Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik 4-5 gyereket szülnek nem...

Akik 4-5 gyereket szülnek nem zavarja őket, hogy többé nem dolgozhatnak, tanulhatnak?

Figyelt kérdés

Ha minden gyerek között 5 év van, akkor az 20-25 év mire megszületik a 4-5.

Mire felneveli addigra idősödő asszony lesz. Nem zavarja őket hogy egész életükben nem csináltak semmit?

És nem érdekelnek az ismertem olyat aki ismert olyat akinek volt egy ismerőse akinek 5 gyereke volt és anya-apa Nobel-díjas orvos sztorik, mert ez millióból egy.


2018. júl. 19. 18:53
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
58%
Foglalkozz a magad dolgával.
2018. júl. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
50%
Minket meg nem érdekelnek a troll kérdéseid!
2018. júl. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
60%

Nos aki ennyi gyereket legyárt, az általában rövidebb periódus alatt teszi. De persze az ilyeneknél leginkább az a cél, hogy ne keljen se dolgozni se tanulni.

Na jöhet a lepontozás és a "de bezzeg én..." sztorik.

2018. júl. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
39%
Szerinted a gyerek nevelés semmi?
2018. júl. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
45%
Nem csinálnak semmit? Láttál te már gyereket közelről? ?
2018. júl. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
49%

Sokan éppen azért szülnek gyereket, hogy nevelhessék őket. Ez is munka, főleg több gyerekkel. A legtöbb anya, aki otthon van a gyerekekkel, főz, mos, takarít az egész családra. Így is csökkenti a család kiadásait, kb dolgozik saját mga napi 4-5 órát (minimum).

Sok családot ismerek, ahol van 2-3 gyerek, a szülők dolgoznak, és napi 2x esznek éttermi/rendelt kaját, takarító jár hetente 2x, amikor a gyerekek kisebbek voltak, napi 6-8 órában babysittert is fogadtak. Ez eszméletlen sok pénzbe kerül, és a gyereknek is jobb, ha az anyjuk foglalkozik velük, nem egy idegen, aki csak a pénzért megy oda... De lehet mondogatni, hogy "muszáj ennyit dolgozniuk mindkettőjüknek, mert annyiba vannak a gyerekek". Ha nem akar otthon lenni az 1 éves gyerekkel, hát ne legyen, menjen dolgozni, de ne rinyáljon...


Olyan nők is vannak, akik meg csak simán nem akarnak dolgozni, a férj majd keres helyettük is. Otthon semmit nem csinálnak, nem főznek, a háztartással sem különösebben foglalkoznak.

2018. júl. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
62%
Az a millióból 1 amit te írtál. :D Szerinted akik 4-5 gyermeket szeretnének, azok dátumra pontosan 5 évenként hozzák világra? Szerinted az oké, hogy 20 év van 2 testvér között? Számolj már! 40 felett már nem is tanácsos szülni. Akkor mi az, hogy idősödő? De tudod mit? Tegyük fel, hogy így van. Mit szólsz, ha azt mondom, hogy minden 2. év után dolgozik 3-at. Na? Amúgy azt sem értem, hogy mi ez a "Nem zavarja őket hogy egész életükben nem csináltak semmit?". Neveltél már valaha gyermeket? Úgy gondolod, hogy az csak úgy nő mint a fű? Nem kell vele foglalkozni? Hagy találjam ki! 15-25 közötti fiú vagy aki most kezd el csipásodni és máris meg tudja mondani, hogy a világnak mi lenne a dolga olyan okos. Ha már feltételeztem kérdeznék is! Minek írsz ide kérdést, ha "nem érdekelnek az" a következő mondatod? Csak olyan írhat aki egyetért a sületlenséggel? Az 1. válaszolónak nagyon igaza van! Pupák!
2018. júl. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
48%
Az előzőkkel nem teljesen értek egyet. Az otthon maradás és a gyereknevelés nem ugyan az. Lehet nem törődni a gyerekkel akkor is, ha az anyjának amúgy semmi dolga nincs. Hiszen lehet nézni a tv-t, körmöshöz, kozmetikushoz, fordászhoz járkálni, barátnökkel kávézgatni stb
2018. júl. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
63%

Nekem 3 gyerekem van, a legnagyobb 10 évvel idősebb a legkisebbnél... A munkából 8 évig voltam távol.


Szerintem csakis gyermektelen lehetsz, ha azt gondolod, hogy aki gyereket nevel, az nem csinál semmit. Felvilágosítlak, az egyik legkeményebb munka úgy felnevelni egy gyereket, hogy ne legyen se testileg se lelkileg sérült ebben a beteg, érzéketlen világban. Nincs egy perc pihenő, és a siker egyáltalán nem garantált...


A kérdésedre válaszolva, nem, nem zavar, hogy csak ezt a három gyereket adtam a világnak, hiszen büszke vagyok rájuk, mert megállják a helyüket. És ez nem is kicsit az én érdemem is. Nem bánom, hogy korán születtek, hiszen láthatom őket felnőni. Nem bánom, mert lehet, hogy csak ennyi adatott meg az élettől, de ez igazán az enyém.

Igazad van, közeledem az ötvenhez, már nem fogok tanulni... Beteg is vagyok, nem tudom, hogy meddig élek még. (Ahogy te sem) De ettől függetlenül még alkothatok szépeket és okozhatok örömet pár embernek. És ha számodra ez "az egész életében nem csinál semmit" kategória, akkor az már nem rólam, és a hozzám hasonlókról mond véleményt, hanem rólad.

Igazán sajnállak, még nagyon sokat kell tanulnod....

2018. júl. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
39%

Na megint egy kis takonypóc tinédzser...vagy legalábbis remélem, hogy nem felnőttként vagy ilyen undorító felfogással rendelkező valaki.

Először is:lehet dolgozni és tanulni terhesen meg gyerek mellett is. Nem egy, nem két ember bizonyította már. Arról nem is beszélve, hogy a magyar átlagfizetés mellett sokszor kénytelenek is a nők visszamenni a munkahelyükre a lehető leghamarabb. Hidd el, nem mindenki marad ám otthon gyesen 3 évig.

Másodszor: neked van valami halványlila fingod is arról, hogy mit jelent akár csak egyetlen gyereket is nevelni, nemhogy 5-öt? Nevelésről beszélek, nem arról, amikor csak úgy vannak, mert az tényleg semmi. De tisztességes embert faragni a csemetékből, na az igenis kemény dolog.

Mellesleg milyen jogon nézel le valakit azért, mert "csak" annyi a célja, hogy boldog és nagy családja legyen? Egyrészt ha nem lennének ilyen emberek, már rég kihalt volna a magyar lakosság. Másrészt meg hogy mondhatsz te olyat egy 5 gyermeket becsülettel felnevelő édesanyára, hogy "egész életében nem csinált semmit"? Megint csak kérdezem, van neked fogalmad arról, hogy mennyi munkát jelent a gyereknevelés és ennyi ember esetén már a háztartás vezetése is?

Azt meg nehogy már te szabd itt meg nekünk, hogy mit írhatunk ide és mit nem. Mert ha tetszik, ha nem, bizony nem kevés anyuka van, aki több gyermek mellett is dolgozik keményen (pl. mert anélkül nem tudnának megélni) vagy épp egyetemen tanul. És NEM, ez nem egy millióból egy, nem tudom, honnan szedted ezt.

2018. júl. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!