Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudok barmit is tenni a...

Tudok barmit is tenni a siroroham ellen a kozelgo temetesen?

Figyelt kérdés

Meg fog halni egy kozeli rokonom nemsokara, es nem eleg, hogy szornyen mar az erzes, hogy el fogom ot vesziteni es soha tobbet nem lesz itt nekem, de egyszeruen rettegek a temetesetol.

19eves vagyok, soha nem voltam meg temetesen, mikor legutoljara rokonom halt meg, annyira pici voltam, hogy szuleim otthon hagytak.

Viszont szornyen erzekeny vagyok, mikor mar csak beszelek a haldoklo rokonommal annyira szornyen nehez megallni, hogy ne bogjek elotte, hogy sokszor ki kell jonnom tole.

Nagyon felek, hogy a temetesen sirorohamot fogok kapni, es elkezdek tole fulladni. Felek, hogy mindenki csondesen fog sirni, en meg ordenare modon ott fogok bogni. Nem lehet ez ellen valamit tenni? Tudom, hogy buta kerdes, mert az erzeseket nem lehet megsemmisiteni, de valami nem segithetne?

Tudom, hogy egy halal mellett szornyen nevetseges, hogy en csak a temetesen aggodik mig a rokonom meghal... de nagyon nagyon felek a temetesetol.



2018. júl. 22. 14:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%
Ha ennyire félsz a temetéstől, ne menj el, vagy maradj nagyon hátul. Még egy lehetőség, hogy benyugtatózod magad.
2018. júl. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Temetésen normális sírni, ne aggódj.
2018. júl. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen normális hogy egy temetésen sírsz,más is fog. Ez ezzel jár. Én sajnos nemrég temettem el egy távoli kedves barátnőmet, 30 éves volt,és annyira sírt mindenki a temetésen,mint akit ölnek. Ordenáré mód.De senkit se zavart, tudta mindenki hogy hatalmas veszteség ez...
2018. júl. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
8%
Lehet, hogy normális sírni, de a fuldoklós zokogás röhejes. Azért felnőtt ember ilyen helyzetben is képes uralkodni magán. Sajnos temettünk el a családban kicsi gyereket, nagyon fiatal édesanyát, fiatal barátot, sehol senki nem rendezett jelenetet.
2018. júl. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Temetésen sosem ciki sírni, felnőtt, nagydarab embereknél is eltörik a mécses. Senki sem szól meg érte.Vigyél zsebkendőt. Nem te leszel az egyetlen. Ha nem tudod csendben, akkor vonulj addig félre.
2018. júl. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Én is rettegtem temetésen, nem is mentem kibúvót kerestem 45 éves koromig...a sors iróniája hogy utána a Szerelmem temetésére került sor. Majdnem mindenki sirt :-(
2018. júl. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%

Normális dolog a sírás, senki nem szól meg érte. Általában nem azért járunk tetetésre, hogy azt figyeljük, ki hogyan viselkedik. Vannak kivételek, de velük nem kell foglalkozni.

Lehet, nem fogsz sírni, csak állsz döbbenten. Nem tudhatod, milyen érzelmi reakciók törnek rád. Egy temetésen minden gyásszal kapcsolatos reakció normális, hiszen kiből milyen érzéseket vált ki. Aki nem sír, szenvedhet az is nagyon.

2018. júl. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Pont ott lehet egész nyugodtan sírni.
2018. júl. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nagymamám a férje temetésén is hangosan sírt, ezért senki nem fog megszólni.
2018. júl. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A temetésen ne tarzsd vissza, így nem "egyszerre" for kijönni. Előtte meg igyál valami nyugtató teát vagy vegyél be nyugtatót.
2018. júl. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!