Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok erről?

Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olvasgattam itt a kérdéseket és merítettem ihletet a saját életemből is, így megfogalmazódott bennem pár gondolat...


Ha valakinek tehetősek a szülei/nagyszülei, azok miért ne támogathatnák a gyereküket/unokájukat?

Nyilván nem azokra gondolok akik hó közepén az aprót tologatják, hogy legalább kenyeret tudjanak venni.


Sok olyan család van a környezetemben (nálunk is van ilyen sztori), ahol a fiatal házaspár vért izzad, hogy az önerőt összerakja a kis lakásra, a szülők meg a 3. 10 milliós kocsit veszik a garázsba.


Nyilván nem az ingyenélőkről van szó, akik 30 évesen is élősködnek a szüleiken és kihasználnak másokat. De miért baj az, hogy ha a szülőnek/nagyszülőnek megvan mindene, akkor támogatja a gyereket/unokát? Igen, saját pénze, azt csinál vele amit akar. De viszi a sírba? És irigy sem vagyok, mert szerencsére van pénzünk és egy házunk a férjemmel, megvan mindenünk. De volt, amikor nem volt így.


Én csupán azt nem értem, hogy ha van egy nagy háza az illetőnek, van 2 kocsija, van pénze, az miért nézi el, hogy kínlódik az egyszem gyereke pl.


Lehet bennem van a hiba és én vagyok fura, de én a lehetőségeimhez mérten támogatni fogom mindenben a gyerekem és ha másban nem is tudok majd, legalább a lakásába besegítek vagy megveszem ha tudom.



2018. jún. 14. 10:23
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
9! Igen, én is valahogy így látom.
2018. jún. 14. 11:17
 12/16 anonim ***** válasza:
74%

"6-os:

Mégis hogyan tanul meg egy fiatal bánni a pénzzel, ha anyu-apu folyton megtömi a zsebét? Rá kell jönnie, hogy hogyan ossza be, hogyan takarékoskodjon stb és igen, azt is, hogy bizonyos dolgokról (pl.heti három alkalom kocsmázgatás) olykor le kell mondania."



Talán úgy, hogy nem a felnőtt gyerekedtől várod, hogy megtanulja a pénzkezelést a saját bőrén, hanem azt a nevelés részének tekinted, mint ahogy az is, és 18 éves korára, szülőként ezt megtanítod neki?

2018. jún. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
12! Logikus. Én sem azért tudok bánni a pénzzel, mert a saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy milyen ha nincs, hanem anyukámtól láttam, hogy akkor tesz félre amikor van.
2018. jún. 14. 11:18
 14/16 anonim ***** válasza:
9-es, szerintem tökéletesen leírtad.
2018. jún. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

Igen, hogyne, a gyerekkori zsebpénzadogatás, elméleti magyarázatok stb nyilván helyettesíthetik azt, hogy milyen az, amikor élesben kell kipróbálnod magad. Egyébként meg nem kértem, hogy bárki is pofázzon bele a véleményembe. Meg úgy csináltok basszus, mintha azt írtam volna, hogy pusztuljon éhen a gyerek, nem kap egy petákot sem.

Nem, nem tartom jó ötletnek a szülő általi lakásvásárlást és kész. Támogatni szeretném benne, amíg nem áll meg a maga lábán. Nekem egyébként leégne a képemről a bőr, ha pénzt fogadnék el a szüleimtől, miközben el tudom tartani magamat. Felnőtt ember vagyok, nem zsebpénzét váró kisgyerek (a szöveget értelmezni nem tudóknak meg még egyszer leírom, hogy TÁMOGATNÁM a gyerekem, amíg erre RÁSZORUL! Csakhogy ebbe nálam a komplett lakásvásárlás nem tartozik bele. Mifelénk az úgy normális, ha mindenki maga dolgozik érte)

2018. jún. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Teljesen felesleges felháborodni és nekiesni másoknak, csak mert nem egyezik a véleményük a tiéddel. 😩

Épp ezért voltam kíváncsi a különböző nézőpontokra, hogy megismerhessem mások véleményét is.

2018. jún. 15. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!