Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez szerencse vagy...

Szerintetek ez szerencse vagy átok inkább? Nem tudom eldönteni, nagyon vegyes érzéseim vannak.

Figyelt kérdés

Annak idején anyám felvett egy nagy összegü jelzáloghitelt az én és húgom nevére. Kiskorúak voltunk, beleszólási jogunk nem volt. Most babát várok, szeretnénk különköltözni de anyám nem hagy emiatt a r*hadt jelzáloghitel miatt, mert ö nem tudja fizetni egyedül. Viszont nekem már elegem van, hogy hatan vagyunk 2 szobára. Anyám azt mondja, hogy örüljek, hogy legalább van lakásom és nem albérletben kell szívnom. Igen, van egy fél lakásom és 3an nyomorgunk szobánként. Nem tudom mit gondoljak, mert az tényleg jó, hogy saját a lakás de az viszont nem, hogy 20 évig anyámékkal éljünk együtt mert csak akkor fut ki a hitel.

Szerintetek? Átok vagy szerencse?


2010. jún. 21. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ebbe sehol nem érzékelem a szerencsét.Van lakásotok?Persze amíg fizetitek a hitelt.Én tuti nem élnék együtt ilyen sokáig.
2010. jún. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

átok, ennél az albérlet is jobb. anyád miért a ti nevetekre vette, miért nem a sajátjára? kiskorúnak hogy lehet hitele? bocs, de ezt nem értem. így most te a pároddal nem is vehetsz fel hitelt saját lakásra?


mikor jár le a hitel?

2010. jún. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyira azért nem jó... Hát ez borzasztó, én is külön szeretnék költözni, ha helyedben volnék.
2010. jún. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

menyjetek külön

nem tuod semmit tenni

hameg te nem is voltál nagykorú akkor nem tudom hogy vehetett fel a te nevedre hitelt

2010. jún. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
a gyámhatóság engedélye kellett hozzá. Mert akkor volt még örökösödési illeték, anyám meg ezt el akarta kerülni, hogy nekünk fizetni kelljen ha történik vele valami. Csak ez így igen elég rossz helyzet, mert így mi sem vehetünk fel lakáshitelt 20 évig. 25 éves a futamidö, ebböl 5 már lement...belegondolni is szörnyü. Elmennénk, csak nem akarom, hogy a fejemhez legyen vágva, hogy milyen hálátlan vagyok, hogy itt hagyom öt egy hitellel a nyakán, mikor miattunk vette fel a nevünkre, csak magunkkal törödök stb... Ezek szerint ti is inkább átoknak érzitek...csak nem tudok erre megoldást. Ez jól el lett szúrva anno:(
2010. jún. 21. 15:47
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Nem a hitel van a nevén a kérdezőnek, hanem a lakás. Tehát ha nem fizeti, akkor a bank árverez, mert anyuka nem tudja kifizetni a hitelt egyedül és akkor elveszti a lakás felének tulajdonjogát. Ha meg fizeti, akkor nem tud saját lakást venni, mivel gondolom két lakáshitelt nem bír fizetni egyszerre.

Nehéz helyzet, neked kell döntened. Ha ott maradtok, akkor valószínűleg még 20 évig így kell éljetek.

Ha elmentek, akkor valószínűleg az utcára kerül anyukád, hacsak nem keres magának olyan munkát (esetleg másodállást), amiből fizetni tudja a hitelt.

Talán arra kéne rávenni anyudat, hogy adjátok el azt a lakást és a kapott pénzből fizessétek vissza a hitelt. Ami pénz marad azt elfelezitek a tesóddal, a te részedet pedig beleforgatjátok az új házba. Így anyukád továbbra is veletek élne, csak nagyobb helyen lakhatnátok.

2010. jún. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kiskorú nevére nem lehet hitelt felvenni,ez eleve hülyeség.Max anyád nevén lehet a hitel,de nem a Te és a Húgodén.Egyébként miért is élte vele ha rossz?Költözzetek albérletbe.Anyuka majd megeszi amit kifőzött.
2010. jún. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyértelműen kiszúrás, nem is értem anyukátok, hogy tehette ezt veletek. Mit gondolt 5 évvel ezelőtt? Azt, hogy majd 40-50 éves korotokig ott fogtok lakni a húgoddal a kisszobában? Mert ugye a párotokat odavinni nem tudjátok mind a ketten és 1 szobában egyébként sem lehet felnevelni egy gyereket, tehát babátok sem lehet.

Én azt javaslom, hogy ajándékozd el a tulajdonrészed vagy a húgodnak vagy anyukádnak, a törlesztést meg oldják meg ők. Nem a te hiteled, nem neked kell fizetni! Amúgy ha a hitel felvételekor tudta fizetni az anyukád a törlesztőt, akkor most is tudja majd. Nem fog olyan jól élni mint most, de fizetni tudja majd szerintem. Tudom, hogy válság van és emelkedtek a törlesztők, de most már téged nem kell eltartania, a saját lábadra álltál. Mindenképpen változtatnotok kell a jelenlegi helyzeten.

Jelenleg ugyanis fizeted egy lakás hitelét, amibe soha nem tudsz majd beköltözni, hiszen családostól már nem férsz el ott és soha nem fogsz annyit keresni, hogy két lakás hitelét tudd fizetni (vagy a hitelt és még egy albérletet) és még el is tartsd a gyerekeidet.

2010. jún. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 15.48.-al.

Csak a házeladás lenne a járható út.

Ha elköltözöl albérletbe,az nektek plusz kiadás,ha pedig anyukád nem tudja fizetni a hitelt,akkor bagóért árverezik el a házatokat. Sokkal kevesebb marad,ha egyáltalán marad nektek a ház árából. Még az sem lehetetlen,hogy emiatt BAR-listások lesztek.

2010. jún. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!