Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most komolyan, csak az én...

Most komolyan, csak az én szüleim ilyen önzőek? Szarnak bele mindenbe.

Figyelt kérdés

7-en élünk egy családi házba, a két szülő, én (24/f) az értelmi fogyatékos nővérem, két öcsém (13/16) és a húgom aki 12.

Senki nem rámol el maga után sehol a házban, a konyhában és étkezőben minden csupa kosz, van, hogy másnap is ott van még az előző napi kaja maradék, üres edény, beáztatott kenyérhéja, mosogató tele van edényekkel, a tűzhely szint úgy.... Ha pedig szólok muteréknak, hogy kéne valamit csinálni mert ez így undorító általában olyasmit válaszolnak, hogy "ha nem tetszik tégy ellene" erre mondom nekik, hogy mindenkinek be kéne segíteni mert nem egyedül csináltam ide de erre meg olyan baromságokat válaszolnak, hogy "nehogy már te oszd be a mi időnket" meg hasonlóak...


Dolgozom, adok haza pénzt azt még saját szobám sincs... vettem magamnak fagyit 2 napja, elég drága volt meg minden, és fel vannak háborodva, hogy nem kínáltam meg belőle senkit...

1. nem is kértek

2. nem jutna mindenkinek mert annyit nem vettem

3. ők is járnak vásárolni, ők miért nem vesznek.

4. múltkor is vettem és megzabálták miközben én dolgoztam és amit meg ők vettek abból nem ettem mert, hogy nekem van sajátom egyem azt...


és kb mindenhez ilyen a hozzá állásuk... egy ideig tele voltunk csótányokkal is mert szerintem behozták valami mikróval amit vettek lomosoktól... a csótányokat is nekem kellet kiirtanom úgy, hogy rendeltem mérget ami vagy 20e be került online...


albérletbe nem tudom, hogy belevágjak e, van elég megspórolt pénzem kaucióra de mindig úgy voltam vele, hogy pénzkidobás mert soha nem lesz az enyém...



2018. jún. 24. 17:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
50%
Akkor miért él velük?!
2018. jún. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
mert nem keresek annyit, hogy hosszútávon albérletbe tudjak költözni itt a környéken, szobákat meg nem adnak ki és ott is kéne közösködni.
2018. jún. 24. 18:04
 3/30 anonim ***** válasza:
90%
Hidd el, jobb az albérlet, akar csak egy szoba albérlőtársakkal.
2018. jún. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
mert nem keresek annyit, hogy hosszútávon albérletbe tudjak költözni itt a környéken, szobákat meg nem adnak ki és ott is kéne közösködni.
2018. jún. 24. 18:04
 5/30 A kérdező kommentje:
bocsi a dupláért
2018. jún. 24. 18:04
 6/30 anonim ***** válasza:
92%
Merre laksz? Ha nem nagyváros, akkor pici garzont lehet találni olcsón. Jobb ha elmész és kicsit tovább kell gyűjtögetned, mint hogy olyan helyen legyél, ahol nem szívesen mész haza.
2018. jún. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom milyenek az ocseid es a hugaid, es neked mennyi az akaraterod es mennyire tudsz rajuk hatni, de megprobalhatod veluk megbeszelni, hohy osszatok le a hazimunkat.

A 16 eves es te tudtok mosogatni, a tobbiek tudnak mar porszivozni, felmosni es szemetet kivinni. Te tudsz bevasarolni kisebbek kenyer/tej ilyenkert elkuldhetok. Ha ez a szulok feladata akkor mondjuk ne bolygasd.

Viszont ott van meg a rendrakas, pakolas amit kozosen hetente egyszer megtehetnetek egyutt. Es a mosas, amit még a 12 evesnek is konnyu.megtanitani elmutogatni es a teregetes, ruhahajtogatas plane nem lehet gond.

Ha ennyien vagyik ketten egyutt csinaljatok egy egy feladatot es valasszatok ki napokat, ki mikor kivel.


Igerj nekik cserebe minden hetvegen valami kis jutalmat, ha segizenek, mint egy nagy doboz jegkremet, ami csak az ovek.


Ha ez semmikepp nem megy es a szuleid se erzekelik a valtozast vagy beszolnak miatta, akkor marad az alberlet.


Alberletben igaz, hohy kell kozoskodni, de ha talalsz ket normalis lakotatsat, akkor azoknal ugyanugy fontos, hogy mindenki elpakol maga uzan van takaritasi rend a kozos helyisegekre es hogy nem igenyzelenek (mert akkor afoberlo kidob mindenkit). Sokat voltam alberletben es ez a tapasztalatom. Jobb, mint ahogy leirod az otthoni viszonyokat.

A penzkidobasrol: lehet annak tunik, de ha az idegeidre megy a kosz es igenytelen csaladod, akkor merlegeld mi neked a fontosabb a sajat szoba, ahol igenyes lehetsz, jo esellyel normal kozos helyisegek es nyugalom vagy havi x ezer megsporolt penz, amibol jo esellyel evek mulva se lesz sajat lakasod, viszont egy not se vihetsz haza, mert oklendezve elszalad.


Az alberletbol meg, ha kiprobalod es nem jon be, egy fel ev mulva vissza tudsz koltozni, hiszen ilyen igyentelen szuloknek fel se tunik, ha ujra ott vagy es van utanad kettovel tobb mosatlan:-). Bocs a beszolasert.

En ezt az igenytelenseget lattam a paromeknal es meg is tapasztaltam, de ott egy gyereket (20-on evesek) se zavart...

2018. jún. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Már vagy ezerszer felvettetem, hogy osszuk fel a házimunkát, hogy mindenki mást csinál de mindig az volt belőle "x se csinálta meg az övét akkor én miért csináljam?" A húgom az egyetlen aki rendszeresen berakja a mosogató gépet de őneki is könyörögni kell érte vagy egy órát...boltba egyiket se lehet leküldeni mert megy az ujjal mutogatás, hogy miért nem ő megy le, miért pont én. Ga meg szólok a szülőknek akkor is az van, hogy "amennyi ideje it könyörögsz nekik már rég lemehettél volna"
2018. jún. 24. 18:39
 9/30 anonim ***** válasza:
22%
Akkor vegyél fel lakáshitelt...Szerinted mi fog változni? Ők biztosan nem,te nem fogsz hirtelen milliomos lenni és egy magára valamire való lány sem fogja hozzátok betenni a lábát. Albérlet vagy lakáshitel. Vagy menj ki külföldre,csinálj tőkét és gyere vissza befektetni.
2018. jún. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem hagyd békén a szüleidet, ne kelts bennük rossz érzést azzal, hogy kritizálod őket, van elég bajuk. Belegondolok, milyen borzasztó lehet, ha valakinek értelmi fogyatékos az egyik gyereke, háát… csoda, ha nem veszíti el az életkedvét. Ne tegyél megjegyzéseket rájuk, csináld meg egyedül a mosogatást, konyha rendbetételét, esetleg vond be a tesóidat, ha sikerül.
2018. jún. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!