Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetünk, ha a lányom...

Mit tehetünk, ha a lányom hazudik az anyjának?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves lányom az exemtől, és az a problémám, hogy hazudik az anyjának a nálunk történt dolgokról, és általában rossz dolgokat hazudik, míg a jó dolgokat (pl. hogy moziban voltunk) el se meséli neki. Beszéltem már a kislánnyal, de ő persze még nem érti, hogy ezekkel a hazugságokkal mekkora gondot okoz. Az anyjának is mondtam már, hogy ezeket kitalálja, de ő csak a gyereknek hajlandó hinni. Már volt, h azt követelte, hogy vigyem haza a gyereket, már nálam rossz helyen van, de akkor szerencsére a kislányom azt mondta neki, h maradni szeretne. Van másnak is ilyen problémája? Lehet valamit tenni? Remélhetem azt, hogy ezt majd egyszer kinövi?

2013. okt. 1. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, ez eletkori sajatossag, a kicsit szivesen handabandaznak, minden rossz szandek nelkul Ha anyuka ketelkedik, lehet kerni pszichiatriai vizsgalatot, ott majd kiderul.
2013. okt. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kislany az anyjanak akar megfelelni, mert tudja, hogy nem "szabad" jol ereznie magat veletek, foleg az uj baratnovel, mert az anyanak nem esik jol. Igy igazolja az anyja osszes rosszindulatat, negativ feltetelezeset. Lehet, hogy ugy is kerdezi, hogy ilyen valaszt var. Pl nem azt, hogy jo volt apanal? hanem jajj kicsim, rosszul erezted ott magad, csunyan viselkedett a neni, bantottak? stb es akkor persze megindul a kislany fantaziaja.
2013. okt. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Sajnos ez életkori sajátosság. Nekem olyan fantáziám volt, hogy a gyámügyet ránkküldték az óvónők.

De valahol az is érthető, hogy az anya elsősorban a gyereknek hisz.

Beszéld meg mindenképpen ezt az exeddel, esetleg ajánld fel, hogy menjen veletek. Aztán faggassa ki a kislányt mi történt.

Ütős sztori lesz!

2013. okt. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem is gondolnánk, hogy a kisgyerekek milyen okosak ebben a korban, és milyen ügyesen tudnak manipulálni. Egyetértek azzal, hogy ha negatív dolgokat adja elő otthon, valamivel jobban jár. Akár azért, mert anya nem azt akarja hallani, hogy nálatok jó volt, akár azért, hogy szegénykét az anyja sajnálja, és ő minden jóval halmozza el.

Az én kisfiam is elképesztő dolgokat mond néha. Ha ezt az oviban is előadja, nem tudom mit gondolnak az óvónénik.

Múltkor azt mondta, hogy a mama szeret, anya bánt.

Valamiért rászóltam, sírt, majd közölte, hogy azért sír, mert bántottam. Apa csúnyaságot mondott nekem...stb.

Szerintem ha megérti mit jelentenek ezek a dolgok, akkor abbahagyja. Addig valahogy az anyjával kell rendezni a helyzetet. Nem tudom, hogyan hinne neked.

2013. okt. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Utolsó válaszoló írta le leginkább, amit én is gondolok, ill. anyósom is ugyanezt mondta, neki is van tapasztalata ebben. Az a legnagyobb baj, h nem is akar hinni nekem az exem, hiszen volt, amit tudtam bizonyítani is. Pl. a lányom azt mondta neki (állítólag), hogy mi nem vittük sehová, és én küldtem át az exemnek fényképeket, amin látszik, h mennyi helyen voltunk, de ő meg se nyitotta őket, mert a program ugyebár kiírja. Így meg ugye elég nehéz bármit is megbeszélni, ha ő már csak azért sem hisz nekem. Amitől a legjobban félek, hha majd nagyobb lesz, ezt majd tudatosan fogja csinálni, h zsaroljon minket, de majd az anyja is nézhet egy nagyot, ha visszanyal neki a fagyi. A baj csak az, h ezzel a játszmázással elrontjuk a gyereket, de az exemet ez láthatóan nem érdekli. Mert én is verhetném a tamtamot neki, h nekem miket mond a lányom, pl. hogy sok hamburgert eszik az anyjával (bár ebben nem vagyok biztos, h nem igaz), csak akkor a gyerekemnek tennék rosszat, mert lehet, h utána lecseszné otthon az anyja. Nagyon tartok attól, h a jövőben ebből csak nagyobb problémák lesznek... Meg az, h most aztán ezekkel az indokokkal az anyja nem akarja megint odaadni... Ha meg nálunk van a kislányom, az is csupa stressz, mert az anyja folyton cirkuszol mindenért.
2013. okt. 1. 13:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyszerű. Vedd fel videora, amikor együtt vagytok, hogy a gyerek hogy érzi magát. Hogyan játszik, eszik, hogyan közlekedik. Ne ti legyetek rajta elsősorban, hanem Ő. Mert az Ő viselkedésén lehet lemérni, hogy hogyan érzi magát.
2013. okt. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"de majd az anyja is nézhet egy nagyot, ha visszanyal neki a fagyi."


De még mennyire!


Mert ugyanis nem másról, mint a gyerek jellemfejlődéséről beszélünk.

2013. okt. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"ezekkel az indokokkal az anyja nem akarja megint odaadni.."


Nincs hozzá joga!

Ne hagyd magad zsarolni.


Tulajdonképpen valamiféle kettős nevelést folytat az ex-nejed.

Amikor nála van a kicsi, akkor tőled "óvja".

Amikor a kicsi veled van, akkor szegényke jól érzi magát, de amikor hazamegy, nem meri ezt elmondani. Ezért meg akar felelni az anyukája elvárásainak, azért, hogy nehogy elmarasztalásban legyen része.


Ha az anyósodnak is ez a véleménye, akkor ez még nagyobb nyomaték.

A helyedben tanácsot kérnék a gyermekvédelemtől, hogy ilyenkor mi a teendő. Már csak azért is, hogy ők is tudomást szerezzenek róla.

Az anyuka csupán önző féltékenységi alapon (mármint a gyermeketek szeretetére féltékeny) addig manipulál, mígnem tönkre nem teszi a kicsit.

Tudniillik ez súlyosan visszavetőleg hat a jellemfejlődésére.

2013. okt. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, h nem merünk lépni. Nagy a távolság a gyermek és köztem sajnos, és már emiatt is voltam gyámügyön, de csak széttárták a kezüket, még én örüljek, h nem jelentget fel az exem. De az, h ő folyton tologatja meg halogatja a láthatásokat, amikor végre el tudnám hozni a lányomat, az senkit nem érdekel. Nem hiszem, h a gyermekem jellemfejlődése jobban érdekelné őket... Nagyon rossz a tapasztalatom a bírósággal. Ha egy kis reménye is lenne, h tudnék változtatni a mostani helyzeten, nem haboznék. De így, nem merek komolyabb összegeket beleölni egy újabb perbe.
2013. okt. 5. 17:42
 10/10 anonim válasza:

MI torténik akkor, ha hamisan megrágalmaznak?


Elozo kapcsolatombol származo gyerekem megrágalmazta a feleségemet,hogy bántja meg rosszul bánik vele. A lányom most 7 éves a feleségemmel 5 éve ismerik egymást,nagyon jo a kapcsolatuk. Van már 1 kozos gyerekunk is,aki 1évés. Azután kezdodtek a gondok,hogy a kisfiunk megszuletett. A lányom elárulta, hogy azt mondta az anyja: Ha azt fogod mondani arra a rossz nénire,hogy bánt téged,akkor otthagyja apát és o visszajon hozzánk.

Az exem gyerekelhelyzési pert inditott és gondolom pszihologus fogja kihallgatni a lányunkat. nem tudom mit tehetek? Bizonyítékok nicsenek,mivel a vádak hamisak,semmi alapjuk nincs. A lányom eddig úgy járt ide mint haza.

2014. ápr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!