Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most komolyan, csak az én...

Most komolyan, csak az én szüleim ilyen önzőek? Szarnak bele mindenbe.

Figyelt kérdés

7-en élünk egy családi házba, a két szülő, én (24/f) az értelmi fogyatékos nővérem, két öcsém (13/16) és a húgom aki 12.

Senki nem rámol el maga után sehol a házban, a konyhában és étkezőben minden csupa kosz, van, hogy másnap is ott van még az előző napi kaja maradék, üres edény, beáztatott kenyérhéja, mosogató tele van edényekkel, a tűzhely szint úgy.... Ha pedig szólok muteréknak, hogy kéne valamit csinálni mert ez így undorító általában olyasmit válaszolnak, hogy "ha nem tetszik tégy ellene" erre mondom nekik, hogy mindenkinek be kéne segíteni mert nem egyedül csináltam ide de erre meg olyan baromságokat válaszolnak, hogy "nehogy már te oszd be a mi időnket" meg hasonlóak...


Dolgozom, adok haza pénzt azt még saját szobám sincs... vettem magamnak fagyit 2 napja, elég drága volt meg minden, és fel vannak háborodva, hogy nem kínáltam meg belőle senkit...

1. nem is kértek

2. nem jutna mindenkinek mert annyit nem vettem

3. ők is járnak vásárolni, ők miért nem vesznek.

4. múltkor is vettem és megzabálták miközben én dolgoztam és amit meg ők vettek abból nem ettem mert, hogy nekem van sajátom egyem azt...


és kb mindenhez ilyen a hozzá állásuk... egy ideig tele voltunk csótányokkal is mert szerintem behozták valami mikróval amit vettek lomosoktól... a csótányokat is nekem kellet kiirtanom úgy, hogy rendeltem mérget ami vagy 20e be került online...


albérletbe nem tudom, hogy belevágjak e, van elég megspórolt pénzem kaucióra de mindig úgy voltam vele, hogy pénzkidobás mert soha nem lesz az enyém...



2018. jún. 24. 17:50
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
12%

Szoktal rendetrakni ?

Ezt ismerem kamaszaim is most porszivoztak (egy hete)

Ki az a lokott aki bolcseszkaron tolti az eveit?aztan par otthonules utan rajon felesleges

2018. jún. 25. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Ennél a bolondokházánál még az albérlet is 100x jobb másokkal.
2018. jún. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
82%
21-es, te el is olvastad a kérdést, vagy csak idefostál valami bromságot?
2018. jún. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
81%

Nem a kerdezonek kell megcsinalni mindent! Azt szeretne ha segitene mas is neki mivel hogy nem csak o lakik egyedul a hazban, es nem egy csicskas.

Egyebkent meg a szulei az abszolut kozhelyeket puffogtatjak valaszkent ha mond valamit nekik a kerdezo... ezekbol is latszik hogy milyenek lehetnek.

Nem kell a beteg gyerekkel jonni, persze sokkal tobbet igenyel mint egy egeszseges, de ok vallaltak be a tobbit, nem lett volna kotelezo..es mas is megcsinalja a hazimunkat a beteg gyerek mellett.

Esetleg menj par evet fuvarozni, kamionozas esetleg, annal alig van otthon az ember, jo penzt is lehet vele keresni szoval tudsz felrerakni, gyujtogetni.

2018. jún. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
67%
az ilyen embernek nem szabadna h gyereke legyen, egyértelmű hogy csak a családi pótlék miatt gyártottak le titeket sajnos
2018. jún. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Elég "öreg" vagy már ahhoz, hogy megértsd, mennyire tudod a körülötted élőket megváltoztatni. Úgy tűnik, hogy semennyire. Próbálj magadnak kialakitani egy kis privát területet, ahol a saját igényeid szerint rendet tarthatsz, saját evőeszközökkel tányérokkal, vegyél esetleg egy kicsi saját hűtőt, egy saját mikrot, ha van ehhez hely. Én életem során voltam kénytelen pl. lakni 14 ágyas kollégiumi szobában - ott tanultam ezt meg. Nem könnyű dolog, de amig nem tudsz függetlenedni, addig másként nem megy. Alkalmazkodni kell a helyzethez. Mindenki szennyesét nem moshatod, mindenki koszos edényét nem mosogathatod, az rengeteg idő és igazságtalan is... Hét, félig-egészen felnőtt ember egy lakásban elég sok, valóban munkamegosztás kéne, de legalábbis egy családi vezérlés, egy közös szombati takaritás, akármi. De ezt egyedül te nem tudod megoldani, a fölösleges konfliktusok pedig senkinek sem jók. Próbálj saját életteret kialakitani, akármilyen kicsit is.
2018. jún. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Ingyen lakik minimum takarithat cserebe.

Max rezsibe fizet bele meg kajaba

2018. jún. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
27-es, te el is olvasod a kérdést? Már hogy a fenébe lakik ingyen amikor a kérdezőt lehuzzak anyagilag és még elköltözni sem tud, pedig jobban járna
2018. aug. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

A régi szép idők eszembe jutottak..... 7 ember után takarítottam, 3 műszakoztam..., de még szemétkedtek is hogy kevés a fizum meg el is hordtak mindennek heti 4szer legalább.

Aztán lépjen le az ember úgy valahonnan hogy nincs pénze mert ugye ott éltem én is és természetesen oda kellett adnom a fizetésem..

2022. aug. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
elköltöztél már?
2022. aug. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!