Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Se testvère, se unokatestvère...

Se testvère, se unokatestvère nincs, senkije se lesz?

Figyelt kérdés
Kislànyom egyke, egyedül.nevelem. Sok egykènek azèrt van legalàbb unokatestvère, akivel még felnőtt korban is összejàrnak. De neki az sincs. Tulajdonkèppen felnőtt korban.csak a magàny vàrja. Telefon is minek.majd neki. Ùgyse tud felhìvni senkit....
2018. aug. 1. 17:49
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
57%

Ha neked zaklatás a barátaiddal összejárni, akkor neked nincsenek barátaid.

Én fenntartom, hogy ostoba vagy, és sajnálom a gyerekedet, előre eldöntöd, hogy márpedig ő magányos lesz.

2018. aug. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:
Ès szerintem ha lesz is barátja, mit sztorizik neki? Nincs is csalàdunk, mindenki a csalàdi dolgairòl sztorizik, ő meg mit mesèl? Hogy a panelban.mennyire egyedül vagyunk ketten anyàmmal, egèsz èletemben nem törtènt semmi, max annyi, hogy átültünk egyik fotelből a màsikba? Szuper.
2018. aug. 11. 07:24
 33/41 anonim ***** válasza:
72%
Mert csak a családról lehet sztorizni? ?? Iskolába nem fog járni, nen lesznek osztalytàrsai, munkatársai, semmilyen egyéb közösség nincs a világon, csakis a család. Mérhetetlenül ostoba vagy.
2018. aug. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
72%
30-as, engem is baromira felidegesít ezzel az ökörséggel. Előre eldönti, hogy a gyerekének szar élete lesz (ráadásul ilyen baromsággal, mintha mások nen léteznének a világon, csak a család ). Tudnám, minek szülte. ..
2018. aug. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
Vèletlenül....Időközben megszerettem na.
2018. aug. 11. 09:00
 36/41 A kérdező kommentje:
Egyèbkènt hogy jössz ahhoz, hogy bàrkit is leidiòtàzz? Itt èled ki magad? Ez nem a facebook....Èn, egyetlen rossz szót nem mondtam senkire, csùnya szòt senkire nem mondtam. Főleg nem, hogy idiòta. Mièrt lenne az idiòta, aki tudja, èrzi, làtja, hogy mennyi minden hiànyzik a gyerekènek, hisz semmi nincs neki, ami màsoknak megvan ès ezèrt aggòdik? Szerintem az, hogy valaki egyke és csonka csalàdban èl, se nagyszülők, se semmi, az elèg nagy gond. Ès nem. Számomra elkèpzelhetetlen, hogy egykekènt hogy lehet boldogan èlni. Magànyosan hogy lehet boldogan èlni. Ezek a szerencsètlenek azt èrzik, hogy az ahogy èlnek, az milyen boldog. Persze. Mert sosem tudtàk milyenboldog is egy teljes csalàd, milyen jò, ha van testvèred. Szerintem az egykèk lelkileg szegènyek, honok a szèlben èletstìlusukkal megrèmìt, hogy csak ilyen èletet tudtam adni a kislànyomnak. De ettől mèg senki nem idióta. Max annyira, mint te.
2018. aug. 11. 09:12
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

Már válaszoltam neked. Egyke vagyok én is, rokon nincs. Semmi bajom nem volt azzal, hogy nincs testvérem (persze gyerekkoromba szerettem volna, de csak annyira, amennyire minden kislány vágyik kistesóra). Anyukám egyedül nevelt.

Most is jól elvagyok, van 2 gyerkőcöm, férjem, és BARÁTAIM, meg szomszédok is.

A szomszédaimmal is esténként, amíg a gyerekek az utcán bandáznak, kimegyünk, dumálunk (mindig van téma, ami nem a család. Pl tavaly felújítottunk, most ők építkeznek, munkahely, stb.)

Van barátnőm, akinek hatalmas családja van (amiről te álmodsz, unokatesók, tesók, unokahúgok, jóba is vannak), szokott róluk mesélni, ismerem is őket. De nem ez a fő témánk. Közös a szakmánk, van kettőnknek 3 gyereke, ő terhes, meg amúgy is, azért vagyunk jóban, mert BÁRMIRŐL tudunk órákat beszélgetni (ezt szó szerint értsd).

Nem kell féltened, az egykéknek is van életük. Velük is történnek dolgok, amiket majd megoszt a saját barátaival (osztálytárs, majd tényleges bnők).

Azon igyekezz, hogy ne legyen sivár élete (kirándulások, nyaralás, játszótér, strand, stb.)

És bátorítsd, hogy barátkozzon. Lányom a nyaraláson második nap összeszedett egy csapat gyereket (illetve nyilván egymást), onnantól egész végig roller, közös játék (mindent, amit vittek, bedobták a közösbe, és játszottak), együtt fürödtek. Így mi, szülők is beszélgettünk pár szót. Közös kempingbe voltunk. Öröm volt nézni, milyen "komolyan" beszélgetnek, mesélnek a suliról egymásnak. Kb 6-8-10 éves korosztály volt, illetve kisebb lányom (3) is csatlakozott már néha.

2018. aug. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:
Utolsò vàladzolò, hát ez ideàlis, de mi olyan helyen lakunk, ahol nincs is gyerek, de van kèt kamasz ès ennyi. Mi bàrhova megyünk, mindig ùgy alakul, hogy sehol egy màsik gyerek. Sehol, semmi. Ha azt látnàm, hogy ìgy alakul, hogy van környezet, ahol gyerek is van, nyugodtabb lennèk ès.pozitìvabb, de mindenhol csak a semmi.
2018. aug. 11. 11:43
 39/41 anonim ***** válasza:
72%

A legjobb barátságok az iskolában köttetnek.

Az meg hülyeség, hogy a családról sztorizik, szóba sem állnék olyan emberrel aki feszt a családjáról beszél. Az értelmes emberek könyveket olvasnak, filmeket nézek és ezekről beszélgetnek, illetve ezek kapcsán az élet értelméről, művészetről, vallásról, politikáról, életfilozófiákról és világnézetekről. Vagy akár zenéről, koncertekről, stílusról stb. Mindig sok barátom volt, néhány nagyon közeli is, de sosem sztorizok a családomról.

Te nem szoktál olvasni, nincs véleményed a világról? Komolyan nem tudod, miről szól egy beszélgetés? Azon kívül mint már korábban írtam, a tesómmal évente 1-2 x beszélek, a barátaimmal minden nap. Mert az ember nem válogathatja meg a testvéreit, a barátait viszont igen.

2018. aug. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%

37es vagyok. Akkor menjetek ki a Margit szigetre (ha pesten laktok). Játszótér/park csak van? Legyél te is nyitott, hogy a gyerek is ezt lássa, ne a begúbózást. Vannak osztálytársai. Hívjátok át őket játszani. Menjetek játszóházba. Neked vannak barátaid? Menjetek strandra. Ott segíthetsz neki ismerkedni (erre is tanítani kell a gyereket, leginkább példamutatással).

Neked kell tenned érte, hogy változzon a helyzet, ő még gyerek, nem tud változtatni. Neked kell összeszedned magad. És igen, egy pszichológus lehet elkélne neked, hogy segítsen megtalálni, miért vagy ilyen zárkózott, mármár depressziós.

Ne feledd, a gyereked boldogságáért te felelsz.

2018. aug. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!