Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha itt akar...

Mit csináljak, ha itt akar (nak) aludni? A család mindenek felett?!

Figyelt kérdés

Apa tesója kitalálta, hogy feljönnek Pestre 20-án, és hogy maradnak is pár napot... Viszont nálam akarnak aludni. A lakásom kétszobás (nappali+háló), meg van egy étkező-konyha-kamra rész, plusz fürdőszoba. Tehát nem 4 emberre lett tervezve. Plusz a kislány rettenetesen rossz, folyton hisztizik, szaladgál, ugrál. Ha valami nem úgy van, ahogy ő kigondolja, ordít és dobál maga körül mindent, az anyja meg azonnal a plafonon van és kiabál vele, rángatja. Nekem ezt nincs kedvem hallgatni, meg égni miattuk bárhol. A kislánnyal nem lehet sehová menni, mert nem tud viselkedni, és így akarják rám tukmálni, hogy majd biztos jöhet velem ide, meg oda. A másik, amit nehezményeznek, hogy a legjobb barátnőm kislánya 3 éves, és őt tényleg viszem mindig pl. fürdeni, strandozni, állatkertezni, játszóházba, vagy csak úgy sütizni/fagyizni. És hogy az ő gyereküket, aki az unokatestvérem, soha nem viszem el sehová... Igen, mivel a legjobb barátnőm lánya egy tündér, tud viselkedni, lehet vele beszélni. Míg az unokatestvérem a kiabáláson és hisztin kívül semmit nem csinál, bárki kérdez tőle bármit, nem válaszol, csak néz bambán. Pedig nem kicsi, ősszel lesz 8 éves. De vele otthon sem maradnék kettesben, nemhogy víz közelében, vagy a nyílt utcán.


Szóval most kitalálták, hogy eljönnek, és hogy nálam szeretnének aludni. Nekem ez nem oké, próbáltam is mondani, hogy hát itt lesz pár barátnőm, meg lehet a barátom is nálam alszik. Erre hogy jaj ők nem fognak zavarni, meg akkor alszanak a hálószobámban és így magukra tudják csukni az ajtót, ha már aludnának... De én nem akarom, hogy itt legyenek, egyáltalán.


2018. aug. 18. 10:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
97%

Ennyi: nálam alszik a párom és a barátaim, nem marad hely.


Erre mit tud mondani? Ha azt mondja hogy alszik a hálóban, arra válaszold: ott én alszom a barátommal.


Mi ezen olyan bonyolult? Ha lakásod van, már nem gyerek vagy. Mégsem tudsz megválaszolni egy ennyire kegyetlen dedós problémát? A nappalidban alszanak a barátaid, a hálódban meg ti a paroddal. Pont. Ezen mi nem ment?

2018. aug. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
97%
Ezt csak úgy lehet ha valaki meg van hívva hogy ott aludjon. Magaát az ember nem tukmálhatja rá másra hívatlanul! Keressetek megoldást hogy mindenkinek jó legyen..
2018. aug. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer voltam ilyen helyzetben. Azóta haragszanak. Itt voltak, egy szoba + konyha-fürdő. Gyerekük nincs de mikor nehezményezte, hogy a kiskanapen kell aludnia és nem a mi nagy ágyunkban, mondtam, hogy ha tetszik igy, jó, ha nem, menjenek panzióba. Azóta többet se jöttek. Látogatóba sem. Ennek másfél éve.
2018. aug. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon nehez helyzetben vagy. Most kell eldontened hogy milyen kapcsolatoto akarsz veluk a jovoben. Ha fel mered, tudod, akarod vallalni hogy nem akarsz veluk a jovoben kozelebbi kapcsolatot, akkor bozony kereken meg kell mondanod, hogy nem johetnek. Ha ezt nem akarod kimondani mert felsz a haragtol, veszekedestol, neheztelestol, akkor sajnos ell kell oket viselned osszeszoritott fogakkal. Ebben csakis TE tudsz donteni.


En nem akarnek olyan rokonokat, akiket nem szeretek, nem kotodok hozzajuk a sajat lakasomban egy percig sem elviselni, de en joval idosebb vagyok nalad. Olyat meg fokepp nem, aki bejelenti magat,nem hallja meg a kifogasaidat, sot mar elore elrendezi a napirendet, hogy magara csukja az ajtot, stb.

Az lenyegtelen, hogy ok milyenek. Az a fontos, hogy te mennyire akarod oket hosszu tavon az eletedben.


Jo lenne tudni, hogy hogy dontottel es mit szoltak hozza.

2018. aug. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

A rokonaid tahók. Még rokonságon belül sem illik kijelenteni, hogy megyünk,és megszállunk, pláne, ha finoman jelezted, hogy zavarni fognak, és elég egyértelmű, hogy el se férnek. És akkormég ők rendezkednek, hogy miként oldják meg, és még a hálószobádból is kitesznek...Másfél szobába különben sem állítunk be családostól, hacsak nem a házigazda kérése és kifejezett vágya, hogy vendégül lásson.

Na, ilyen tahókkal értelmesen nem lehet megbeszélni, mert értelmes emberrel idáig el se jutnál, az venné alapot,és nem jönne. Kerek perec meg kell mondani neki, hogy te ennyi embert nem tudsz és nem is akarsz vendégüllátni, főleg azért, mert neked is van magánéleted és programod, és zavarnának. A gyerek kérdésre is simán meg lehet nekik mondani, hogy azzal a kislánnyal nagyon jól kijössz, kedves, aranyos jólnelet, lehet vele programot szervezni, ezért töltöd vele az idődet. Hanem érti, akkor lehet tovább részletezni, hogy az övékre mindez nem jellemző.

Az élet rövid.Azért, mert a rokonod, nem kell olyan embert elviselni,akit egyébként nem szívlelsz, nem kell olyan kapcsolatokat magadra erőltetni,ami neked csak macera és kínlódás.Lehet attól jóban lenni, hogy nem rendeled alá magadat a hülyeségeiknek! Nem a csicskájuk vagy, és nem is a szolgájuk, egy gyereknek meg az anyja és az apja vegyendrága ajándékot, meg szükséges dolgokat, a többiektől a jelképes dolog (egy csoki pl.)is bőven elég.

2018. aug. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Basszus... én a helyedben ÖRÜLNÉK, hogy ilyen lehetőség adódott.

Gondold el... ha ilyen barmok, ahogy leírtad, akkor valószínűleg egy életre megsértődnek, és akkor nincs több ingyen panziózás, 50E ft-s ajándék, program szervezés! Minden velük kapcsolatos probléma megoldódna!!!


Azt pedig, hadd ne említsem, hogy ha most engedsz, akkor ha nagyobb lesz a kislány, lehet felküldik hozzád Pestre gimnáziumba, mert hát a "múltkor is olyan jól megvoltunk, és most csak ő menne".

2018. aug. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
En tok boldog lennek a helyedben, hogy vegre el lehet oket kuldeni a halal facara ugy, hogy tobbet eszukbe se jusson megkerdezni se. Az ilyen rokonokat le kell epiteni minel elobb. Fontos a csalad, de ez nem csalad, csak par eloskodo, taho barom az irritalo kolykeivel.
2018. aug. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!