Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik 4-5 gyereket szülnek nem...

Akik 4-5 gyereket szülnek nem zavarja őket, hogy többé nem dolgozhatnak, tanulhatnak?

Figyelt kérdés

Ha minden gyerek között 5 év van, akkor az 20-25 év mire megszületik a 4-5.

Mire felneveli addigra idősödő asszony lesz. Nem zavarja őket hogy egész életükben nem csináltak semmit?

És nem érdekelnek az ismertem olyat aki ismert olyat akinek volt egy ismerőse akinek 5 gyereke volt és anya-apa Nobel-díjas orvos sztorik, mert ez millióból egy.


2018. júl. 19. 18:53
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

Látom nem fogtad fel, csak ide jársz böfögni. Ez a kérdés NEM a tisztességes módon nevelő anyákról, apákról szól.

Azzal semmi gond nincsen, aki 5 gyereket tisztességgel felnevel, de mégis hány ilyen van az országban?

Nyáron reggeltől estig a játszótéren.... ez nevelés?

2018. júl. 20. 20:12
 32/37 anonim ***** válasza:
50%
Nekem speciel két olyan barátnőm van, aki 4 gyereket nevel, egynek pedig 5 gyereke van. Természetesen dolgoznak, mind diplomások vagyunk. Nekem "csak" 3 van, összesen 5 évet voltam velük otthon. Egyetlen családot ismerek, ahol a nő főállású anya, nekik 10 gyerekük van. Vallásosak a szülők, az apuka egy nagy hazai cégnél menedzser, példaértékű a családi életük.
2018. júl. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
79%

Drága kérdező, legközelebb talán ne csak egy fröcsögést okádjál ide csupa bicskanyitogató általánosítással, hanem írj le konkrét eseteket (mint pl a játszóteres). Akkor nem fog senki előítéletes idiótának gondolni.

A kedves óvónéni pedig a 2+1 gyerekével nincs ugyanolyan helyzetben, mint az 5 gyerekes és kész. Minden tiszteletem a munkája előtt, de akkor sincs joga kiosztani más családokat. Azt meg nem hiszem el, hogy olyan szupertökéletes élete van, hogy még soha, egyetlen egyszer sem érezte úgy, hogy fáradt vagy sőt, szimplán elege van a gyerekeiből. Mert max akkor vesse az első követ másra, aki nála nehezebb helyzetben van.

2018. júl. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
69%
Amikor itt egy fiatalabb felnőtt teherbe esik, és leírja a terveit, hogy majd a baba mellett lediplomázik, mindenki hülyére röhögi magát, hogy a baba mellett még szarni sem fog tudni elmenni, most meg mindenki 5 gyerek mellett diplomázott le.
2018. júl. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező, a kérdésedből egyáltalán nem derül ki, hogy a nem tisztességesen nevelő szülőkre vonatkozik, hiszem egy tisztességesen nevelő 5 gyerekes szülőnek ugyanúgy nehéz egy egyetemet elvégezni vagy visszamenni dolgozni (szinte esélytelen), mint egy nem tisztességesnek, sőt! Gondolom a dolgozó anya nem számít annyira jónak mint az otthon lévő.

És mi az, hogy nyáron reggeltől estig a játszótéren, hát nevelés ez? Igen! Bár lenne mindenkinek kertes háza, hogy a gyerek nyáron reggeltől estig a friss levegőn legyen. Bár lenne időm arra, hogy ne csak egy órácskára menjek le a lányommal akinek lassan már igénye sincs rá. Irigylem azokat a szülőket akik ezt meg tudják tenni és nagyon jónak tartom. Egy kisgyerek számára a játszóterezés az egyik leghasznosabb dolog, amit tehet.


Az meg az utolsó hozzászólónak eszébe sem jut, hogy nem ugyanazok az emberek szokták mondogatni hogy gyerek mellett nem lehet tanulni, akik maguk ezt megtették? Amúgy én voltam az egyik és nekem diplomából van három, nem gyerekből. Írtam is hogy nekem csak egy gyerkőcöm van.

2018. júl. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
68%
#34, hol írta bárki, hogy 5 gyerek mellett diplomázott le? Az egyik négygyerekes barátnőm 33 évesen szülte az elsőt, addigra két diplomája volt, és egy saját, tehermentes pesti garzonja. Nem kell 20 év ahhoz, hogy valaki nagycsaládos legyen, ez csak a kérdező hülyesége.
2018. júl. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
60%

Egész életükben nem csináltak semmit? 4-5 gyerek felnevelése neked semmi? Hű, de jó neked, egy átlagos szülőnek egyetlen gyerek nevelése is hatalmas kihívás.


Nem csak karrier létezik a világon, és nem csak abban lehet az ember sikeres. Valakinek fontosabb, hogy legyen 4-5 gyereke, akik szeretik őt, mint hogy legyen 500 beosztottja, akik mind bunkófőnököznek a háta mögött. Ha neked az utóbbi szimpatikusabb életcél, akkor hajrá, senki nem tart vissza tőle, hogy gyerekek helyett csak a karriereddel foglalkozz, de ne nézd le azokat, akiknek a boldog és nagy család az életcéljuk, és főleg ne feltételezd azt, hogy ezek az emberek nem csinálnak semmit.


Másrészt meg mi az, hogy nem dolgozhatnak, tanulhatnak? Ki tiltja? Nem tudok olyan törvényről, ami tiltaná, hogy az anyák dolgozzanak vagy tanuljanak. Minden csak akarat kérdése. Tudod, hány otthon ülő anyuka van, akik nekiállnak elsajátítani egy új hobbit vagy akár elvégezni egy iskolát? Ne gondolkodj végletekben, nem csak az a két opció létezik, hogy az ember Nobel-díjas orvos és hogy otthon b@ssza a rezet egész életében.

2018. szept. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!