Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha itt akar...

Mit csináljak, ha itt akar (nak) aludni? A család mindenek felett?!

Figyelt kérdés

Apa tesója kitalálta, hogy feljönnek Pestre 20-án, és hogy maradnak is pár napot... Viszont nálam akarnak aludni. A lakásom kétszobás (nappali+háló), meg van egy étkező-konyha-kamra rész, plusz fürdőszoba. Tehát nem 4 emberre lett tervezve. Plusz a kislány rettenetesen rossz, folyton hisztizik, szaladgál, ugrál. Ha valami nem úgy van, ahogy ő kigondolja, ordít és dobál maga körül mindent, az anyja meg azonnal a plafonon van és kiabál vele, rángatja. Nekem ezt nincs kedvem hallgatni, meg égni miattuk bárhol. A kislánnyal nem lehet sehová menni, mert nem tud viselkedni, és így akarják rám tukmálni, hogy majd biztos jöhet velem ide, meg oda. A másik, amit nehezményeznek, hogy a legjobb barátnőm kislánya 3 éves, és őt tényleg viszem mindig pl. fürdeni, strandozni, állatkertezni, játszóházba, vagy csak úgy sütizni/fagyizni. És hogy az ő gyereküket, aki az unokatestvérem, soha nem viszem el sehová... Igen, mivel a legjobb barátnőm lánya egy tündér, tud viselkedni, lehet vele beszélni. Míg az unokatestvérem a kiabáláson és hisztin kívül semmit nem csinál, bárki kérdez tőle bármit, nem válaszol, csak néz bambán. Pedig nem kicsi, ősszel lesz 8 éves. De vele otthon sem maradnék kettesben, nemhogy víz közelében, vagy a nyílt utcán.


Szóval most kitalálták, hogy eljönnek, és hogy nálam szeretnének aludni. Nekem ez nem oké, próbáltam is mondani, hogy hát itt lesz pár barátnőm, meg lehet a barátom is nálam alszik. Erre hogy jaj ők nem fognak zavarni, meg akkor alszanak a hálószobámban és így magukra tudják csukni az ajtót, ha már aludnának... De én nem akarom, hogy itt legyenek, egyáltalán.


2018. aug. 18. 10:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Ne célozgass, hanem mondd el nyíltan, hogy nem akarod, hogy nálad legyenek. Meg fognak sértődni, de ezzel meg ne foglalkozz. Legyél kicsit magadnak valóbb, állj ki magadért, mert kihasználnak.
2018. aug. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

Harag nélkül úgy sem tudsz ebből kijönni.

Egyértelműen közöld, nem adsz szállást nekik.

Vagy kibekkeled velük azt a pár napot, vagy elviseled a negatív következményeket.

2018. aug. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

Sajnos a sarkadra kell állnod és kertelés nélkül elmondamod, hogy nem lesz lehetőségük nálad aludni, keressenek más megoldást. Nem tudsz mit csinálni.. Vagy engeded nekik vagy nem.

Rossz az ilyen szituáció. Utálom amikor ilyen helyzetbe hoznak.. Így is úgy is te fogod rosszul érzni magad bárhogy döntesz is :(

2018. aug. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igazából azért is állok így hozzájuk, mert a stílussal is gond van. Hogy a kislány engem folyamatosan számon kér, rettenetesen beszél velem is és ha mondom, hogy egy lány ne beszéljen úgy, mint valami utolsó paraszt, akkor neki áll feljebb. Minden karácsony, szülinap, névnap előtt a nagynéném közli, mit kérnek, de ezek olyan dolgok, amiket én, egyetemistaként, munka nélkül nem tudnék megvenni. Anya szokott vásárolni helyettem, de ők pl. apával elváltak, tehát nem akar 40-50 ezreket elkölteni apa testvérére, meg annak a családjára. De ilyen ajándékokat mond a nagynéném folyton, hogy vegyünk biciklit az unokatestvéremnek, mi vegyük az iskolatáskát, vegyünk neki táblagépet, stb. Oké, van pénze anyáéknak, nem vagyunk szegények, de nem a rokonokra akarjuk költeni a pénzt. Ráadásul tőlük semmilyen alkalomra még egy csokor virágot sem kapok, nemhogy ajándékot.
2018. aug. 18. 10:52
 5/17 anonim ***** válasza:
97%
Ohh hát akkor még bűntudatom se lenne. Elhajtanám őket ahogy illik. Fuuu de fel tud menni bennem a pumpa az ilyen stílusú emberektől
2018. aug. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
99%
Ja, hát így más a helyzet. Akkor ne is finomkodj, mondd meg nekik, hogy hozzád többet ne menjenek, ne is keressenek. :) Nem is érdemelnek mást.
2018. aug. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
99%

Tudod, mit, jobb is, ha megsértődnek rád, legalább nem akarnak menni többet.

Mondd csak emg nyíltan, hogy semmiképp! Hidd el, utána nagyon jól fogod magad érezni.

2018. aug. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Jó bunkók. Normális helyen MEGHÍVÁS alapján szokás ott aludni nem pedig bejelentem hogy ekkortól eddig nálad lakunk...Határozott NEM. Ha kérdezik miért akkor ugyanezt ecseteld nekik mint amitket ide írtál.
2018. aug. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Mi tart vissza, hogy megmondd nekik, hogy bocs, NEM jöttök ide. Oldjátok meg, de nekem NINCS helyem és idöm sem kedvem titeket prsztrálni.


Felnött vagy, nyisd ki a szád.

2018. aug. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%
Én mondanám hogy jöhetnek, de csak gyerek nélkül! Hátha észbe kapnak, bár kicsi rá az esély. Ez az az élősködő tipus.
2018. aug. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!