Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szívesen segítek a rokonjaimna...

Szívesen segítek a rokonjaimnak, viszont elvárom, hogy ők is segítsenek, ha szükséges. Önző lennék?

Figyelt kérdés
Kerti munkákŕol, felújításról és hasonló dolgokról van szó, nem anyagi segítségre gondoltam.

2018. júl. 29. 12:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
48%

Engem nem zavar, ha nem önzetlen, szerintem a világon nincs olyan tett, ami önzetlen lenne.


De ha megkérek valakit, hogy fúrjon fel egy polcot, akkor ne ő döntse el, hogy cserébe felásom a kertjét vagy hozzám költöznek egy hétre a kutyái. Nyilván viszonzom a segítséget, de olyanban nem tudok segíteni, amiben nem tudok.

2018. júl. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
44%
Pfuu, jo nagy s_ggarcok itt sokan :D
2018. júl. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
11%
A "szívesen segítek a rokonjaimnak" és az "elvárom hogy ők is segitsenek" üti egymást. A segítség önzetlen. Ha te azért segítesz, hogy majd ők is segítsenek, akkor igen, önző vagy.
2018. júl. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
25%
Nem önző vagy, hanem egy manipulatív s.gg. Ne csinálj úgy, mintha segítenél, ha közben úgy gondolod, hogy titkos csereüzletet kötsz.
2018. júl. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
80%
Ha Te segítesz valakinek akkor elvárhatod, hogy segítsenek Neked is. Viszont ha segítseget kérsz és a másik éppen nem ér rá akkor azt el kell tudnod fogadni. Tehát a szívességbankból nem akkor tudsz kivenni amikor szükséged van rá. Persze szívesség és szívesség között is van különbség. (a nővéremnek segítettem a költöztetésben de én nem sértődtem meg hogy nem jött el hozzám betonozni)
2018. júl. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
70%

Ha valaki szívességet kér tőlem és én segítek neki, akkor joggal várom el, hogy cserébe ő is segítsen nekem, ha tud. Ez így fair, így normális. Hogy lenne ez önzőség? Ugyan már...


Az már egy más kérdés, hogy a viszonzás nem azt jelenti, hogy pontosan úgy, pontosan annyiszor ad vissza, ahogyan és ahányszor kapott. Mert ez így tényleg fillérezgetés lenne... A lényeg, hogy ha az illető számíthatott rám, akkor én is számíthassak ő rá (feltéve, hogy tud nekem segíteni az adott dologban és nincs életbevágóan fontos, halaszthatatlan ügye).


Ezt a "nem illik számolgatni, mert paraszt/gyerekes/éretlen/stb." dolgot viszont hagyjuk, mert ezt tényleg azok szokták elsütni mindig, akik sunyi módon csak ki akarják használni a másik fél jólelkűségét.

2018. júl. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
73%
"Márpedig, ha valaminek segítenek, akkor őbenne az esetek zömében lekötelezettségi érzés keletkezik. ami időnként ellenérzést vált ki azzal szemben aki segítséget adott." Szép levezetése a kifogásnak hogy miért csak elfogadja a segítséget. Ássa el magát aki ellenégess azért amit ő maga fogadott el. Ha nem tudja viszonozni, ne kérjen segítséget, utólag meg nem kell hisztizni.
2018. júl. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!