Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Inkább menjen nyáron is...

Inkább menjen nyáron is óvodába a gyerek?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves kisfiúnk. A férjem és én is dolgozunk nyáron, 1-1 hetet tudtunk kivenni szabadságra. A sógornőm felajánlotta a férjemnek, hogy ő szívesen vigyáz a gyerekre minden nap mivel ő otthon van, illetve ha lenne is kisebb munkája azt otthonról megtudja oldani még a gyereke mellett is. A férjem örült ennek a felajánlásnak, hogy a gyereknek nem kell minden nap reggel 7-től délután 4-ig az óvodában lenni. Így belementünk ebbe az egészbe. Július 2.-ától minden hétköznap a gyerek a sógornőmnél van. Minden nap csinálnak valami közös programot. Játszóházba mennek, állatkertbe, strandra, vásásrolni, össze-vissza. Mostanára már annyira elfajult ez az egész, hogy a gyerek hétvégén sem szeretne itthon lenni. Ami engem nagyon bánt, hiszen ha megtehetném én is mennék vele bármerre, de sajnos nem tehetem. Ezért elgondolkoztam azon, hogy augusztust elsejétől, újra vinni fogom óvodába. Férjem szerint kegyetlen és féltékeny vagyok. Mint hogy örülnénk, annak hogy a sógornőm olyan helyekre is elviszi a gyereket ahová mi nem tudjuk. Szerintetek mit csináljak?
2018. júl. 22. 19:00
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
81%

14

Nincs olyan, hogy nincs óvoda.

A jegyző igény esetén KÖTELES óvodai felügyeletet bitosítani.

Igény=írásos megkeresés.

2018. júl. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

A kétéves unokaöcsém játszótérre indulás előtt nem akart felöltözni, ezért amikor az apja ráadta a kabátot és a cipőt, azt mondta, hogy "Nekem másik apa kell." Most képzeld el, mi lett volna, ha apa vérig sértődik és azzal kezdi fenyegetni a gyereket, hogy lepasszolja a szomszéd alkesz bácsinak, lakjon nála.

Olyan is előfordult, hogy a gyerek nem akarta beengedni a nagymamát az ajtón, mert a szomszéd gyereket várta, hogy játsszanak. A nagymama csak nevetett a szituáción. Jól is nézett volna ki, ha sértődötten sarkon fordul és hazamegy, majd bosszúból egy hónapig nem látogatja az unokáját.

Nem kell egy kisgyerektől ennyire szívre venni az ilyen viselkedést vagy megjegyzést, ő nem tudja még úgy kifejezni magát, hogy azt egy másik felnőttől várnánk el.

2018. júl. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
21.! Hát pedig de van. Mondjuk még csodálkoztam is, miért vagyok ennyire lehúzva. Ezek szerint ezért. Ha nem hiszed, járj utána. Pedig én majdnem mindenkinek hasznos-jelet nyomtam, még neked is, mert egyetértek a válaszokkal. Amivel nem, azt kihagytam.
2018. júl. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Az még lemaradt, hogy eddig is hetekig áthordta másik óvodába minden nap kocsival, de péntek óta ott sincs óvoda. Hová hordja? 30 kilométerre? Azt mondjuk lehet, hogy rosszul írtam, hogy egész szeptemberig. De leállás van, az tuti.
2018. júl. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
78%

"probalj meg tobb szabit kivenni meg a nyar httalevo idejere, ha nem megy bocs, az "aljas" otletert, de jelent beteget menj hazidokihoz, talalj ki valami hiheto betegseget vagy egyszeruen mondd meg idegileg kikeszultel faj a fejed folyamatosan es pihenned kell tok mindegy"


Igen, augusztusban, amikor mindenki nyaralni megy és sakkozni kell a melóhelyen, hogy legyen bent ember és senkit ne kelljen visszarángatni a befizetett nyaralásáról. Aztán jöhetnek a "miért nem vesznek fel kisgyerekes nőket dolgozni" kérdések.

2018. júl. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

4 évesen a lányom anyumékhoz akart költözni.

Mert ott van kutya.

Én meg olyan allergiás vagyok a kutyára, hogy a gyerek szőrös cuccait előmostam az udvaron, mert ha nem tettem, befulladtam.

Most a kicsi akar odaköltözni(3 éves) mert a húgom(18) cipeli őket mindenhová, ha ott vannak.

2018. júl. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
A 21-esnek igaza van, csak én lusta voltam leírni: vanni van, de nem jogszerű. Ennyi időre nem zárhatnak be, vagy megoldást kell felkínálniuk.
2018. júl. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!