Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti milyennek találjátok a...

Ti milyennek találjátok a gyereknevelést?

Figyelt kérdés

Mert kívülről, fórumokból, ismerősöktől rengeteg ilyet hallok hogy:

- mikor megszületik, nem lehet aludni legalább hat hétig, de utána sem nagyon

-nincs szex a férjjel, ha nem a seb miatt, akkor a férfi nem akar már, mert csak az anyát látja, a feleséget nem

-a gyerek mindent lepakol, összetör, nem győznek utána takarítani

-jön a hiszti korszak, amikor semmi sem jó, pocsék a hangulat otthon, mert állandó az üvöltés valamiért

-nagyobb lesz, felesel, visszabeszél

-megint eltelik pár év, már tini, lázad, nem lehet vele beszélni, csak a haverok véleménye a fontos

-alig várja, hogy végre leléphessen otthonról, és ne kelljen a szüleivel lennie végre.

-végül megházasodik, vagy csak együtt él valakivel, utána a szülők már nem olyan fontosak, mert anyagilag, érzelmileg is függetlenedett tőlük.


Mégis akkor mi olyan jó ebben, hogy szinte mindenki bevállalja ezt? Van ebben egyáltalán öröm, vagy csak a küzdésről és az idegeskedésről szól ez az egész?


2015. aug. 19. 09:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja igen, a kérdés még véletlenül sem provokatív, csak a félelmeimet fogalmaztam meg, és kíváncsi vagyok a véleményekre.
2015. aug. 19. 09:34
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
Az egész élet a küzdésről szól (Madách). Ha valaki normálisan áll hozzá, akkor ez szerves, elidegeníthetetlen része, sőt lényege az életnek (szaporodás, utódnevelés).
2015. aug. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Jól összefoglaltad a problémákat, nincs ezen mit szépíteni. De egyrészt a gyerekvállalás ösztönös, genetikailag kódolva van, másrészt rengeteg öröm is van benne.

Szerintem kicsit hasonlít egy párkapcsolathoz: az is sok alkalmazkodással, lemondással jár, mégis szinte mindenki vágyik rá:) - Csak itt nem pakolhatsz össze 5 év után, mondván, hogy eleged van, hagyjuk az egészet:S

Végül sokban függ attól, milyen családi környezetet teremtesz, és milyen elvek szerint nevelsz. Szóval jól meg kell gondolni, nem való mindenkinek, de ha megérik benned az elhatározás, akkor nem kell félni tőle.

2015. aug. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Általában itt panaszkodnak az emberek. Ami boldoggá teszi őket az vagy elég abban a pillanatban vagy most képzeld valaki kiírná, hogy jaj mekkora öröm volt amikor ez meg ez történt. Az emberek az utóbbi esetben meg arra gondolnak, hogy na ez is dicsekedni jött ide. A gyakorizók azért vannak itt, hogy az általuk kilátástalannak, megfejthetetlennek látott helyzetről véleményt, tanácsot kérjenek. A gyereknevelésnek megvan a maga szépsége, az alapvető öröm, hogy van akinek élni, átélni egy magzat, baba, gyerek fejlődését, növekedését. Az apró pillanatok amikor beszélgetni kezd, amikor rád mosolyog annyira intenzívek, hogy nem feledésbe merül sokszor az, hogy fél órával ezelőtt még az anya is sírt a babával együtt, mert nem tudta egyszerűen megvígasztalni a kicsit. :) A boldog pillanatokat megtartják az emberek maguknak, ha panaszkodni kell, akkor természetesen azt megosztják.
2015. aug. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy amíg pici a gyerek addig sok-sok álmatlan éjszakája van az embernek. Az is tény, hogy amíg nem tud beszélni a gyerek addig minden betegség vagy láz ami a gyereket érinti a szülőket tehetetlenné teszi. A szívem szorult össze amikor a fél éves fiam csak sírt -sírt, és nem tudtam enyhíteni a fájdalmát mert kétoldali tüdőgyulladást kapott.

Tény, hogy amikor rájönnek, hogy azokkal az apró lábakkal lehet ám szaladgálni is, és nincs semmi félelemérzékük még bizony lesznek balesetek. Ahogy tény, hogy kicsinek állandóan bekakil, bepisil, össze-vissza hány mindent, majd a hisztikorszak( mondjuk nálunk ez nem volt) majd a dackorszak is eljön. Tény, hogy általános iskolában már elkezdi a határait feszegetni, ellenkezik, kezdi megismerni a saját személyiségét.

Igen, vannak nehézségek egy gyereknevelésben. Senki sem mondta, hogy minden egyes perce csodálatos.

De vannak csodálatos dolgok.

Amikor pár hónaposan felismer, és fülig ér a szája úgy kacag.Amikor 4 évesen előveszi a fakardját, majd közli, hogy mehetünk a boltba majd ő megvédi az anyját a kutyáktól, méhecskéktől. Amikor hazahozza a kerteben talált összes rovarokat, békákat,gilisztákat, hogy kedveskedjen. Amikor az első iskolanapon büszkén megy veled a suliban, és még ő vigasztal, hogy "nyugi csak idemegyek" AMikor tinédzser akkor magadat látod, magadat keresed a lányodban , fiadban. Amikor felnőtt, éli a maga életét, tudod, hogy ő rá mindig számíthatsz mert ott van veled, még ha külön családja is van.

Én büszke vagyok a fiamra. Már felnőtt ember, de még ma is szoros a kapcsolatunk. Tudom, hogy ha eljön az ideje, segítene rajtam, bár sosem kérném meg erre, de biztos vagyok, hogy öregségemre nem maradok magányos.

2015. aug. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már én is gondolkoztam. :)

6 éves a fiúnk, tehát még a 4. pontnál járunk, és az első 2 pontot mi át se éltük. Nekem nem igazán kellett éjszakáznom, a szex is jobb lett, mint a gyerek előtt.

A többi pontról pedig az a véleményem, hogy nevelés kérdése, és a boldog családi élet az csakis a szülőktől függ! Hatalmas öröm is lehet, ha úgymond "jól" neveljük fel a csemetét! Óriási kihívás is egyben, de el nem mondható öröm is!

Én se hittem el, mígnem szülés után odaadták a karomba a kis csomagot! :)

Vagy amikor először mondta: "Szejetjek anya!"

Vagy amikor először leszedte a virágot, és odaadta nekem...

Vagy az első anyáknapi ünnepség.


Persze mindezek mellett simán megértem azt, aki nem vállalja, mert hatalamas felelősség is, hiszen rajtad múlik, hogy milyen lesz a gyermek kamaszként majd felnőttként!


Miért kérdezted?

2015. aug. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok, megnyugtató, hogy ilyen pozitívan látjátok a dolgokat. Igazából azért tettem fel a kérdést, mert nekem csak már 2-3 évem maradt a babavállalásig, és eléggé rettegek az egésztől, félek, hogy nem leszek jó anya, és a gyerekem alig várja, hogy felnőjön és végre leléphessen. Nem akarnám magam mellett tartani, félre ne értsétek. De én annyira elvágytam otthonról, annyira rühelltem a hülye ellenőrizgetést, az állandó számonkérést, cseszegetést. Szeretem anyukámat, de soha az életben nem akarnék még egyszer együtt élni vele.
2015. aug. 19. 09:53
 8/11 anonim ***** válasza:

jah az 5-ös 6-os választ megérte elolvasni! Köszönöm nektek (egy kismama :D)

Nézd kétféleképpen lehet látni a dolgokat:

[link]

Így például! Amikor csak magunkra gondolunk és csak a MI kényelmünk a MI jólétünk a MI.. a MI a MI akármink fontos! De ha valaki ennyire önző akkor annak egy normális párkapcsolat sem, de még barátok sem valóak! Akiket leírtál talán igazak talán nem, de nem szabad elfelejteni hogy mennyi öröm lehet egy gyerekben! Amikor a keresztlányom még pici volt és meglátogattam pillanatok alatt el tudtam felejteni minden gondomat! Persze más az amikor neveli a gyereket az ember meg amikor csak alkalomadtán van vele!

Például én nem voltam hisztis gyerek, na azért visszafeleselős már igen. Mindig lehetett velem beszélni ettől függetlenül és senki nem tudott rossz útra téríteni! A rosszaságaimért kárpótolta anyukámat a kiváló tanulmányi eredményem. nem vártam azt hogy lelépjek otthonról de azt igen hogy anyagilag független legyek, mert szerintem az így normális! Sajnos elkerültünk otthonról messzire, de ettől függetlenül igenis számíthat rám anyukám aki már alig várja az unokát :D


És amúgy te döntöd el félig üresnek vagy telinek látod azt a bizonyos poharat hogy egy kicsit közhelyes legyek! Avagy te döntöd el hogy boldog vagy adott élethelyzetben és megpróbálod kihozni a maxot vagy azt a keveset is elmarod magadtól!

2015. aug. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan "projekt" az életben, ami csak és kizárólag pozitív élményekkel jár. Még a hobbi sem, mert ha sportolsz, izomlázad lesz és szétizzadod magad, ha hímzel, megszúrhatod az ujjad vagy elronthatod a mintát stb, stb, mégis csinálod, mert vágysz rá, mert boldog leszel tőle még az esetleges szenvedés árán is, mert összességében mégiscsak tök jó, és enélkül egy kicsit üresebb, színtelenebb lenne az életed.

Persze hogy vannak gondok a gyerekneveléssel, miért pont ezzel ne lennének? Nem vagyok egy ömlengő típus, és ezért nem tudom szavakba goglalni, mit érzek, ha a gyerekeimről van szó. Csak azt tudom, hogy bár az életem messze nem volt sétagalopp, hálás vagyok a sorsnak, hogy ők vannak. Akkor is, ha már hetekig nem látom őket, mert élik a maguk életét, és én is élem a sajátomat, élvezem a saját elfoglaltságaimat nélkülük is, a tudat, hogy élnek, el nem múló kapocs van köztünk, boldoggá tesz.

2015. aug. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

6 hetig rosszul alszol ???hahaha

a mi gyerekeink min 4 evig rosszul aludtak vagyis inkabb mi aludtunk rosszul

2015. aug. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!