Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy élitek meg, ha az egyik...

Hogy élitek meg, ha az egyik gyermeketek jólétben él, míg a másik egyáltalán nem? Ha van ilyen köztetek vagy tudtok ilyen emberekről?

Figyelt kérdés

Én ismerek egy családot, gazdag nő, szegény pasi, gyerekük lesz hamarosan, aki jólétben fog felnőni.

A férfi keveset keres, annak is a 40%-a elmegy az előző kapcsolatából származó két gyerekére. És a gyerekei anyja sem keres sokat.

Nem tudom mit érezhet.


Ismertek ilyen családokat? Bántja ez azt a szülőt, aki ilyesmivel kénytelen szembesülni? Vagy úgy van vele, hogy ezt dobta a gép, mindenkinek más sorsot szánt az élet, és különösebben nem emészti magát miatta?


2018. jún. 30. 23:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Miért mondod, hogy "ezt dobta a gép?" A felnőtt emberek maguk alakítják ki ezeket. Elváltak, új kapcsolat, új gyerek, más keresetek - valahol biztos megegyeztek, hogy így legyen, hisz minden pontja ismert.

"Bántja ez azt a szülőt, aki ilyesmivel kénytelen szembesülni?" -biztos, de ezt csinálta, ez van. Lehetett volna másképp - nem elválni, nem újra házasodni, a gazdag fél is tud erről stb.

A gyerekek mindenképp megszenvedik ezeket - és elsősorban nem a pénz különbséget, hanem a szeretethiányt, a foglalkozások, odafigyelések hiányát.

2018. jún. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem a gyereket jobban fogja bántani, ha elég idős lesz ahhoz, hogy felfogja - és innentől a szülő felelőssége, megtanítani, hogy nem lesz attól jobb vagy rosszabb ember, hogy "mit dobott neki a gép", illetve hogy hogyan becsülje, ami van, és miképp teremtsen jobbat.

Én emlékszem, engem kamaszként mennyire bántott, hogy a féltestvéreim mennyi mindent megkaptak, különórákra járhattak, tánc, úszás, miegyéb versenyszerűen, külföldi utak sulival stb... nekem ezekből semmi nem jutott. És ezek olyan dolgok, hogy felnőttként is ráteszik a bélyeget az ember életére, mert sokkal több előnnyel indultak ők velem szemben - kezdve akár a nyelvtudással, de bármi egyebet is mondhatnék.

Nyilván megtanultam kezelni ezt, nem irigykedem a tesómékra (csak egy kicsit :D), de ezen változtatni nem tudok.

Apámat nem hiszem, hogy ez valaha is zavarta, szerintem ő fel sem fogta igazán, hogy mekkora a megkülönböztetés.

2018. jún. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%
Csak annyit, hogy ez a kapcsolat amit felhoztal peldanak, nem fog sokaig tartani.
2018. júl. 1. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem nyüszögni kell apukának, hanem összekapni magát és többet keresni, akkor majd több jut gyerektartásra. Ennyire egyszerű.
2018. júl. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Apukát ne az bántsa, hogy egyik alomból származó gyerekének kevesebb jut, a másiknak több, és ne takarózzon azzal, hogy "ezt dobta a gép". Nem, nem ezt dobta, hanem erre volt képes. Sominden van, ami adottság, és ami viszonylag nehezen változtatható, de a szegénység + két gyerek, aztán egy másik alom rakása, az nem "ezt dobta a gép", hanem önsorsrontás, butaság és mérhetetlen önzés a már meglévő gyerekek irányába.

Nem morfondírozni kell azon, hogy az új nő anyagi helyzete okán az új gyereknek mennyivel lesz jobb, hanem újabb gyerekgyártás helyett miért nem inkább azon fáradozott, hogy megfelelő egzisztenciát teremtsen a már meglévő gyerekei neveléséhez, és nem még rosszabb helyzetbe taszítani őket egyrészt azzal, hogy rájuk nyilván még kevesebb fog jutni, ráadásul még nézhetik is, hogy akivel az apjuk együtt él, annak meg mennyivel több jut nemcsak anyagilag, hanem apai törődésből is. Az új asszony bizonyára a sajátjára fog keresni, és nem érdeke, hogy apuka hozott csomagja is általa éljen jobban. Ez nem a gép hibája, hanem a duplanullás fateré.

2018. júl. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos azt látni mindenhol, hogy válás után az apák nem hogy lelkifurdalást nem éreznek a gyerek anyagi helyzete miatt, de igyekeznek is kibújni az anyagi felelősség alól. A többség egy forint gyerektartást nem fizetne magától, és talán 1%, aki ezen felül bármivel is támogatja őket.

Mintha a válással megszűnne apának is lenni.

Lehet ezt kozmetikázni, de a tapasztalat ezt mutatja.

2018. júl. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Nem dobta a géo, hanem gyereket csinált olyan kapcsolatban, ahol egyikük sem keresett jol.


Ciki, de felesleges kesergés helyett el lehet menni máshová dolgozni, ahol.több a pénz.


Én Svájcban dolgozok, a tesom otthon alkalmi melokbol él és állandoan nyávog h nincs pénze. Hát ez van, hadd ne sajnáljam, ö is tanulhatott volna, a lehetőség adott volt.

2018. júl. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Oszinten mi koze az exel kozos gyerekek joletenek az en fizetesemhez .?

Apa kizarolag sajat fizetesebol fizeti a gyt nem az uj asszonyebol .

Ez igy igazsagos

Ket csalad ket szinvonal

Abszolult nincs lelkiismeretfurdalasom

Az ex keressen jobb allast akkor lesz penze

A gyerek pedig oda szulettek nem a mi csaladunkba

A gyerekek elyartasa semmi kozom

2018. júl. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Akkor is igy van ha lepontoztok

Semmi koze az en fizetesemnek az ex gyerekeinek jog szerint se.

Nem kell gyereket szulni ha nem tudod eltartani nem sirankozni kell

2018. júl. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
te, előző, fel is fogtad a kérdést? NEm az új anyunak kell lelkiismeretfurdalást érezni, az apa a kérdés...
2018. júl. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!