Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van okom aggódni?...

Szerintetek van okom aggódni? Ti hogyan kezelnétek ezt?

Figyelt kérdés

Amikor megismertem a páromat már egy ideje külön élt az előző párjától, de fura volt elfogadnom, hogy van egy kislánya. Nem mondanám, hogy zavart, de 22 évesen úgy gondoltam a "pótanyu" szerep nem nekem való. Aztán hamar kiderült, hogy mégis, mert nagyon megszerettem a kislányt és azt hiszem ez fordítva is igaz. Rövid idő után vele lett teljes a kapcsolatunk, szerencsére az anyukája is normálisan áll a dolgokhoz.

Amíg ovis volt péntek délutántól hétfő reggelig szinte minden héten velünk volt és a szünidő nagy részeiben is. Mióta megkezdődött neki az iskola már csak 2 hetente hétvégén jött. Viszont mióta megtudta, hogy babát várok egyáltalán nem jön. Nem örült neki, nagyon rosszul fogadta. Ami szerintem érthető, hallottam már olyan gyerekről is, aki a vérszerinti tesónak sem örült. 8 évesen még szerintem ez talán normálisnak is tartható.

És akkor most jönne a problémám: A páromat egyáltalán nem érdekli, hogy már majdnem 2 hónapja nem látta a lányát. Hiába mondom és kérem, hogy legalább hívja fel őket mindig azt mondja "jó majd később", de persze sosem jut el addig.

Amikor megismerkedtünk azzal kezdte, hogy van egy gyereke, aki mindennél fontosabb neki. Most mégsem érdekli, azt mondja majd, ha kihisztizte magát keresi a kislány. Milyen hozzáállás ez egy szülőtől?

Nagyon aggódom emiatt a viselkedése miatt. Akaratlanul is csak arra tudok gondolni, hogy a mi gyerekünkkel is ilyen lesz?

Valahogy mindig úgy gondoltam rá, mint egy jó apára, de mintha hirtelen valaki felnyitotta volna a szememet és most már vannak kétségeim.

Azt szeretném, ha a lánya továbbra is az életünk része lenne és igazi testvéri kapcsolat lehetne közte és a pici között, de szemmel láthatóan a páromnak ez nem fontos. Emiatt nagyon csalódott és szomorú vagyok.

Mondjuk lehet csak a terhesség miatt kicsit túlzottan érzékeny vagyok.

Ti aggódnátok a helyemben?


2018. júl. 31. 11:37
 1/6 Argloss ***** válasza:
58%

Meglesz a gyerek az új kapcsolatból, innentől nem számít a régi. Sajnos nem lehet azt mondani, hogy ez egy különleges dolog.

Ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy rossz apja lesz a tiéteknek, hanem inkább azt, hogyha egyszer szétmentek és újrakezdi az életét, akkor ti is erre a sorsra fogtok majd jutni.

2018. júl. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Nrm aggodod tul , en biztos tanacsolnam a helyedben hogy menjen el erte az iskolaba vigye el fagyizni vagy menjetek egyutt es akkor meglehet neki magyarazni hogy ez egy kis teso tud majd vele jatszani nem kell egyedul, sot rosszalkodni ilyesmi megertik mar... az apuka meg egy kicsit most elhanyagolja... de csak vissza kell razni valahogy szerintem... ez a fagyizos otlet ugyan ugy jo erre is.
2018. júl. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%
Egyáltalán nem aggódod túl. Igazából azt se lehet mondani, hogy úgy kell neked, mert te egy jó apát ismertél meg. Úgy látszik, ez változott. Nem mindegy, mekkora akislány, illetve, hogy az anyja esetleg mégis tömi a fejét valamivel vagy nem. Mert amíg egy aktuális barátnő vagy, addig lehet jópofizni, de ti hamarosan egy család lesztek.
2018. júl. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Hát, apaként mondom, hogy szerintem is jogos az aggodalmad.

És én is felháborodva tenném fel a kérdést: Milyen hozzáállás ez egy szülőtől?

A helyedben, amikor egyedül vagyok otthon, felhívnám a lány édesanyját. Ha nem alkalmatlan a helyzet, akkor elmondanám neki, hogy én nagyon szívesen találkoznék a kislánnyal, hogy engem nagyon bánt ez a helyzet. Persze az is, hogy a kislány elutasító a születendő féltestvérével szemben, de sokkal inkább az, hogy az apja nem keresi őt. Próbálnék az anyukában szövetségest keresni arra, hogy a kislányt megbékítsük és a régi jó viszony többé-kevésbé helyreálljon.

Persze szomorú, hogy férjed nem szövetséges ebben.

2018. júl. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kizártnak tartom, hogy az anyukája mond neki bármi negatívat az üggyel kapcsolatban. 6 éve egyszer sem mutatta jelét annak, hogy féltékeny lenne vagy nem kedvelne.

Volt már, hogy beszéltem velük mióta harag van, de nem kényszeríthetjük rá, hogy jöjjön, ha nem akar. Szerintem a páromnak kellene személyesen vagy minimum telefonon keresni és biztosítani róla, hogy így is fontos neki és ugyanúgy szereti, mint eddig. De ő pont az ellenkezőjét teszi és ezzel mindenkinek sokat árt.

2018. júl. 31. 12:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy nem akar jönni, de találkozni sem akar a kislány? Egy fagyizásra vagy állatkertbe, vagy valami rövidebb programra?

Én a helyedben a páromra sem hagynám már rá, hogy "jó majd később", kezébe nyomnám a telefont, hogy tessék felhívni, elhívni fagyizni stb. Elmagyarázhatnád azt is neki, hogy neked milyen rossz ez a helyzet így, a megoldatlan konfliktusok olyan stresszhelyzetek, amik egy kismamának nem tesznek jót. A párod elvileg felnőtt, nem kéne most a gyerekkel "ki nyer a végént" játszania, főleg, hogy a kislány féltékenysége teljesen érthető.

2018. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!