Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi probléma, gyerekelhely...

Családi probléma, gyerekelhelyezés ügyben. Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Mit tehet akkor egy anya, ha megromlott a családi kapcsolata, saját lakása nincsen, jelenleg is a férjével lakik egy háztartásban, viszont az apa meg akarja vonni a gyerek láthatását abban az esetben, ha az anya elköltözik.

Amíg férj és feleség, ezt nem teheti meg, utána is bírósági per dönti el, kinek és milyen időközönként engedélyezi a láthatást, és ki lesz a hivatalos gyámja.Nem igazán vagyok jártas a dologban, de szeretném körültekintően körbejárni a problémát, mert jelenleg a barátnőm és én ebben a cipőben járunk.Nem hozhatja el a gyereket, mert az apja nem engedi neki, fenyegeti, hogy sose fogja látni.

Mit tehetünk azügyben, hogy békés keretek közt legyen rendezve a probléma, és jogilag támadhatatlan legyen?5 éves a kislány akiről szó van.

És sajnos már minden létező módon próbáltunk hatni az apára, de képtelenség.Egy alkoholista értetlen buta ember, aki megy a feje után, és azt képzeli, pénzzel mindent elérhet.

Mit tudunk tenni?Hova forduljunk, amíg a válás le nem zajlik?És ha az apa nem egyezik bele a válásba, mit lehet tenni???

Köszönöm előre is a válaszokat



2018. jún. 12. 16:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#10

"jelenleg is a férjével lakik egy háztartásban" => Egyéb kérdés?....

2018. jún. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Kaptam privátban és itt is jó ötleteket.

Röviden.Igen, én vagyok az "új párkapcsolat."

Az én hátterem rendezett(saját lakás, másik ingatlan, rendszeres jövedelem Magyarországról és külföldről is.Nem nyugdíj, 36 vagyok csak, rendes munkából származó jövedelem)

stabil és biztos hátteret tudnék nyújtani, de ezzel a bíróság nem fog törüdni, mivel nem vagyok közvetlen hozzátartozó.Élettársi viszonyban sem vagyunk, mivel az anya nem hagyja ott a gyerekét egy ilyen emberrel, így muszáj egy háztartásban élni vele, amíg nem rendeződik a dolog, csak valami kézzel foghatót kellene elérni, mielőtt elkezdjük a procedúrát és megkezdik a válópert, a gyerekelhelyezést, és a többit ami ezzel jár.


Röviden ennyi.Köszönöm a válaszokat.

2018. jún. 18. 19:10
 13/13 anonim ***** válasza:

Ácsi!

Hány éve is vagytok házasok? Volt vagyonszerződés?

Csak mert ha nem volt, akkor közös tulajdon minden, ha jól tudom, és innentől kezdve lehet, hogy a lakást neked ítélik. Persze lehet, hogy rosszul tudom.


A hangfelvételt nem biztos, hogy a bíróságon bizonyítékerejű, még a videofelvételt sem biztos, hogy figyelembe veheti a bíróság, főleg, ha az érintett tudta nélkül történt. Viszont úgy már igen, hogy rákérdez a bíró, hogy volt ilyen eset, és erre a férj azt mondja, hogy igen, mert ezzel gyakorlatilag beismeri. Csakhogy amúgy nem köteles magára terhelő vallomást tenni.


Amennyiben azonban azzal fenyegetőzik, hogy elveszi a gyereket, és te nem is láthatod, szerintem már ok arra, hogy kérd a bíróságot arra, hogy a férjtől a láthatási jogot is vonják meg, illetve csak felügyelet alatt gyakorolhassa, mert a gyerekkel való fenyegetőzés miatt félsz, hogy a gyerek sérelmére követ el rajtad bosszút, illetve elrabolja a gyereket.


ÜGYVÉD, ÜGYVÉD, ÜGYVÉD, ÜGYVÉD, ÜGYVÉD, ÜGYVÉD, ÜGYVÉD, ÜGYVÉD, ÜGYVÉD!

2018. jún. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!