Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért én leszek a komplexusos...

Miért én leszek a komplexusos kis hülyegyerek, azért mert anyám barátja nagyon megnehezítette az életemet?

Figyelt kérdés

Nagyon idegesít, hogy nem beszélhetek senkinek arról, hogy anyám párja 9 éves koromtól hogyan nehezítette meg az életem, mert mindenki engem néz érzelmileg fejletlennek, meg hasonlók... Azt mondják, hogy csak egy féltékeny kisfiú voltam, stb.

De akkor is ha nem szándékosan panaszkodok erről (ilyet nem is szoktam), hanem mellékesen felmerül a gyerekkor mint téma és őszíntén elmondom a véleményem az enyémről...

Mindenki szerint egy felnőtt nőnek joga van magának párt választania szabadon, de ebben én is egyetértek.

Továbbá nem gondolom, hogy a gyereknek kellene kiválasztania az anyja párját, semmiképpen, ezt én is tudom.

Viszont szerintem azt igenis mérlegelnie kell az anyának, hogy mennyire jön ki a gyerek az új "apa jelöltel" és ha nem jönnek ki, az egy bizonyos szintig megoldható, de ha sehogy sem lehet javítani a viszonyukon azért nem lehet a 10 év alatti gyereket felelőségre vonni! (Velem pedig ez történt) Ott valamit a felnőttek rontottak el, esetleg igenis alkalmatlan az a férfi a szülői szerepre (főleg ha van egy idősebb fia aki utálja és nem tartja vele a kapcsolatot egyáltalán)...

Ebben az esetben bizony én azon a véleményen vagyok, hogy nem lehet ezt az embert a gyerekre erőltetni, az anyának pedig fontosabb feladata a gyerekét normálisan felnevelni, a pszichés állapotát épen megőrízve, mint a szerelmi életével foglalkozni, s ezzel nem azt akarom mondani, hogy utóbbit teljesen el kellene hanyagolnia, mielőtt valaki kiforgatná... Csak, hogy előbbi az elsődleges cél.


Egyelőre nem mennék bele konkrétumokba, hogy mivel nehezítették meg annó az életemet, mert nem ez a kérdés lényege, legyen elég annyi, hogy ez egy modern David Copperfield story... A kérdés lényege, hogy a legtöbb ember miért arra gondol hasonló eseteknél, hogy "hát biztos a gyerek féltékenykedett, meg szét akarta választani a párt", meg mi az a hozzáállás, hogy "az anyának meg van a joga bármilyen párt választania a gyereknek ahhoz SEMMI köze"?


Miért nem lehetséges véletlenül, hogy tényleg a gyerek az áldozatává vált az anyja új kapcsolatának?


2018. szept. 2. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Össze tudnád foglalni a kérdésedet egy mondatban?
2018. szept. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Pont emiatt a fölösleges hiszti miatt. Te vagy a gyerek. Majd ha lesz egy párod, megérted, mi az a szerelem.
2018. szept. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Van párom.

De ez az egész dolog 9 éves koromtól addig vezetett, hogy nem tartjuk anyámmal a kapcsolatot.

Ha egyszer olyan nőtől lesz gyerekem esetleg, akitől a későbbiekben elválok, akkor biztos hogy nem fogom azt eljátszani a gyerekkel amit velem anyám...

2018. szept. 2. 18:33
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem tökéletesen összefoglaltad, hogy mi a helyes út. A miért? kérdésre pedig a válasz, hogy mert látod, itt a gyakorin is imádják lehúzni a panaszkodót, pont ugyanez áll az életre is.
2018. szept. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Sosem értettem én sem, ilyenkor miért az anyukát védik, mintha a gyereke mellé bárkit hazavihetne. Az én nevelőapám 2 éven át molesztált, utáltam, anyám nem hitt nekem, betudta ezt az egészet féltékenykedésnek. Elköltöztem, anyám szakított a pasijával, és most keresné a társaságom, de azóta sem bocsátottam meg neki miatta. Szóval én teljesen a kérdezővel értek egyet.
2018. szept. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
83%
Egyetértek azzal, hogy a szülőnek attól, hogy akármennyire is nem gyerek döntése ettől függetlenűl az ő érdekét is szemelőtt kell tartania.. rengeteg ember van akik ugyanezt teszik mint a te esetedben és itt a gyerek tényleg nem tud semmit se tenni.. és ez nem hiszti.. a gyerekek mentális állapotába hatalmas nyomokat tudnak ilyenek hagyni... azért mert ha szeret valaki valakit akkor ugyebár nem lehet őket benne megakadályozni... a sok ember ilyenkor a filmekben látott "ösztönös reakciót" várják.. de a legtöbben ha belegondolnak akkor rájönnek, hogy elég kevés arra az esély, hogy szét akarja választani őket vagy hasonló.. a féltékenység.. hát arra nagyobb az esély.. de ezt meg lehet érteni.. ezt nem megvetni kell.. az viszont viszonylag elég gyakori, hogy "a gyerek áldozatává válik az anyja (vagy apja) uj kapcsolatának..
2018. szept. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Fiatalon halt meg az apám, nagyon nehezen éltünk anyámmal, aki alig 40 éves volt akkor. De mert ott voltam én, a 12 éves kislány, nem hozott senkit a házhoz pótapának, de intézetbe se adott be. Miért? Mert attól tartott, az az idegen férfi engem molesztálna, amíg ő három műszakban dolgozik. Elég ilyen példa volt régen is. Nem bízott egyikben sem, pedig csinos volt, voltak partnerei, de nem a mi lakásunkban, nem az én káromra.
2018. szept. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Sok nő a szexet össze koti a kapcsolattal házassággal,pedig jol megvan az a nélkül is. Mozaikoznak aMI a gyerekek rovására megy,szex lehet körités nélkül is kielégito,és nem kell otthon családosdit játszani egy alkalmi partnerrel,mert ugyis cserélődnek néhány évente a gyerek meg kapkodja a fejét 3 4 5 10 évesen h megint uj apu van.
2018. szept. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2018. szept. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Abban teljesen igazad van, hogy a nőnek jól meg kell nèzni, kit visz a hàzhoz, èd hogy az új fèrfi alkalmas-e erre. Ha a nő èrtelmed, ezt làtja, hogy megvan ami kel vagy nincs. De hidd el, tènyleg nagyom sok gyerek akàr 9 èves is màr, direkt próbàlja szèszedni a kapcsolatot. Mert nehezen èrti meg hogy anyu mièrt nem apuval van. Vagy anyu addig csak rà figyel ès èrzi hogy oszlik a figyelem. Van olyan eset ahol az új pàr a hibàs, van olyan ahol a gyerek. Nem lehet àltalànositsni. Minden eset màs.
2018. szept. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!