Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezelitek ezt a helyzetet?

Hogy kezelitek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Páromnak van egy 10 éves kislánya, sajnos nem nagyon lopta be magát a szívembe, nagyon felvágós, mindenkinél okosabbnak gondolja magát amit érzékeltet is, válogat, és semmi nem tetszik neki, huzza a száját stb. Nagyon apás, ha én valamit nem engedek meg neki megy az apjához... Van egy közös kislányunk aki másfél éves, állandóan rászolok hogy emelgesse őt és ne adjon neki semmi kaját, nasit ha én nem engedem meg. Kérdezze meg először! Nem hallgat rám. Mit csináljak hogy ne legyen ilyen? Nem akarom én nevelni hisz nem az én lányom, de úgy érzem hogy már látszik rajtam is hogy nem szeretem.
2010. jún. 21. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
És ezt az apuka is tudja hogy milyen a viszonyotok? talán lekéne ülni vele megbeszélni a problémáidat,hogy nemtudod megtalálni a közös hangot a lányával. együtt éltek akkor ezek szerint?
2010. jún. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az első hogy az apjának kellene beszélni vele, legyenek kettesben ne érezze,hogy csak ott van köztetek .10 évesen már felfogja,hogy apjának új családja van,és meg kell értetni vele hogy hozzátok tartozik ő is .Nem szabad mutatnod felé , hogy nem szereted ,ha kell szólj rá többször,de javaslom,azt is inkább az apja tegye.Ne legyél a gonosz mostoha mert az egész családnak rosz lesz,és még most kell megfogni,mert ha lázadni kamaszodni kezd,már nem tudtok vele majd mit kezdeni.
2010. jún. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2.vagyok:

Az én páromnak mikor megismerkedtünk,akkor volt 8 és 10 éves gyermeke.Lassan húsz évesek,de nagyon jó lett a viszonyunk,soha nem akartam gonosz mostoha lenni bár volt amikor nyeltem.

2010. jún. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Gondolom mikor megismerted a párod, tudtad hogy van gyereke. Te vagy a felnőtt, egy 10 éves kislányt gyerekként kell kezelni, "felvágós, válogatós, nem fogad szót neked" valószínű azért mert féltékeny. Az apjára, a kistesóra, rád. Az egyetlen út a szeretet. Te vagy a felnőtt, neked kell okosabbnak lenned!! Foglalkozz vele, főzz olyat amit szeret ha nálatok van, lopd be magad a szívébe, idővel elfogad, megszeret, és nem lesz elviselhetetlen. Két nevelt lányom van a férjem első házasságából, szeretem őket, akárcsak a két közös gyermekünket. Nem tudnék a párom szemébe nézni, ha nem szeretném őket!!!! Gondolj bele mi lenne fordított esetben! Hogy esne neked ha a párod nem szeretné a te gyermekedet!!! Légy türelmes a kislánnyal, neki sem egyszerű feldolgozni ami körülötte zajlik, főleg ha azt érzi nem fogadod el!!
2010. jún. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A másodiknak, akinek mostohagyerekei vannak: Hidd el, a gyerekek is hatalmasokat nyelnek néha:)

Bár én nagyon jól jártam, nagyon szeretem apukám új párját, egy pillanatra sem voltam rá féltékeny vagy akármi. Szerintem ez nem normális. De az lehet, hogy a kislányotokra féltékeny, főleg, ha egyke. Gondolj bele, az apjának van mégegy gyereke, ráadásul egy másik nőtöl, és együtt is laknak, ő meg nem lakik az apukájával.. Ez főleg akkor nehéz, ha a kislány apás.

Egyébként szerintem te is túlreagálod a helyzetet, a kislánynak egy kis nasitól semmi baja nem lesz, attól meg pláne nem, ha a testvére emelgeti (miért ne emelgethetné???), egyszerűen csak hagyd, hadd csinálja. Te vagy a felnőtt, neked kell okosabbnak lenned.

2010. jún. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem lakunk együtt kéthetente van nálunk, így egyeztek meg a volt feleségével. sajnos a nasival az a baj hogy ha tehetné egésznap azt enne, nem eszik főtt kaját alig, azt is turkálva. A húsleves az megy de egyhétig nem eheteünk csak húslevest meg rántott húst krumplipürével. Az a baj hogy probálom kordában tartani értem ezt úgy hogy ebéd után van egy kis nasi, de legyen ennyi elég. Így is látszik rajta hogy sok édességet eszik. Nem vagyok gonosz mostoha, mert szoktunk menni játszótérre, vagy együtt sütit sütünk de valahogy fura ez a kislány. 3 éve élek együtt az apukájával úgy érzem elfogadott, csak nem hallgat rám, olyan mintha a féltesója is csak az apjáé lenne és nem én vagyok az anyja, ha valamit nem engedek meg neki pl: nem engedem hogy édességet ajon neki (csokit vagy valamit)akkor megy és kérdezi az apját hogy adhat e neki. Semmibe veszi a szavamat. Már megemlítettem az apjának de konkrétan erről a kislánnyal nem beszéltek.
2010. jún. 21. 15:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem azért,de kéthetente nem túl nagy dolog húslevest főzni...ha nyáron hosszabb ideig nálatok van,főzz dupla adagot,aztán fagyaszd le neki.

Nem szereted te ezt a lányt,azt kell mondanom,hogy akkor az apját sem.Azt a pár évet,amíg együtt töltötök még,ne keserítsd meg a számára.

Legyen kéznél olyan nasi,amit adhat a kicsinek,miért ne emelgethetné?Vagy te nem vagy ott?Látszik,hogy szereti a kistestvérét,törödne vele(ezért az etetés és emelgetés,de te még ebből is problémát csinálsz)

Hát édesanyának se szeretnélek,nem mostohának...ezzel a viselkedéssel TE fogod a kicsi ellen fordítani a nagylányt,úgyhogy ne forgasd magd a szemeidet,ha elöbb-utóbb gyötörni kezdi..persze a saját gyermekedtől is elveszed a testvére szeretét..na ilyen anya vagy.GONDOLKOZZ végre felnőtt módra...

2010. jún. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!