Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet megoldani segitsèg...

Hogy lehet megoldani segitsèg nèlkül a dolgozást ès a gyereknevelèst?

Figyelt kérdés
Szüleim nem segitenek anyos külföldön van 2 gyermekem 7ès 4 èvesek. Kevès a pènz elkène mennem pènztkeresni de akkor ki viszi öket suliba oviba ki csinálja a házimunkát stb? Hogy lehet ezt megoldani?

2018. jún. 10. 18:19
1 2 3 4
 21/34 érdekel0 ***** válasza:
60%

Pár évig én is csináltam így.

Hetente 4szer keltem éjjel 2-4 között (egyébként meg 6kor) és 7ig dolgoztam.

Gyereket elvittem oviba,12ig dolgoztam.

Elmentem érte és beájultunk az ágyba.

Utána vele is voltam+dolgoztam is,mikor,hogy jött ki a lèpès.

Ő 8kor ment aludni én meg dolgoztam,ha bírtam.

Szóval vastaps annak,aki meg tudja oldani,még ha beteg is a gyerek.

Nekem csak így ment.

2018. jún. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
79%
*tömegközlekedés + roller
2018. jún. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
53%

23-as, oké, nektek kijött így.

Viszont nem mindenkinek van az óvoda 15 percre a munkahelyétől.

És ugye attól még nem lúzer, és nem fogyatékos, hogy mondjuk esetleg fél,3/4 óra vagy akár egy óra is, ha mondjuk busszal/vonattal jár (nem az út maga a járművel, hanem az oviból a megálló, megállóból a munkahely is beleszámít.

A munkahely sem úgy van, hogy 200 méterenként van olyan munkahely, ahol dolgozhat az ember.

Hugom pl. kőkemény pénzeket fizetett bébiszitternek azért, hogy az oviból hazavigye a kisfiát 16:30-kor, és vele maradjon, míg ő hazaér a munkából. Megtehetett, mert felső vezető, nyilván így "megérte" neki dolgozni, de aki a nem túl sok fizuból még havi 60-80 ezret kell, hogy adjon egy bébicsősznek ezért a szolgáltatásért, annak már nem biztos, hogy "megéri".

2018. jún. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
71%

Sok évig csináltam három műszakot váltva a férjemmel az óvoda-munkahely-otthon kombót. Egyik helyről estem a másikra, és igyekeztem mindent felváltva csinálni.

Szülői segítség nem volt, csak a férjem. Ennek az volt az ára, hogy otthon váltottuk egymást, jóformán csak hétvégén találkoztunk.

Gyilkos dolog évekig csinálni. Ha nem a gyerekek sínylik meg, akkor a házasság vagy az egészség. Nem lehet normálisan hosszú távon csinálni. Pár hónap még elmegy, de annál több már felőröl valami.

Nekem az egészségem bánta meg :(

2018. jún. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
54%
Ha nincs közel az ovi és a munkahely akkor kb lehetetlen. 1/2 7-re berakni a gyereket az iskolába meg embertelen. Mire elkezdődik az első óra, már minimum 3 órája ébren van. Aztán lehet hőbörögni, hogy túlterheli az iskola a gyereket.
2018. jún. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
62%

"23-as, oké, nektek kijött így."


De ugyan nem magától alakult így, hanem így alakítottuk. Ezért költöztünk, ezért váltottam munkahelyet (kevesebb fizetésért). Tudod rinyálás helyett lehet áldozatokat is hozni.

2018. jún. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
82%
Sokan otthoni munkat próbàlnak talâlni. Egyèbkènt tènyleg nehèz... Ha kèt tök mas helyre kell vinni a kèt gyereket reggel, vahy egyik ekkor masik akkor vegez, vagy beteg az egyik szabin vagy majd a masik lesz beteg.. nehèz..
2018. jún. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
81%

"Latszik h 0 tapasztalatod van ebben , pont az a baj h a hazimunka rengeteg van , es sajnos hétvégére marad , amikor pihenni kéne.


Szemetet kivinni , mosogatni , ágyat vetni , MOSNI , csomó szemnyes gyul ket gyerekkel , föleg a mosas vasalas vesz el sok idöt"


Nem írja hol van apuka, ő is beszállhat a dologba. A mosás meg baromi nagy cucc, 5 perc szétválogatni a ruhát szín szerint a mosógép, meg megy magától. Nem kézzel kell sikálni a dolgokat. Én speciel nem is vasalok, ha jó anyagú dolgokat veszel, kirázod őket teregetéskor hibátlanra száradnak. Az más kérdés ha a munkahely megköveteli a vasalást igénylő dolgokat.


Takarítás, mindig megcsinál valamit, na meg be kell vonni a gyerekeket. Nem rabszolgának, mielőtt a sok ősanya nekem ugrana. De egy ovis és kisikolás gyerek a helyére tudja rakni a játékait. A nagy párhetente letudja törölgetni a polcait, anyunak meg csak porszívózni kell. Egy olyan szobában ahol nincs semmi a földön szétdobálva az is max 10 perc.

Az ágyat meg bevethetik maguknak, nem lesz szálloda szintűen élére hajtva de nem is kell.

Mosogatás: Ha senki nincs otthon kapásból kiesnek a napközbeni étkezések, senki ne mondja nekem, hogy egy gyorsan összedobott vacsora-reggeli után olyan rengeteg szennyes lenne amivel nem lehet elbírni.

2018. jún. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
54%
Egyedül, ha vállalkozó vagy és a magad idejét osztod be talán megoldható, bár így is necces, munkavállalóként részmunkaidős állással ( 8-14 óra ) , de leginkább sehogy.
2018. jún. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
76%
Alap esetbe simán megoldható ha ovi-suli kompatibilis az ember munkaideje. A probléma a szünetekkel kezdődik és különösen azzal,hogy június 15.től szeptember 1-ig nincs iskola.Így az ovis gyerekkel még istenes a dolog nyáron,de neked ott egy iskolás is. Persze vannak napközis táborok és az ember a 2 kezét összeteszi ha a környékbe van egy nagyon olcsó ami "csak" havi 40 környéke.
2018. jún. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!