Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet megoldani segitsèg...

Hogy lehet megoldani segitsèg nèlkül a dolgozást ès a gyereknevelèst?

Figyelt kérdés
Szüleim nem segitenek anyos külföldön van 2 gyermekem 7ès 4 èvesek. Kevès a pènz elkène mennem pènztkeresni de akkor ki viszi öket suliba oviba ki csinálja a házimunkát stb? Hogy lehet ezt megoldani?

2018. jún. 10. 18:19
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
39%
Azért az tetszik, hogy a kilences lepontozza azt amit végigcsináltam. Az ilyenektől hangos mostanában az oldal. Sajnállak.
2018. jún. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
46%

Sehogy . Hogy válaszoljak a kerdesre . De ezt is suliba kene tanitsak , ne akkor tudja meg az ember lánya h mi az ábra.

Sokat hazudnak , meg azok is , akik hadonló helyzeten mentek át es a rokonaik dobták a mentöövet , letagadjak es masokat oktatnak , h megy ez persze , csak akarni kell .

Szinte lehetetlen , elkesziteni kora hajnalban két kisgyereket , es bedobni öket a bölcsibe , suliba , anelkul h nálad ne szakadjon el a cerna, ne ordits rájuk , ne sérüljenek.

Minden gyerek más, van amelyik hisztisebb , nem értik még ebben a korban , h miert kell koran kelni , mi az h munka , meg pénz , stb , hiaba magyarázod .

E csak egy pelda . Ilyen korú gyerekek megsinylik a hosszù nappalokat anya nélkul .

Mi a megoldás? Támogató család , amig kicsik , nagymama aki vállalja szeretettel a gyerekeket , példásan el is látja , vagy egy férj , aki jól keres es azt mondja, szivem megoldjuk , maradj otthon a picikkel, szukseguk van rád , ez a megoldás .

A többi megoldás nem szivderitö .....

De Persze, attól még létezik

2018. jún. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
96%
Az apuka nem segít?
2018. jún. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
75%

Aki meg tudja oldani, az menő.

Akinek kétségei vannak és nem tudja elképzelni, hogy napi 12 óra mellett gyerekkel is tudjon foglalkozni, az lúzer és lepontozzák, akár engem.

2018. jún. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
80%

Mivel egész nep nem vagytok otthon, a házimunka nem lesz olyan rengeteg. A gyerekeknek az ég világon semmi bajuk nem lesz a korán keléstől, ha este időben ágyba kerülnek. Fél 7-kor vacsora,7-kor fürdés, fél nyolcra már az esti mesén is túl lehetnek. A kicsinek villanyoltás, a nagy még nézegethet könyvet (nem telefont)egy fél óra hosszat a kislámpájánál. Remélhetőleg el is alszik közben, de 8-kor neki is takarodó van. Így reggel hatig alszik 10 órát. A kicsi alvásidejét meg kipótolja az óvodai délutáni altatás.

Fél nyolctól kilencig pont másfél órája van az anyukának előkészíteni a másnapi ebédet, bevásárlólistát írni, kikészíteni a tiszta ruhát a gyerekenek (bár ezt jobb velük együtt, mondjuk fürdés előtt megcsinálni), összehajtogatni a száraz ruhát, vagy kiteregetni, amit hazaérkezéskor bedobált a mosógépbe.

Utána még jut egy kis ideje magára is, és tízkor ő is lefekhet. Ha megvan 7 és fél óra alvással, keljen fel előbb, mint a gyerekek, készítse elő az indulást, akor nem fog velük ordítozni kora hajnalban.

2018. jún. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
61%

A megdöbbenésen (amit egyébként én is éreztem) meg a kioktatáson túllépve:


- Ha Pesten élsz, van lehetőséged 4 vagy 6 órás munkaidőre. Ha nem, és csak a 8 órás megoldható sincs nagy baj, mert a kisgyerekes anyákkal sokkal elnézőbbek a főnökök meg a családos kollégák is, simán tudod majd őket hozni-vinni. Hol van a férjed/élettársad, miért nem említetted?


- A házimunkát be kell osztani. Ehhez hatalmas segítség ez az oldal: [link] Szánj rá egy órát, olvasd át.

2018. jún. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
34%

17 es , mi az h ha keveset vagytok otthon, alig van házimunka?

Latszik h 0 tapasztalatod van ebben , pont az a baj h a hazimunka rengeteg van , es sajnos hétvégére marad , amikor pihenni kéne.

Szemetet kivinni , mosogatni , ágyat vetni , MOSNI , csomó szemnyes gyul ket gyerekkel , föleg a mosas vasalas vesz el sok idöt

Ha fözes nincs is , akkor is kosz es por van .

Meg mi ez a katonás dolog h az anyukanak 7 töl masfel oraja van h elvegezze este amit kell , miutan dolgozott egesz nap , gyerekeket vitte hozta , gyerekek kinyúlva, nyugösek, fáradtak , az anya is , es akkor este 9 kor villanyoltás. Hol a minösegi idö a gyerekekkel ?

A lefekves elötti lenyugvás?

Ez egy gyilkos tempó ! Aki ezt az utat járja félév év alatt összeroppan

2018. jún. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
72%

Azért gondolkozzatok el, mielőtt osztjátok a fejét.

Ha valaki ledolgozza a napi 8 órát (+ fél óra kötelező ebédszünetet), az NEM tudja megoldani egyedül.

Egyik okostojás írta az elején, hogy gyerekeket beadja oviba 7-kor, 8-ra megy melózni, és fél 5-re megy értük.

Nem jön ki a matek, mert 8-tól eleve fél 5-ig kell melóznia, tehát fél 5-kor tud indulni a munkahelyről az oviba. Ha más városban (vagy Bp. más kerületében) van az ovi és a munkahely, fizikai képtelenség.

Úgy lehet, ahogy nálunk volt, pl. én indultam reggel a 6 órás vonattal dolgozni (20 km), akkor a gyereket MÉG nem tudtam volna oviba beadni, de a férjem 9-re járt Pestre dolgozni kocsival, így ő beadta reggel fél 8 körül. Hazafelé pedig ő MÁR nem tudta volna elhozni, én viszont dolgoztam 7-től fél 4-ig, 16:15-re az oviban voltam a gyerekért. Másképp nem jön ki, ha 8 órában dolgozik mindkét szülő. Nagymama pedig nem mindenhol van, a mienk 100 km-re lakott.

2018. jún. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
52%
Sok a megfontolatlan, foghegyröl odavetett , lenézö , minden emberség nélkuli válasz, sajnos , nem szivderitö olvasni
2018. jún. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
89%

21, nekünk kijön. A munkahelyemhez közeli ovit választottuk, 7-7:15 között érünk be, 7:30-ra már a munkahelyemen vagyok. Délután 4-kor már szaladhatok is érte.

Férjem a másik irányban dolgozik, szintén 7:30-16:00-ig, ha nekem közbe jön valami, 5-re akkor is jellemzően oda tud érni.

Nem Pest, de megyei város és tömegközlekedünk, mert kocsival lehetetlen időben bárhova odaérni, rekord számú/idejű itt a dugó.

2018. jún. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!