Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megszabhatja egy anya a...

Megszabhatja egy anya a lányának, hogy a lány házasságig szűz maradjon?

Figyelt kérdés
2010. jún. 17. 22:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
89%
Nem, sőt sok olyan szülő, anya van aki mihamarabb ki akarja rakni a gyereket konkrétan rá tukmálni az első szexpartnere, rákényszeriteni egy lehettlen házasságra.
2010. jún. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy nevelte a gyereket, hogy az még levegőt sem vehet engedély nélkül és folyamatos lelki terrorban kellett éljen, akkor valószínűleg szűz marad a mama kedvéért az esküvőig, ellenben 100%, hogy idegroncs lesz és soha nem lesz egy normális kapcsolata sem. Egyéb esetben a lányt nem fogja érdekelni anyuci véleménye és úgy éli az életét, ahogy neki tetszik. Persze ha anyuka úgy nevelte a kezdetektől, hogy a szüzesség érték és a házasságig vigyázni kell rá, akkor elképzelhető, hogy különösebb erőszak nélkül teljesíti a mama kérését a gyerek. De ez csak abban az esetben lehetséges, ha a mama is példamutató és szoros kapcsolata van a gyerekével, ergó jobban tud rá hatni mint a barátnők.


A szülőnek nem az a feladata, hogy mindent megtiltson a gyereknek. Bár többnyire azért tilt a szülő, hogy megvédje a csalódástól, egyebektől a gyereket de valójában ezzel árt a legtöbbet. Talán fel kéne világosítani a gyereket, hogy tudja a megfelelő védekezési módokat és tudatosítani kell benne, hogy minek, mi a következménye. Így tanul meg majd a gyerek felelősséget vállalni a tetteiért. Ezzel pedig a szülő felkészítheti a nagybetűs életre, ami sokkal jobb annál mint a burokban nevelés. 42/N

2010. jún. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóhoz egy off.

Engem kezdetektől úgy nevelt anyum,hogy csak házasság után,stb stb.Pedig más tekintetben nagyon laza,és semmilyen lelki terror nem volt.Ő ezt így látta jónak.Viszont mikor én elérkezettnek láttam az időt,tojtam rá:D

El is mondtam neki,nem volt belőle akkora botrány,mint gondoltam,mára,hogy felnőttem,belátja,hogy nekem volt igazam.Ő pedig csak egy nagyon elcs..szett nevelést hordozott magában.

Kb. ez a véleményem a kérdéssel kapcsolatban is.

Szóval nem,nem szabhatja meg senki senkinek....

2010. jún. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha én anyuka lennék, csak akkor adnám rá az erényövet a lányomra, ha szellemi fogyatékos lenne (nehogy erőszak áldozata legyen).

Szerintem egy normálisan nevelt felnőtt vagy fiatal lány eltudja dönteni, hogy mikor van ott az ideje.

Én is tudtam, és más is így van ezzel. Főleg a mai világban ilyen jellegű információk (felvilágosítás) elérhetőek. Talán az emberek sem annyira prűdek.


Az a szülő, aki erőszakkal szűzen akarja tartani a gyerekét az a lány fellázad, és titokban fogja csinálni, ami bűntudatot ébreszt benne, vagy ha be is tartja, a szexet bűnnek fogja elkönyvelni, később rossz házassága lesz és egyszerűen nem lesz képes élvezni.


Inkább a nemi erkölcsre kellene nevelni a gyerekeket, hogy ne feküdjenek le mindenkivel, várják ki azt a nőt/férfit, akivel boldogan együtt lennének.

2010. jún. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ez vicces, barátnőm 1 éve titkolja h elég kemény szexuális életet él. Én 1,5 hónap után mondtam el anyunak.


Szóval az is lehet h már nem szűz. A sex szükséglet, ha lesz megfelelő ember úgyis le fog vele feküdni és ezen nem kell majd berágni

2010. jún. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!