Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Leengedjem 8 éves lányomat...

Leengedjem 8 éves lányomat egyedül a játszótérre?

Figyelt kérdés

Kedves nagyobb gyerekes szülők! Ti mikor engedtétek "el a gyereketek kezét"? Most költöztünk egy lakótelepre, és lett itt egy barátnője. Ez a kislány egész nap kint mászkál, olyan kulcsos gyerek, de azért aranyos. Szóval nem akarom megtiltani a lányomnak, hogy vele lent játszon, csak eddig mindig vele voltam én is mikor kiment.

Hülyeség, hogy így féltem? Mit gondoltok?


2010. jún. 19. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

igen hülyeség igy féltenim már egy 8 éves gyerek nem szeretne veled kézenfogva játszani.

Mondd meg neki, hogy csak a ház elé vagy a játszótérre mehet, nézz ki rá néha az ablakon és jöjjön haza időpontba!

Én is igy voltam nem lett semmi bajom!

2010. jún. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Én is lakótelepen nőttem fel,és már 6 évesen játszhattam a kis barátaimmal egyedül..Ha aggódsz akkor mond meg a lányodnak,hogy le mehet egyedül,de csak a szembe lévő játszótérre,hogy "szem előtt"legyen..Akkor akár erkélyről is lesheted,hogy minden rendben van-e.
2010. jún. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Elhiszem, hogy nehéz elengedni, különösen egy nagyvárosban, de hidd el lassan itt az idelye! Sokminden függ persze attól ki miben nőtt fel, s milyen környéken lakik... én kis faluban nőttem fel, s mivel édesanyám egyedül maradt velünk, már 6-7 évesen egyedül maradtunk otthon bátyámmal ( aki 1 évvel időseb) , sőt egy 5 km.re lévő suliba jártunk busszal. Persze tudom, a falu más világ, csak azért írtam le, hogy ki sem nézik sokan a gyerekekből, hogy mennyire tudnak felelősségteljesen viselkedni - mi egyedül keltünk, indúltunk iskolába úgy, hogy buszra kellett kiérni.
2010. jún. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
8 éves, iskolás kislány már, és van egy barátnője... ebben a korban kezdenek a gyerekek úgy "igazán" barátkozni, mikor már beszélgetnek is, nem csak játszanak... Szerintem zavarná a lányodat, ha te is ott lennél! A "kulcsos" kislány pedig már biztosan tudja, hogyan kell vigyáznia magára. Engedd őket, itt a nyár, hadd játszanak felszabadultan! Persze bizonyos határokon belül - mondd meg neki, mire kell hazaérnie, meddig mehet el, stb... A játszótérig nyugodtan engedd el! :)
2010. jún. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Hááát, ebben a mai világban már nem biztos hogy leengedném a gyerekemet.Vele szerencsére nem volt ilyen gondom, mert nagyon anyás,és inkább akkor még vele mentem mindenhova!
2010. jún. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem engedném le.
2010. jún. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Amikor én ekkora voltam, még nem engedtek le egyedül. Úgy volt, hogy anyu a többi velem egykorú gyerek anyukájával lent ültek egy padon, vagy a kapu előtt a lépcsőn, jókat dumáltak, mi meg a téren játszottunk, nem a kövzetlen közelükben, de azért látótávolságban. De nem is tudom, olyan 9-10 évesen már nem jöttek le velünk. 10 évesen már amúgy is egydül jártam haza a suliból, szóval tudtam magamra vigyázni. Vagy nem is tudom, lehet, hogy 8 évesen már lemehettem egyedül, de csak addig, amíg az ablakból lehetett látni. Nem tudom pontosan megmondani, mert van egy öcsém, aki 3 évvel fiatalabb, és hát azért vele még lement anyukám egy darabig, őt 5 évesen nem engedte volna le egyedül, szóval lehet, hogy nem miattam volt lent.
2010. jún. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
én már oviba is volt hogy egyedül mentem (jó igaz 2 utcányira volt :D) de akkor még ne mvolt ilyen veszélyes a környék! itt is egyre több a cigány, ma már tuti nem engednének szüleim :/ de ha biztonságos környéken laktok, és azrét van valaki a közelükben (szomszéd, ismerős) akkor mehet
2010. jún. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Enged le, nem kell burokba felnöveszteni, az nem jó.

Van pár rokon aki így nőt fel, h sehova nem engedték el, 12 évesen arra nem voltak képesek h hozzanak 1 liter tejet a közeli(50 m) közértből

2010. jún. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Most miért vagyok lepontozva? Az volt a kérdés, leengedje-e. Én meg megírtam, hogy én nem engedném le. Szubjektivitás, emberek..
2010. jún. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!