Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért én leszek a komplexusos...

Miért én leszek a komplexusos kis hülyegyerek, azért mert anyám barátja nagyon megnehezítette az életemet?

Figyelt kérdés

Nagyon idegesít, hogy nem beszélhetek senkinek arról, hogy anyám párja 9 éves koromtól hogyan nehezítette meg az életem, mert mindenki engem néz érzelmileg fejletlennek, meg hasonlók... Azt mondják, hogy csak egy féltékeny kisfiú voltam, stb.

De akkor is ha nem szándékosan panaszkodok erről (ilyet nem is szoktam), hanem mellékesen felmerül a gyerekkor mint téma és őszíntén elmondom a véleményem az enyémről...

Mindenki szerint egy felnőtt nőnek joga van magának párt választania szabadon, de ebben én is egyetértek.

Továbbá nem gondolom, hogy a gyereknek kellene kiválasztania az anyja párját, semmiképpen, ezt én is tudom.

Viszont szerintem azt igenis mérlegelnie kell az anyának, hogy mennyire jön ki a gyerek az új "apa jelöltel" és ha nem jönnek ki, az egy bizonyos szintig megoldható, de ha sehogy sem lehet javítani a viszonyukon azért nem lehet a 10 év alatti gyereket felelőségre vonni! (Velem pedig ez történt) Ott valamit a felnőttek rontottak el, esetleg igenis alkalmatlan az a férfi a szülői szerepre (főleg ha van egy idősebb fia aki utálja és nem tartja vele a kapcsolatot egyáltalán)...

Ebben az esetben bizony én azon a véleményen vagyok, hogy nem lehet ezt az embert a gyerekre erőltetni, az anyának pedig fontosabb feladata a gyerekét normálisan felnevelni, a pszichés állapotát épen megőrízve, mint a szerelmi életével foglalkozni, s ezzel nem azt akarom mondani, hogy utóbbit teljesen el kellene hanyagolnia, mielőtt valaki kiforgatná... Csak, hogy előbbi az elsődleges cél.


Egyelőre nem mennék bele konkrétumokba, hogy mivel nehezítették meg annó az életemet, mert nem ez a kérdés lényege, legyen elég annyi, hogy ez egy modern David Copperfield story... A kérdés lényege, hogy a legtöbb ember miért arra gondol hasonló eseteknél, hogy "hát biztos a gyerek féltékenykedett, meg szét akarta választani a párt", meg mi az a hozzáállás, hogy "az anyának meg van a joga bármilyen párt választania a gyereknek ahhoz SEMMI köze"?


Miért nem lehetséges véletlenül, hogy tényleg a gyerek az áldozatává vált az anyja új kapcsolatának?


2018. szept. 2. 18:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
*ami kell
2018. szept. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kamaszkoromban volt egy barátnőm, az anyja összejött egy pasival, akit a barátnőm utált. Konkrétan nem tudom mi volt, csak annyit, hogy utálta. Az anyja mindig a pasi mellé állt. Odáig fajult a dolog, hogy egy napon a lány összeverette a pasit, aztán hamar kiderült, hogy ő volt, az anyja meg ahelyett, hogy elgondolkozott volna, intézetbe adta a lányát és élt tovább a pasival. Akkor szakadt meg a lánnyal a kapcsolatom, nem tudom mi lett vele-akkoriban 13-14 évesek voltunk.


Szóval de, igenis van olyan, hogy a gyerek áldozatává válik ennek :(

2018. szept. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!