eszel es tok ures a huto!!!! :-) :-)

2018. jún. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
42%

De,sokkal nehezebb.


Azt meg nem igazán értem,akinek nyűg együtt élni másokkal,az minek van kapcsolatban.


Elvileg azért van az ember kapcsolatban,vagy vállal gyereket,mert az olyan jó móka,nem?


Általában ezek az emberek szeretnek azért görcsösen meggyőzni téged,hogy nem jó neked egyedül,kell valaki:D


Ja,mert együtt szenvedni,könnyebb,mi?

2018. jún. 5. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenkinek más nehezebb. Nekem egyedül könnyebb, kellemesebb. Nem szeretek másokkal együtt lakni.
2018. jún. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
63%

Amíg egyedül éltem, addig fizettem a kiadásaimat, és voltak munkahelyi kötelezettségeim, találkoztam a barátaimmal és látogattam a családomat.


Amióta nem egyedül élek, fizetem a kiadásaimat, vannak munkahelyi kötelezettségeim, találkozom a barátaimmal, látogatom a családomat, fenntartom a saját magánéletemet és a férjem családjára is időt szakítok.


Ennyi a különbség.

2018. jún. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ez az a jelenség egyeseknél,hogy "Nekem a legnehezebb,és ezért engem elismerés illet." ezzel az elméletgyártással burkoltan le is lehet nézni a másikat,praktikus egoista álláspont.
2018. jún. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!