Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szívesen segítek a rokonjaimna...

Szívesen segítek a rokonjaimnak, viszont elvárom, hogy ők is segítsenek, ha szükséges. Önző lennék?

Figyelt kérdés
Kerti munkákŕol, felújításról és hasonló dolgokról van szó, nem anyagi segítségre gondoltam.

2018. júl. 29. 12:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Ez csak adok-kapok alapon működik, ha valaki nem kap, akkor idővel beint a másiknak.
2018. júl. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%
Nem, ez a tipikus par...öö vidéki mentalitás. Az utolsó szögig felírunk mindent, amit adtunk és az utolsó szögig visszakérjük.
2018. júl. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem filléreskedésről van szó, hanem pl. hogy az egyik segít minden idejében a másik házát felépíteni, amikor pedig ő építkezik, soha nem kap a másiktól segítséget.
2018. júl. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%

2

Nem, ez proli mentalitás. A parasztnak van kulturája, a prolinak csak öntudata.

2018. júl. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

Az elvárás máris üzleti jellegű szintre viszi le a segítséget. Onnantól nem szívesség, hanem befektetés, üzlet, cserekereskedelem, tranzakció.


Ha nem szívesen segítesz, akkor inkább ne tedd, vagy előre tisztázd le az "árát".


Amúgy önmagában az jogos, hogy a tettek állandóan viszonzatlanul hagyása előbb utóbb kiöli a lelkesedést. De ekkor sem sértődni kell, csak elhatárolódni.

2018. júl. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%

De akkor ez se nem önzetlen, se nem szíves.


Meg szerintem nem illik meghatározni, hogy a másik miben tud ill. akar segíteni.


Ezt beszéld meg velük, mielőtt segítesz nekik.

2018. júl. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Normális kapcsolatban ez magátol érteődik..
2018. júl. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
Nem, én is meguntam, amikor úgy éreztem, hogy hülyének néznek. Nem vagy önző.
2018. júl. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
Ez nem önzés, csak józan ész. Aki meg pampog hogy ez igy nem önzetlen, önző vagy ha visszavárod a segítséget: Na az ilyenek szokták csak kérni a segítséget, de nem viszonozni.
2018. júl. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
35%
Az a baj, hogy ez nem viszonossági, hanem önkéntes alapon működik. Viszont senki nem szereti, a lekötelezettség érzését. Márpedig, ha valaminek segítenek, akkor őbenne az esetek zömében lekötelezettségi érzés keletkezik. ami időnként ellenérzést vált ki azzal szemben aki segítséget adott.
2018. júl. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!