Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem képesek elfogadni a...

Miért nem képesek elfogadni a szüleim a döntésemet?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok,a barátom 33.4 hónapja vagyunk együtt.Tudom,hogy nem sok idő,de én már most úgy érzem,hogy fülig beleszerettem és tudom hogy ő is szeret.A szüleim viszont képtelenek elfogadni a választásomat.Nem értik,hogy mi vonz egy nálam 13 évvel fiatalabb férfiban.Attól tartanak,hogy úgymond "hozzáöregedem".Pedig ez nincs így,mivel nem az a komoly otthon ülős fajta,rengeteget megyünk a balcsira vitorlázni,bulizni járunk a barátainkkal,sokat kirándulunk stb.Én inkább azt mondanám,hogy mellette érzem igazán,hogy miről maradtam le eddig(nem voltam egy bulizós alkat,egy tökéletes jókislány inkább).Hihetetlenül boldog vagyok vele, eszméletlen jó pasi,humoros,okos,szerető,megbízható.A szüleim viszont teljesen ki vannak borulva,mindig veszekedünk,ha hozzá megyek.

Első sorban szülők véleményére lennék kíváncsi!Ti mit tennétek ha a gyermeketek lenne ilyen helyzetben?Nem az lenne a legfontosabb,hogy boldog legyen a lányotok? Mit kéne tennem hogy elfogadják?Nem házasságot,és gyerekeket tervezünk,csak szeretjük egymást.


2010. jún. 16. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell értened őket is. A legjobbat akarják neked, valószínű hogy nem egy sokkal idősebb férfit gondoltak neked. Ők is meg kellene értsenek téged, mert ez a te életed, te döntésed...
2010. jún. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Soha nem szóltam bele a gyerekeim választásába. Ha megkérdezték a véleményem elmondtam. De különben a társ a gyerekem párja volt és így is kezeltem, a családhoz tartozónak.
2010. jún. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

Te a Pedomacilány vagy? XD


7 éves a pasid? XD LUUUUUUUUUUUUUUL

2010. jún. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem te is nagyon jól tudod, hogy ez nem lesz tartós...Megerősítést ne várj..
2010. jún. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
A szülők mindíg aggódnak, féltik a gyereküket legyen az bármilyen korban. Kimondva sok a 13 év, de már nem vagy gyerek sztem el tudod dönteni mi jó neked. Amíg együtt élsz a szüleiddel akárhány éves is vagy tekintettel kell/illik lenned rájuk, alkalmazkodnod kell/illik hozzájuk, de ez nem azt jelenti hogy joguk van eldönteni mi jó neked. Légy velük türelmes adj nekik időt hogy elfogadják ezt a kapcsolatot, azért féltenek, mert szeretnek!!! Tarts ki a párod mellett, és ha látják hogy boldog vagy vele el fogják fogadni!!! Próbálj meg közös programot szervezni, pl. egy vacsora amit Te főzöl a szüleidnek és a barátodnak hogy megismerjék egymást! (A lányom 17 a barátja 27 nehezen de elfogadtuk, és ahogy látom jól döntöttünk) Sok sikert!
2010. jún. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Igaz,hogy szülők válaszát várod,de gondoltam,írok én is.

Én az ugyanilyen szituációban a lány voltam,már odáig jutottunk az amúgy imádott apámmal,hogy azt mondta,válasszak,ő vagy a párom.

Konkrétan nem tudta megfogalmazni,mi a baja vele,de olyanokat mondott,hogy én elárultam őt,stb.

Aztán rájöttem,hogy féltékeny,mert addig hiába voltak "hapsijaim",akkor is ő volt a legfontosabb az életemben,vele beszéltem meg mindent és ez megváltozott.

Aztán mondtam,jó,akkor én költözök a páromhoz és láss csodát,mintha elfújták volna minden dühét!Gondolom,látta,hogy komoly a dolog...Azóta is (4 éve) együtt élünk és látszik,hogy nemcsak kényszerből kedves a férjemmel,hanem csak meg kellett ismernie!

Amúgy én 24 éves vagyok,a férjem 39.


Szóval röviden:majd az idő megoldja,csak igyekezz úgy viselkedni,hogy ne önts olajat a tűzre,tehát ne szólj vissza,stb.Majd megemésztik.


Sok boldogságot!!!

2010. jún. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

20 éves vagy

20ból 13=7

BAZZEEEEEG G

2010. jún. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!