Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon hiányzik, az, hogy...

Nagyon hiányzik, az, hogy nincs egy tamogató családom. Ezzel hogyan lehet megbirkóznii?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, koliban lakom, muszáj dolgoznom suli mellett, mert magamat tartom el.


Otthon napi szinten üvöltöttek anyámék egymással, anyám meg az ilyen veszekedések miatti frusztrációját rajtam vezette le nagyon sokszor; rengeteget bántott verbálisan, és fizikailag is elég sokat.

Minden nap rettegtem hazamenni, így nagyon örülok, hogy kiszabadultam abból a közegből, de mégis időnként iszonyatosan hiányzik a család, mint biztos pont.

Olyan jó lenne, ha havonta egynél többször beszélnénk, csinálnánk programokat, ilyesmi.... mármint nem konkrétan velük, csak ha olyan családom lenne, akivel ezeket lehet.

Most hazavittem az illyen nagyon nyári cuccaim, otthon volt apám, kb 2momdatot ha beszéltünk, a nővérem odaszólt egy nagyon csúnyát...

Annnyira fáj sokszor ez az egész helyzet, és nem tudom mit lehetne tenni, hogy kevésbé fájjon. :(


2018. aug. 31. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan nehéz helyzetben voltam. 18 évesen elhagytam a szüleimet, mert vagy ezt teszem, vagy öngyilkos leszek...

Az egyetlen tanács, amit adhatok, építs fel egy saját családot, olyat, amilyennek te elképzeled.

Sok idő, sok energia, de az majd kárpótol. Már én sem haragszom a szüleimre, csak egy emlék maradt az az idő.

2018. aug. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez a helyzet, hogy muszáj ilyen korán önállósodnod és a saját életedért felelősséget vállalnod, meg fog erősíteni téged, hamarabb, mint gondolnád. Lelkileg stabilabb leszel, megtanulod hogy élj kiszolgáltatottságtól mentesen. Felnősz.


Építs kapcsolatokat, szerezz barátokat, járj társaságba, és minden nap adj hálát azért, hogy a hiányok megerősítettek téged.

2018. szept. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy írtatok, nagyon kedvesek vagytok.

Igen, ha lesz saját családom, akkor biztosan könnyebb lesz már.

Nagyon jól esett, hogy írtatok!

2018. szept. 2. 02:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy kalappal előtted!


Ha gondolod, youtube-on is kereshetsz pár pszichológiával kapcsolatos csatornát, vannak tök jók magyarul is.

2018. okt. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!