Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Inkább menjen nyáron is...

Inkább menjen nyáron is óvodába a gyerek?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves kisfiúnk. A férjem és én is dolgozunk nyáron, 1-1 hetet tudtunk kivenni szabadságra. A sógornőm felajánlotta a férjemnek, hogy ő szívesen vigyáz a gyerekre minden nap mivel ő otthon van, illetve ha lenne is kisebb munkája azt otthonról megtudja oldani még a gyereke mellett is. A férjem örült ennek a felajánlásnak, hogy a gyereknek nem kell minden nap reggel 7-től délután 4-ig az óvodában lenni. Így belementünk ebbe az egészbe. Július 2.-ától minden hétköznap a gyerek a sógornőmnél van. Minden nap csinálnak valami közös programot. Játszóházba mennek, állatkertbe, strandra, vásásrolni, össze-vissza. Mostanára már annyira elfajult ez az egész, hogy a gyerek hétvégén sem szeretne itthon lenni. Ami engem nagyon bánt, hiszen ha megtehetném én is mennék vele bármerre, de sajnos nem tehetem. Ezért elgondolkoztam azon, hogy augusztust elsejétől, újra vinni fogom óvodába. Férjem szerint kegyetlen és féltékeny vagyok. Mint hogy örülnénk, annak hogy a sógornőm olyan helyekre is elviszi a gyereket ahová mi nem tudjuk. Szerintetek mit csináljak?
2018. júl. 22. 19:00
1 2 3
 11/27 piroska és a farkas ***** válasza:
87%

Én nem értek egyet azzal, h egy kisgyereknek minden napra kell vmi program. Megkockáztatom, h még káros is. Van egy 20 hònapos kisfiam és egy 4 éves kislányom, de délután még a játszòra se mentem velük, annyira jòt játszottak együtt. ( egymagukban is òrákig tudnak játszani, a kicsi is). Ha mindennap vinném ôket ilyen meg olyan programokra, egy idô után talán nem is találnák föl itthon magukat, annyira hozzá szoknának ahhoz, h szòrakoztatva vannak. Mi is megyünk nyilván programokra, de max hetente egyszer.

A Kérdezôék esetében bár a nagynénit jòszándék vezérli, én talán megkérném, h legyenek " csak ùgy" eltelô napok is. Annak is van azért veszélye, h a kisfiù részérôl elvárás lesz a nagynéni felé, hlegyen program. Mint amikor anno az én generáciòm (80- as évekbeli gyerekkor) azért örült a jòmòdù rokon látogatásának, mert xnéni tudot hozni Ausztriábòl Haribòt.

2018. júl. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
70%

Ebben van sajat tapasztalatom!!!

Pontosan aterzem a helyzetedet es hasonloakat gondolnek es hasonlo megoldason gondolkoznek. Nalunk apuka volt olyan, mint a te sogornod most (csak o valas utan) es nekem kellett dolgoznom, o meg kotetlen munkaidovel dolgozhatott stb. Pont ugyanez volt! A gyerekunk is akkor volt 4 eves, aztan 5 eves. Mostanra erti meg a helyzetet...


Az en tapasztalatom es a sajat karomon megtanultak alapjan a tanacsom:

- probalj meg tobb szabit kivenni meg a nyar httalevo idejere, ha nem megy bocs, az "aljas" otletert, de jelent beteget menj hazidokihoz, talalj ki valami hiheto betegseget vagy egyszeruen mondd meg idegileg kikeszultel faj a fejed folyamatosan es pihenned kell tok mindegy. Igy nyerhetsz plusz egy hetet otthonletre (ja csak akkor progamokra ne nagyon maszkalj es ne posztold ki! :-)) a kisgyerekedre otthon is szervezhetsz programot pl. ovis tarsak meghivasa, jatek, kozos sutisutes, ha kertes haz akkor yerekmedencezes stb. (((Ha ez sehogyse menne, akkor sincs baj irom a tobbi lehetoseget.)))

- nagymama? Egyik se el vagy hozza nem mehet nyaralni a kicsid? Mert igy a gyerekben erosodhet, hogy ez egy nyaralas csak es nem orokre szol es masnal is lehet.

- szepen mondani neki, magyarazni, amikor jon az o osszebakol es koltozik a nenjehez szoveggel: kicsikem errol szol a nyar, szerencses vagy, hogy nincs ovi es a neniked nyaral veled, ez olyn mint egy tabor, tudod mi az a tabor, ha majd nagyobb leszel...vagy ha nagyobbacska leszel akkor mehetsz hozza egy teljes hetre is vagy majd nagylany korodban lehet el is utazhatsz vele, de hozzakoltozni nem lehet. Anya es apa nagyon szomoru lenne es hianyoznal, de orulok, hogy szereted a nenikedet. A lenyeg, hogy kedvesen, de hataozottan jelezd neki hozzakoltozni vagy ovi idoben ott lenni nem lehet, ez most nyar e ez kiveteles idoszak ez errol szol.


4 evesen a gyerkeke eleg nagyok ahhoz, hogy mar kitalaljak ok oda mennek ahol sok a program, a sajat korosztaly stb. De ne ess ketsegbe utana mar vagynak is vissza es max egy hetig jo masnal...es ez akkor is igaz, ha nem modja vagy nem latod rajta.

A helyedben az esteket es a hetvegeket, miutan a sogornod jol lefarasztja a hetkozbeni programokkal, meghitte tennem, ahol te nyujtasz neki valamit, ami nem helyettesitheto allatkerttel, cirkusszal, csuszdaparkkal, se kisbaratokkal. Peldaul esti kozos furdozes, meseolvasas, kuckoepites, osszebujas, talpmasszirozas, vagy barmi amire futja az erodbol babazas, barbizas, fozocskes jatek a babaknak.


Teljesen normalis amit erzel es ne aggodj a kisgyereked hozzad es hozzatok kotodik legjobban, ez egyszeruen eletkori sajatossag, hogy ilyenkor mar masnal is jol erzi magat.


Nalunk mar 6 eves a kislanyom es most eloszor jutott el odaig, hogy egy het apukazas utan azt mondogatja az apjanak!!!, hogy HIANYZIK ANYA (Pedig elotte mindig csak nekem mondta, hogy apa hianyzik, apanal jobb, apahoz fogok koltozni es hat nem szervezek tobb programot, nem csinalok tobb dolgot vele, hanem egyszeruen csak o fejlodik es jott ra, hogy nem minden a "progam" :-)).

2018. júl. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
81%

Szia! :)

Szerintem ne vidd újra oviba.

Én úgy értelmezem, hogy nincsenek minden nap különleges programok.

Kis koromban én is a mamámnál és a nagynénimnél "nyaraltam" egész 7.es koromig. Mentünk vásárolni, strandra, fagyizni, vagy csak otthon sütöttünk-főztünk, beszélgettünk stb. Nagyon kedves emlékek ezek a nyarak, ők otthon voltak, nekem pedig gyorsabban telt a nyár.

Már én vagyok a nagynéni szerepben, bár ő még kisebb, mint a te gyerkőcöd. :) mindig felajánlom, hogy vigyázok rá, ha kell, bár programozni még nem szoktunk. Nyilván nem fog jobban szeretni az anyjánál, nem is ez a cél.

Szerintem ez a nőknél ösztönös.

Annyi nő van aki nem tud beletörődni, hogy nem lehet babája és haragszik mindenkire akinek van... Lehet így neki is könnyebb és biztosan nagyon szereti a kicsit.

Biztosan nem gondolja komolyan azt, hogy oda akar költözni, őt szereti mint egy aranyos nagynéni, téged pedig, mint az édesanyját aki pótolhatatlan számára. :)

Gondolj rá, hogy a gyermekednek milyen szép emlékei lesznek, nem mindig a monoton, szürke hétköznapok.

Nekem a leírtak alapján ez egy szimpatikus húzás a sógornődtöl, de természetesen téged is meg tudlak érteni.

Nyilván az oviban sincs rossz helyen, de a nagynénijénél biztos jobban érezné magát. :) aztán úgyis lesz nektek is szabadság, hétvégék stb, szeptembertől meg gondolom minden visszatér a régi kerékvágásba.

Minden jót, a kisfiadnak pedig további szép nyarat kívánok!

2018. júl. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
44%
Hálát adnál az égnek, ha dolgoztok mindketten, viszont egy nyugat-magyarországi nagyközségben most péntektől egész szeptemberig nincs óvoda, és nincs hova raknod a gyereket, viszont van egy nagynéni, aki felajánlja, hogy vigyáz rá. Nem kamu, ez így van. Mit csinál? Viszi magával, mert senkije nincs. Szóval jobb, ha ebbe is belegondolsz. Sokan vannak ebben a helyzetben. Tudom, nálatok van óvoda, de gondolj bele a szituba. Összetennéd a két kezed, nem azon agyalnál, hogy téged már kevésbé szeret a kisfiad.
2018. júl. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Lehet úgy értelmezi, hogy ti elvárjátok, hogy programozzon a gyerekkel. Próbáld vele megbeszélni, hogy ne mindennap vigye valahova, hanem csak egyszer-kétszer ehy héten.
2018. júl. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz felvenni a versenyt olyannal, aki tengernyi idővel és pénzzel rendelkezik ahhoz, hogy a gyerekedet kényeztesse, míg neke ddolgozni és nevelni is kell őt, de szánalmas, hogy a saját lelki nyomorodat a gyereken torolnád meg! Legyen neki sz--r, csak hogy Te jobban érezd magadat? Utálni fog, ha oviba rakatod, mikor a nagynénivel is lehet!

Jól érzi magát, biztonságban van, a nagynéni meg örömmel foglalkozik vele, jó a családi kapcsolat. Pusztán azért, mert anyaként kaptál egy kritikát, te borítanád a családi békét, magadra haragítanád a gyerekedet és benyomnád inkább a nyári ovi napközijébe, nehogy már a kis dög jól érezze magát...Gyerekként én a nagyszüleimmel voltam így, egy városban laktunk, de esténként sokszor sírtam, ha haza kellett menni, ill. nem akartam elmenni. Tudod miért? Nem azért, mert mamáék egész nap a s..gemet nyalták, meg programokra vittek (igaz, sokszor jártunk a fürdőbe), hanem mert éreztem, hogy törődnek és fglalkoznak velem, nem akartam otthon lenni, ahol elbeszélnek a fejem felett, hozzám se szólnak, jah, meg semmi türelmúk a dolgaimhoz, mindig csak a kapkodás van és idegeskedés. Ahelyett, hogy elveszed a gyerekedtől azt, hogy gazdag programban legyen része, ott, ahol foglalkoznak vele, talán el kellene gondolkoznod azon, hogy valamit rosszul csinálsz, és hogy többet kellene vele foglalkoznod. Kicsi és őszinte, de nem őt kellene a szülei hiányosságaiért büntetni...

2018. júl. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is többet kellene kommunikálnod a sógornőddel.

Én is voltam ilyen helyzetben. Legjobb barátnőmnek vegyes ikrei vannak, akik 4 éves koruk óta nálam “nyaralnak”. Még egyetemre járok, így van időm 9-től 4-ig vigyázni rájuk. Mi simán le tudtuk az elején szögezni a szabályokat, hogy ne legyen nagy eltérés az otthoni és az itteni környezet között. Van, amiben én engedékenyebb vagyok, de az belefér a kényeztetésbe, mert imádom őket.

Neked is ezt tudom javasolni. Sok sikert hozzá :)

U.i: Ne hallgass arra, aki a betegszabit javasolta. Az ilyenek miatt utálják a gyerekeseket a munkatársaik. Alapból több szabadság jár nekik, többet is keresnek a kedvezmény miatt, a gyerek is beteg néha. Emellett még elmenni betegszabadságra, amikor te féltékeny vagy a sógornődre, az a pofátlanság teteje lenne.

2018. júl. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
83%

Négy évesen én is közöltem anyámmal, hogy nyugodtan menjen haza nélkülem, én odaköltözöm a nagyimhoz, mert jobban szeretek ott lenni.

Nyilván, mert nyaralni jó dolog, a nagyi (esetedben sógornő) elkényezteti a gyereket.

Ettől még ugyanúgy otthon maradtam, nem költöztem sehova, és nem lett lelki törésem emiatt. A gyerekek nagyzolnak, ennyi.

2018. júl. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ne hagyd, hogy a féltékenységednek a gyerek igya meg a levét. Csak 4 éves, nem éri fel ésszel, hogy megbántott azzal, amit mondott. És nem is azt mondta, hogy nem szeret téged, csak egyszerűen élvezi a változatosságot. Ne vedd el tőle az élményeket!
2018. júl. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén sajnállak, amiért ilyen irigy vagy.


MEg a gyerekedet is, te tipikusan "dögöljön meg szmszéd lova is" anyuka vagy, aki mindenkiben a riválist látja, és ha jó a gyereknek, akkor már hisztériázik.


És te leszel az, aki MINDEN bartánőt gyűlölni fog, mert "elveszik a kicsi fiadat". Nőj fel!

2018. júl. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!