Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám háborút indított anya...

Apám háborút indított anya ellen, hogyan beszéljük le?

Figyelt kérdés
Apám 67 éves, nyugdíjas. Anyával 8 éve elváltak, viszont mai napig együtt élünk. Utálják egymást, sőt, rühellik. Mégis úgy döntöttek nem tudnak egymás nélkül élni és az 1 éves húgom miatt maradtak, mert anya nem tudná egyedül felnevelni. 8 éve, folyamatosan ölik egymást, folyamatosan naponta 20-25 veszekedés van itthon. Apát már idegileg kicsinálta anya, többször került kórházba apa is és anya is a stresszt miatt, engem meg is kellett miatta műteni 3 éve, mert akkor nem volt egy nyugodt másodperc sem itthon, reggeltől estig ment a veszekedés, ordítozás. Minden veszekedést amúgy anya kezdeményez, ő robbantja mindig ki valami negatív leértékeléssel, vagy az üldözési mániájával, vagy csak simán a munkahelyi stresszt vezeti le rajtunk. Amikor elváltak, apa otthagyta a munkahelyét és 6 évet végigaludt, nagyon ritkán járt le max enni meg wc-zni meg hozni/vinni húgomat az iskolába (igazából ezért maradt itthon), és ekkor is anya csak veszekedni tudott vele, konkrétan apa várta hogy nyugdíjat kapjon vagy meghaljon. Így anya minimálbéréből éltünk. De 2 éve, mióta megkapta a nyugdíját, végre újra életre kapott és most szembeáll anya terrorizálásával. Ezzel sokkal rosszabb helyzeteket szült sajnos, mert visszaszól anyának és anya ezt nem hagyja. Igazából nagyobb fellépés nem keletkezett az üggyel kapcsolatban, elmentünk családterapeutához, nem segített semmit, húgom idegbeteg lett és anyát és apát is bántja már, anya mellett ő is terrorizálja már a családot. Szóval elég xar itthon a helyzet. Na de apa amikor ma lejött reggelizni egyből anya úgy elkezdte szívi a vérét egész napon át, hogy így estére szerintem elszakadt nála a cérna és háborút üzent 1 órája. Elkezdett dobálózni törékeny tárgyakkal, szétszórt minden kaját a konyhában, úgy üvöltözött mint aki teljesen idegbeteg lenne, fenyegette anyát hogy ő holnapra öngyilkos lesz, ha pedig nem, akkor készüljön anya, hogy meg fogja keseríteni az elkövetkezendő éveket amíg abba nem hagyja anya a mindennapos veszekedést. Nagyon csúnya dolgokat tervez apa és vissza fogja adni amit anya adott, nekem annyit mondott minél előbb költözzek el itthonról, mert engem nem akar bántani de amit anyával fog tenni az engem is ki fog készíteni. 18 éves vagyok és szeptembertől kollégiumos akarok lenni. Viszont nem akarom, hogy anyának vagy húgomnak fizikálisan baja essen vagy a háznak/értékeknek annyi legyen. Hogyan állítsuk le apa őrjöngését?

2018. aug. 14. 23:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon nem tiszta miért nem költözik el valamelyikük, vagy ha nem akarja egyik sem otthagyni az elvileg saját házrészét akkor mindig ott az a megoldás hogy a házat ketté kell osztani, vagy az alsó szint apádé, felső anyádé, vagy fordítva. Vagy megfelezni a házat ha egy szintes egyik fél az anyádé, másik apádé, külön fürdőszobát meg konyhát alakítson ki és egy szobát ahol aludhat és megvan oldva a probléma.


Én szüleim is elváltak, a ház közös, megfelezték, lefalazták a felénél, külön fűtés, minden, és külön kettő kis lakás lett kialakítva. A felső szint ami a tetőtéri szobáknak van az maradt közös, anyám oldalán lehet csak feljutni oda, régen mi gyerekek ott voltunk, nem volt semmi probléma. Az udvar is meglett felezve kerítéssel, és bár az én szüleim iszonyatosan rosszban voltak amikor elváltak, és amikor meglett felezve a ház azóta szomszédként tekintenek a másikra, meg jól kijönnek így, örülnek is hogy ebbe belefektették az összes pénzüket, meg hitelt vettek fel aminek már pár éve vége, igaz kínkeservesen fizették a törlesztést de megérte mert nyugodtak. Mi is bármikor átmehettünk apához, nem volt semmi baj.

2018. aug. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
Ti vagytok a szunyoghálosok is ugye? Van akiken nem lehet segiteni mert nem fogadják el.. Nem értem miert kell a gyerekért együtt maradni ölve egymást..
2018. aug. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Végülis, apa a második emeleten él, csak a konyha és a wc van neki lent, kimozdulni sose mozdul ki a házból csak amikor húgomat viszi-hozza autóval a suliból. De anya ad neki reggelit-ebédet-vacsorát, mert anya nem engedi, hogy rajta kívül bárki más csináljon ételt itthon. Wc-re is ha lejön anya egyből ráordít, hogy miért lépett ki a szobájából és elkezd veszekedni, hogy megőrül apa hallatán.
2018. aug. 14. 23:41
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Mentális betegek lettek sajnos..
2018. aug. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
78%
Ugye van köztük apád jvára kor különbség? Miért nem értik mg az emberek h nem mukodik a 10 20 év és ez a vége..
2018. aug. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Szúnyoghálós? Nem, de lol, akartam egyszer arról is kirakni kérdést valamelyik nap, hogy anya nem enged feltenni szúnyoghálót az ablakomra, és kb megsülök éjszaka, rosszul érzem magam miatta, de nem nyithatom ki, mert bejön az összes rovar.

Igen 20 év korkülönbség, anya 47, apa 67.

2018. aug. 14. 23:50
 7/23 anonim ***** válasza:
83%
De kb 8 szunyogos kérdest irtál ki eddig,rád ismertem, már akkor leirtam h sérültek vagytok mind.. Meg persze h anyád bedilizett fiatal negyvenes nőként egy papával élni kinzás lehet,Nem értem miért eröltetik egyesek ezt a korkülönbség dolgot,az elején cuki biztos, a vége meg a dili h a fiatalos nőnek egy tatával kell élnie aki lassan demens lesz mikor ő még élete virágát élné..
2018. aug. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
92%

A faxert nem lehet normálisan elválni, elköltözni...beteg család vagytok az tuti.

"A Rózsák háborúja" követezik...olvasd el vagy nézd meg. Jaa, kutyátok van!😁😁

2018. aug. 15. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 acelsziv ***** válasza:
95%
Gyakorlatilag már az egész család elmeosztály -érett.
2018. aug. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%

Sehogy. Hagyd ott őket, mert tönkremész.

Apádat beszéld rá, hogy adják el a házat, és költözzenek szét. A húgod még jobban tönkre fog menni. Ott a gyámhatóság.

2018. aug. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!