Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Választanád keresztszülőnek?

Választanád keresztszülőnek?

Figyelt kérdés

Még nincs baba, de rajta vagyunk az ügyön és sok dolgon szoktam gondolkozni. Többek között ez az egyik. Még nem tudom, hogy meg fogjuk-e keresztelni vagy sem mert én nem hajlok a keresztelés felé de a párom talán igen. Nincsenek úgy közös ismerőseink, barátaink akik annyira szóba jöhetnének, nő meg pláne nincs. Vagyis nekem barátnőim vannak, olyan fiú barátaim nincsenek, neki meg nő barátai nincsenek, csak pasik. Párokkal meg nem vagyunk olyan viszonyban.


Nekem van egy barátnőm akit általános iskola első osztálytól ismerek, egymás mellett érettségiztünk és minden napot együtt töltöttünk, de ez nem csak sulis barátság volt. Rengeteg dolgot éltünk meg együtt, nem történt olyan dolog amiről a másik ne tudott volna. Ebben a formában részemről ez nem is lenne kérdés. Viszont mióta leérettségiztünk külön váltak útjaink, még csak nem is ugyanazokban a körökben mozgunk. 1-2 havonta tudunk csak találkozni de akkor minden olyan mint régen, facebookon nem nagy beszélünk mert szinte sose ér rá (tanul, dolgozik egy másik városban) és még csak az új párját se ismerem akivel együtt van már lassan fél éve. Régen többször szóba jött ez a keresztszülőség de hát még az csak olyan volt, bár én komolyan vettem már akkor is. Nekem van egy nővérem, neki van évek óta barátja de rokont meg nem akarok keresztszülőnek.


Te így ebben a formában választanád őt? Na de a barátját nem is ismerem, azt se tudom ki az. Az meg hülyén néz ki szerintem ha a keresztszülők nem egy pár, és soha nem is volt.


2017. júl. 21. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Ezt Neked kell eldöntened, ne "mi" befolyásoljunk a döntésedben.
2017. júl. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Hát nincs sok értelme ennyire előre ezen gondolkozni.

Miért nem szeretnél rokont?

Túl sok a kikötésed a keresztszülővel szemben.

Inkább ne legyen egy pár a keresztszülő - pl az említett barátnőd, illetve párod közeli barátja - mert nagyobb az esély, hogy ők az életetek részei maradnak, mint egyikük párja, akit nem ismertek és lehet nem is maradnak együtt.

2017. júl. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Keresztszülőnek általában olyat szoktak választani, aki sokat törődik a gyerekkel. Ettöl függetlenül, mivel a hit tétel a lényege (mivel ugye a baba helyett mondja el és vállalja át a keresztszülő), szerintem az se baj, ha csak ritkán találkoznának, a lémyeg h vki elmondja.

A szentség felvételéhez elég 1 keresztszülő, de ha kettő vállalja, annak nem kötelező párnak lennie.

Nem értem, rokon miért nem jó?

2017. júl. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Egyik gyerekkori ismerősöméknél pl a keresztszülők nem egy pár. Tesóm keresztanya egy másik barátja meg keresztapa.

Keresztelni meg csak úgy van értelme, ha ti is hívők vagytok és így is fogjátok nevelni a gyereket. Csak azért, hogy legyen keresztszülő sok értelme nincsen ennek. Én is meg vagyok keresztelve, de 2 kezemen meg tudom számolni hányszor voltam templomban(1-en meg, hogy misén hányszor voltam). Szóval nálam is felesleges volt ez. Még konfirmálni se voltam.

2017. júl. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Rohadt nehéz életed lehet, ha mindenen ennyit agyalsz.
2017. júl. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

A férjemet tavaly kérte fel a legjobb barátja keresztapának. Mivel neki nincs testvére, így a férjemet tekinti öccsének, hiszen együtt nőttek fel, mindig együtt voltak. így ő lett a keresztapa. A keresztanya az anyuka húga lett. Pedig ismerjük egymást, jóban vagyunk. Én természetesnek vettem, hogy keresztszülőknek családtagot választottak.

Nem feltétlenül kell házasoknak lenni a keresztszülőknek, végül is akár el is válhatnak stb..

Én nem kereszteltettem meg a fiam, de ha meg lett volna a keresztelő akkor olyan valakit választok aki mindig részese lesz az életünknek. Testvért, vagy tényleg igaz jó barátot mint a férjem esetében volt.

A ti barátságotok nem olyan erős, és szerintem lehet nem is örülne ha felkérnéd keresztanyának ha eljön az ideje.

2017. júl. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Az én keresztszüleim az anyám két testvére.

A gyerekemé a legjobb barátnőm. Egyedül. Más szóba se jött, igaz, a mi kapcsolatunk nem szakadt meg sosem, és olyan ő nekem, mint családtag.

2017. júl. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

A helyedben elöször is tisztáznám a jövendöbeli apával, hogy ö akar-e keresztelöt, ez ugyanis sokkal fontosabb téma, mint az esetleges keresztszülö kérdése.


Ha ragaszkodik hozzá, akkor vele kellene megbeszélni, hogy ö hogy gondolja, mert lehet, hogy neki fontos lenne, hogy családtag legyen.


Ezek olyan kérdések, amiket még a gyerekvállalás/terhesség ELÖTT meg kell beszélni, nem pedig ha ott a gyerek, akkor veszni össze ilyenek miatt.

2017. júl. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kereszt szüleim nem voltak házasok csak egy pár, egy fiuk van. Keresztanyám most van a második házasságában, keresztapám meg ha jól tudom tanár. Mindkettőjükkel keveset találkozok, keresztapám az anyósával volt majdnem egyidős. Keresztanyám második esküvője külföldön volt a fiával meg a "mostoha"fiával és a párja gyerekével, meg 1-1tanu volt. Én nem voltam, nem is tudtam volna menni, a férjét eddig csak egyszer láttam. Ha találkozunk mindig kapok vmit tőle, de jobban örülök annak, hogy végre találkozunk (kisebbként többet találkoztunk, most évente 1szer talán 2szer). Keresztapámmal többet találkozok (ez sem sokkal több, kb évi 3). Szeretem őket, és ha találkozok velük keresztszülőként gondolok rájuk.

Tesóm keresztszülei már majdnem 10éve elváltak, velük is kisebb korunkban találkoztunk, most meg már nem is. Az ő keresztanyja exmostohalánya az osztálytársam. Tesóm keresztszüleinek az első gyerekének meg anyukám a keresztanyja, keresztapáról nem tudok.

Unokabátyám keresztszülei állítólag anyukám és apukám, tizenévesen lett megkeresztelve, azt hiszem római katolikus(mint mi), unokanővérem meg görög katolikus és a keresztanyja meg a legjobb barátnője. Egy osztálytársam gondolta azt, hogy keresztszüleinek a nagybarátosnéjét választja annak a barátjával, nem lett még megkeresztelve, de az öribariság megszűnt.

Unokanővérem kislányának a keresztapja az unokabátyám (korábbi írásom), keresztanyja meg az apjának a nővére ha jól tudom, unokabátyám kislányának meg nem tudom vannak e keresztszülei (lehet unokanővérem, vagy a volt nőjének a barátnője). Ha unokabátyámnak lesz gyermeke én szívesen lennék a keresztanyja (:D), de ezt nem én döntöm el, sajnos.

Ha meg nekem lesz gyerekem a legjobb barátnőmet szeretném neki keresztanyának, de lehet mi is távol fogunk majd állni, vagy a férjem azt mondja, hogy ő nem akar keresztelőt. Nekem mindegy, ha meg van meg van ha nincs nincs. Manapság szerintem nem jelent semmit.

Szerintem nem néz ki hülyén ha nem házasok a keresztszülők, én azt tartom furának, hogy testvér a keresztszülő, hiszen neki ott van már a nagybácsi/néni rang.

2017. júl. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!