Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most komolyan, csak az én...

Most komolyan, csak az én szüleim ilyen önzőek? Szarnak bele mindenbe.

Figyelt kérdés

7-en élünk egy családi házba, a két szülő, én (24/f) az értelmi fogyatékos nővérem, két öcsém (13/16) és a húgom aki 12.

Senki nem rámol el maga után sehol a házban, a konyhában és étkezőben minden csupa kosz, van, hogy másnap is ott van még az előző napi kaja maradék, üres edény, beáztatott kenyérhéja, mosogató tele van edényekkel, a tűzhely szint úgy.... Ha pedig szólok muteréknak, hogy kéne valamit csinálni mert ez így undorító általában olyasmit válaszolnak, hogy "ha nem tetszik tégy ellene" erre mondom nekik, hogy mindenkinek be kéne segíteni mert nem egyedül csináltam ide de erre meg olyan baromságokat válaszolnak, hogy "nehogy már te oszd be a mi időnket" meg hasonlóak...


Dolgozom, adok haza pénzt azt még saját szobám sincs... vettem magamnak fagyit 2 napja, elég drága volt meg minden, és fel vannak háborodva, hogy nem kínáltam meg belőle senkit...

1. nem is kértek

2. nem jutna mindenkinek mert annyit nem vettem

3. ők is járnak vásárolni, ők miért nem vesznek.

4. múltkor is vettem és megzabálták miközben én dolgoztam és amit meg ők vettek abból nem ettem mert, hogy nekem van sajátom egyem azt...


és kb mindenhez ilyen a hozzá állásuk... egy ideig tele voltunk csótányokkal is mert szerintem behozták valami mikróval amit vettek lomosoktól... a csótányokat is nekem kellet kiirtanom úgy, hogy rendeltem mérget ami vagy 20e be került online...


albérletbe nem tudom, hogy belevágjak e, van elég megspórolt pénzem kaucióra de mindig úgy voltam vele, hogy pénzkidobás mert soha nem lesz az enyém...



2018. jún. 24. 17:50
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
60%

Az egyik testvérem beteg, a szüleink mégis képesek rendben tartani a lakást és mi is segítünk. Nem ezen múlik.

Mint mondtam keress olcsó albérletet.

2018. jún. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
83%
10-es ezt te sem gondolod komolyan....Másnak is van beteg gyereke és nem él úgy,mint a Halálos kitérőben emiatt. Ha meg ekkora teher volt a fogyatékos lány,akkor mi a búbánatnak vállaltak még 4!-másikat?? Szocpolért vagy mi? Ugyan már,hagyjuk. Meg nehogy már mártírt csinálj a kérdezőből. Vagy szerinted a munka mellett még el kellene tartania másik 6 henyélő, here embert és mosolyogni hozzá? Így leélni az életét? Gondolokodj már.
2018. jún. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
19%

Gyerek vagy te is ujjal mutogatni a tobbikrekre tudsz

Csinald a hazimunka elvegre ott laksz

2018. jún. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
14%

1, El lehet költözni

2, Egy értelmi fogyatékos gyerek hatalmas teher a szülőknek minden téren

3, Nyugodtan elmosogathatsz és rendet rakhatsz

4, Felenk értelmes emberek felé: ha élelmiszert veszünk, megkinaljuk a masikat es nem arra varunk, hogy az majd kér belőle, annyit veszünk, hogy mindenkinek jusson, nyilván ők is vésznek ennivalót neked, baxus milyen kicsinyes már hogy kinek melyik a fagyija.

2018. jún. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
69%
13-as veled valami baj van,nem is kicsi. Egy 24 éves hol gyerek neked? ÉS ha 14 lenne,akkor sem csicska!!! Az,hogy kiveszi a részét,nem egyenlő azzal,hogy mindent ő csinál és még pofáznak is neki.
2018. jún. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
34%
Utolso, nem jott at ezek szerint a 13. mondandója.... Lehet hogy 24 éves a kérdező, de pont úgy nyafog, mint egy 16 éves.
2018. jún. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
41%

"mert nem keresek annyit, hogy hosszútávon albérletbe tudjak költözni itt a környéken,"


Miért nem keresel többet?

Nagy a munkaerőhiány az ország Nyugati részén, menj oda munkát vállalni elég jól keresnél, és legtöbb nagy cég már szállást is biztosít, ott pár hónapig túl éled, mert ennél rosszabb úgysem lesz ahol jelenleg élsz, és utána amikor lesz elég tartalékod elmész szépen egy normális albérletbe.

2018. jún. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
5%
De durva. Adva van egy fiatal felnőtt, akinek nincs annyi sulija, hogy jól keressen (biztos, hogy nem kergettek a szüleid az asztal körül nagykéssel, hogy nehogy tanulj) és beszól a saját szüleinek, hogy nem tetszik a kupi. Mármint elvárja az anyjától, hogy csinálja meg. De hogy ő tegyen valamit, azt már kikéri magának. Mert ő dolgozik. Ezzel azt sugallva, hogy az anyja nem. Ritka kis görény vagy.
2018. jún. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Szerintem meg te vagy a ritka kis görény. Nem várom el senkitől, hogy egyedül rakjon rendet de rám nem hallgatnak a gyerekek és ezért szóltam muternak. Ő is dolgozik amúgy. Ez az egész probléma megoldható lenne ga venné a fáradságot és leteszi a lábát és elveszi a gyerekektől a netet, telefont, gépet amíg be nem segítenek. És igen is szoktam rendet rakni, takarítani de egyedül nem bírom. Másnapra meg ugyan olyan mocskot csinálnak.
2018. jún. 24. 22:57
 20/30 A kérdező kommentje:
Mellesleg egyetemista voltam de ép azért hagytam ott mert semmivel nem kerestem volna többet egy bölcsész diplomával... Inkább letettem a Jogsit... Szóval jó lenne ha nem próbálnál itt okoskodni.
2018. jún. 24. 22:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!