Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik 4-5 gyereket szülnek nem...

Akik 4-5 gyereket szülnek nem zavarja őket, hogy többé nem dolgozhatnak, tanulhatnak?

Figyelt kérdés

Ha minden gyerek között 5 év van, akkor az 20-25 év mire megszületik a 4-5.

Mire felneveli addigra idősödő asszony lesz. Nem zavarja őket hogy egész életükben nem csináltak semmit?

És nem érdekelnek az ismertem olyat aki ismert olyat akinek volt egy ismerőse akinek 5 gyereke volt és anya-apa Nobel-díjas orvos sztorik, mert ez millióból egy.


2018. júl. 19. 18:53
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
67%

De a kérdés nem azokról szól, akik gyereknevelés mellett dolgoznak, vagy utána, hanem azokról, akik pottyantanak 3-4-5 gyereket, majd elégedetten hátradőlnek, és kapják a gyest meg a férjük eltartja őket.


Több ilyen ismerősöm is van, legközelebbi az unokatestvérem. 4 gyerek van, 6 éves ikrek, 4 éves és 2.5 éves. 4 gyerekből 3 oviban, a kicsi szeptemberben kezdi. Anyuci marad otthon, de állandóan azon sír, hogy jajj de nehéz dolga van, mert ennyi gyereket nevelni, ő szegény..holott igazából csak 1 gyerek van vele otthon.

2018. júl. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
83%
Édesanyám 4 gyerek "szült le" 15 év alatt és 20 évig volt otthon. Kicsit erősnek érzem, hogy semmit sem csinált, hiszen felnevelt nagyon is jól 4 gyereket és menedzselte az egész család életét. Ez azért nem semmi. Mellesleg megjegyzem, hogy a második diplomáját 40 felett csinálta meg. El kéne már jutni odáig végre, hogy a htb létet is egy járható útnak tekintsük. Ma már mindent elfogadunk és tolerálunk, akkor ezt miért nem? :D Megjegyzem, diplomás mérnök vagyok, dolgozok, de amint megszületik az első gyerekünk, nem fogok dolgozni jó sokáig. Szimplán azért mert számomra fontosabb az anyaság és a háziasszonykodás, mint hogy más valakinek termeljek profitot. Lehet így is gondolkodni, lehet úgy is. Felteszem a költői kérdést, mégis kinek mi köze ehhez?
2018. júl. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
90%

4 gyerekem van. Egy iskolás, 3 ovis. A 3 kicsivel 5 és fél évet voltam otthon, közben megcsináltam a 2. diplomámat, majd a kicsik mentek bölcsibe, 3 évesen, és pedig jöttem vissza, 8 órában dolgozni.

Akikről a kérdező írt, őket szerintem vagy kielégíti az otthon-suli-ovi, vagy amúgy is olyan munkahelyük volt, hogy nem szívesen mennének vissza. Vagy sok esetben, pont apuka munkahelye miatt nem is megoldható, hogy visszamenjen, mert ugye a gyerekeket hozni-vinni kell, mi van, ha betegek.... Szóval sokszor a kényszer is közre játszik, hogy anyuka otthon marad.

2018. júl. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
67%
21es, a nagyobb gyerekek az oviban alszanak èjszaka is? Hogyhogy "csak" egy gyerekkel van otthon???? Nyilván reggel oviban viszi a három nagyobbat, napközben ellátja a kicsit és a háztartás, délután elmegy a nagyobbakert, aztán négy gyereket és egy férjét lát el, amíg be nem dől az á gyba. Próbáld ki egy hétig, mennyire pihentető. Üdv.egy egy gyerekes anya. (te meg 100szazalek hogy férfi vagy.)
2018. júl. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Annyifele ember van, hidd el, aki olyan, az gyerek mellett is keresni fogja a lehetoseget, hogy fejlodjon, aki meg olyan, az gyerek nelkul sem tanul es nem is dolgozik. Van, aki kiteljesedik a gyereknevelesben, nincs hianyerzete, nem akar kulonosebb karriert, es van, aki nem, az ugyis kapni fog az elso adodo lehetosegen, hogy fejlodjon. Amugy vicces, mert tudod, nekem pl nincs gyerekem, megsem tartok ott, ahol szeretnek es kozel vagyok a 30-hoz. Azert nem, mert mentalisan nem voltam jol, az mindegy miert, es nem voltam eleg eros harcolni azert, amit akarok. Csak most jottem erre ra es most harcolok. Egy eve alatt behoztam kb 11 evnyi lemaradasomat, avagy annyit fejlodtem az utobbi EGY! evben, mint elotte 11 ev alatt nem, kemeny volt de ujra megtennem a cel erdekeben! Tanultam es dolgoztam egyszerre. Ha jonne most a gyerek, akkor megprobalnek egyensuly teremteni a gyerekneveles es a tanulas, fejlodes kozt. A gyerekeim is meg akarom tanitani arra, hogy harcoljanak a celjaikert. Szoval szerintem nem lehet mindenkire rahuzni ugyanazt a sablont, hogy aki "csak" gyereket nevel, az celt tevesztett, mert rengeteg arnyalata van a dolognak, hogy ki mit miert es hogyan cselekszik.. de ez az en velemenyem!
2018. júl. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Aki 4-5 gyereket szült (tehát nem állt meg az első, esetleg a második után, hogy "hupsz, mégse ilyen lovat akartam", vagy "oké, diploma, kocsi, ház, gyerek pipa, most már vegyünk egy labradort"), annak valószínűleg a nagy család a legnagyobb álma. Nekem ez elképzelhetetlen, de el tudom képzelni, hogy valakinek tényleg az jelenti a legnagyobb boldogságot és kiteljesedést, hogy sok gyereket nevel.


A másik lehetőség, hogy pont olyan leszarom módon vállalt ennyi gyereket, mint ahogy neveli őket. Ilyen esetben az életfilozófiája is a leszaromizmus, szóval dehogy akar ő tanulni meg dolgozni :D De cserébe a porontyok is csak nőnek, mint a dudva.

2018. júl. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
35%

24es, tévedsz, nő vagyok:-) Ne mártírkodjon már nekem senki, aki kb 5 órát tölt ébren a gyerekeivel. Nem, éjszaka nem az oviban alszanak, hanem otthon.


Aki meg nem bír ennyi gyerekkel ne szüljön ennyit. Bár úgy könnyű ha az óvodával nevelteti őket.

2018. júl. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
37%

Vállalj már el légyszi 5 gyereket 5 órára, ha már ekkora a mellényed...hány gyereked is van amúgy?

Csak mert az a legszebb, mikor 1-2 gyerekes vagy netán gyermektelen nők osztják az észt a nagycsaládosoknak, hogy mit hogyan is kéne csinálni meg hogy nincs joguk fáradtnak érezni magukat, hogy mernek valaha is panaszkodni, hiszen ők akartak ennyi gyereket stb. Ennyi erővel soha senki ne legyen elégedetlen semmivel.

2018. júl. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó, két gyerekem van, kis korkülönbséggel(3 éves és majdnem 5 éves), és heti három nap itt van a férjem előző házasságából született nagylánya(9 éves) is. És ne legyen elégedetlen olyan ember, aki maga vállalta a feladatát, főleg úgy ne, hogy mással nevelteti(ovi, bölcsi, iskola) a gyerekeit.


Óvónő vagyok, és általában azok az anyák hozzák be leghamarabb és jönnek legkésőbb a gyerekért, akik otthon vannak a testvérekkel. Tisztelet a kivételnek persze, de sajnos nem ez az általános. Mégis, rendszeresen látom őket az utcán beszélgetni, még fél 10-10kor is, mégis tele van a facebook a siránkozásaikkal hogy milyen nehéz az életük, állandóan kimerültek.

2018. júl. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
87%
Kedves óvónő, a te gyerekeid nem járnak óvodába, a férjed gyereke se iskolába?:-) Vagy azért mégiscsak te is "mással nevelteted őket"?
2018. júl. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!