Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasságban visszavehetem a...

Házasságban visszavehetem a lánykori nevem?

Figyelt kérdés
Nem akarok válni, csak meggondoltam magam. A lánykori nevem elég ritka, nem szerettem, mert mindig betűzni kellett, így felvettem a férjem nevét a keresztnevem mellé, ami egy tucatnév (Nagy). Tudom hatalmas probléma :), de nem tudok azonosulni vele 2 év után sem, valahogy nem érzem a magaménak. Hol kell kérvényeznem?
2018. jún. 18. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
9%

Igen. Be kell menned az anyakönyvi hivatalba, ott beadni a kérvényt. Pénzbe kerül, de igen, visszaveheted az eredeti neved.

Azzal is számolj, hogy az összes hivatalos iratodat is át kell íratnod, ami több, mint 100 ezer.

2018. jún. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Igen, én is visszavettem a leánykori nevemet. Minden cserével együtt max 10 ezerbe került.

1. Mi kerül 100 ezerbe????

2018. jún. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Bocs 1#

Mégis, mi kerül 100 ezerbe?

2018. jún. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Persze, természetesen visszaveheted. Bemész egy tetszőleges kormányablakba és beadsz egy névváltoztatási kérelmet.
2018. jún. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Az anyakönyvi hivatalban kell kérvényezned és kb. 10 eFt-ba fog kerülni + okmánycserék.


Én megértelek, és igen, ez valóban hatalmas probléma annak, akit érint, mert az ember úgy érzi, hogy elvesztette a személyiségét, de majd megnyugszol te is, ha visszakapod a régi nevedet - nem is értem, miért vártál vele 2 évet, illetve hogy bírtad ki! :)


Ha az ember nem érzi jól magát, akkor változtatni kell....

2018. jún. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%

1. vagyok. Most nézem, milyen kedvesen lepontoztatok. Nem a névváltoztatás kerül annyiba, amit írtam, hanem az összes többi irat újracsináltatása: lakcímkártya, személyi, jogosítvány, tajkártya, adókártya. Ha tévedtem, mert kb. 10 évvel ezelőtt ennyibe került (nem olvastam utána, hogy milyen jogszabályok vannak most érvényben), akkor mosom kezeimet. Amikor én érintett voltam ebben (igaz, váláskor), akkor ennyire jött ki minden iratomat kicseréltetni.

Mea culpa! Elnézést!

2018. jún. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
A házasságkötés helye szerinti anyakönyvi hivatalba kell menni, házassági név megváltoztatása eljárást kell indítani, nem általános névváltoztatást. Gyorsabb eljárás és olcsóbb is. Az okmánycsere költsége az ugyanaz, mint egyébként.
2018. jún. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Iratokat nekem múlt évben cserélték, mindet ingyen.

Szóval csak a tízezer forintnyi illetékbélyeg lesz, más nem.

Hacsak nincs jogsid, az azt hiszem fizetős

2018. jún. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
2018. jún. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
bocsi azért veted fel férjed nevét mert a tiéd tul ritka volt és mndig betüzni kellet ezt írtad most meg azért veszed vissza mert nem tetszik nem szoktad meg a férjed nevét ? nincs ebbe némi elentmondás?
2018. jún. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!