Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak még olyan családok,...

Vannak még olyan családok, akiknél megmaradt az a szokás hogy minden vasárnap húsleves van, meg pörkölt nokedlivel?

Figyelt kérdés
Nálunk anno így volt,csak nem tudom honnan jött ez a szokás,meg másoknál is így van-e ez.
2018. szept. 6. 10:15
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem igazán. Anyukám utál főzni és nem is túl ügyes, nagymamám sem túl jó szakács, külön is él tőlünk, szóval ő sem gyakran főz ránk komplett ebedéket. Tesómmal már elköltöztünk otthonról, de ha otthon vagyunk akkor is 5 alkalomból talan 1x van ez. Nokedlit lusta anyukám csinálni és én is... Gyakrabban van vmilyen zöldség leves, tészták, valamilyen csirkemell ragu vagy natúr hús rizzsel, főzelékek, rakott ételek stb. Pörkölt is inkább tésztával. Rántott hús is havi 1x van, inkább rizzsel. Süteményt anyukám abszolút nem süt és nem is sütött soha, nagymamám abban viszonylag jó! 😊 Én ügyesebb vagyok már de külön háztartást vezetek és nem ehetek bármit, szóval több a natúrabb dolog és a zöldség. 26N
2018. szept. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
77%

Húsleves + rántott hús. Illetve anyukámnál egy szimpla vasárnap is többféle húsétel van. Mondjuk háromféle húsétel és kétféle köret. Ennyi mindig van, ha náluk ebédelünk.

Az ünnepi ebédeknél is mindig húsleves van és rántott hús is, de akkor 5-6-féle húsétel van, köztük általában pörkölt is, ami mellé természetesen nokedli is készül (+ sós sütemény + édes sütemény, azokból is többféle).


Emlékszem, mikor még otthon laktam, szombatonként nagyon gyakran volt bableves pogácsával. Péntekenként könnyebb étel volt, sokszor kifőtt tészta. A hét többi napján általában főzelék, töltött paprika és ehhez hasonlók. Anyukám falun nőtt föl, ilyen szokásokat hozott otthonról.

2018. szept. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

13

Hogy mit szoktunk vasárnap enni? Mindig mást. Millióféle étel van a világon, azok közül válogatunk. Miért?

2018. szept. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos nálunk is ez a húsleves + rántott hús felállás van. Úgy gyűlöltem a vasárnapot amíg otthon laktam, mint semmi mást. Komolyan gyomorgörccsel keltem reggelenként. Fel nem fogom mi értelme van a felfordulásnak, szerintem a hétvége arra van, hogy pihenjen az ember. De nálunk mamám délelőtt 8-9 kor elkezdett főzni és mire vége volt az ebédnek, el lett pakolva, mosogatva, föltakarítva addigra már délután 2-3 óra volt. És természetesen nekem végig ott kellett lennem "segíteni", különben leüvöltötték a fejem. Szüleim, tesóm meg tatám meg csak leugrottak délben 10-15 percet zabálni, aztán elpárologtak.
2018. szept. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
2018. szept. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk hálistennek nem.


Mi pont, hogy hétköznap szoktunk főzőcskézni, teljesen ráérünk munka után, másnak úgyse állnánk neki annyi időre. Olykor szeretjük a húslevest is, meg a "noki-pökit" is, bár egymás után nem igazán tudom elképzelni, pörkölthöz nekem biztos nem kéne leves :D De külön-külön szoktuk ezeket is készíteni.

Hétvégén viszont legtöbbször csak valami nagyon gyorsat összedobunk, vagy rendelünk, vagy eszünk valahol - végre hétvége, dehogy fogunk egész nap a konyhában gubbasztani, inkább elmegyünk valami programra vagy kirándulni, vagy otthon nekilátunk valami nagyobb, egész napos munkának, ami közben nincs idő kotyvasztani.

Sőt, sokszor van, hogy a nagy "vasárnapi ebéd" csak egy szendvics, mivel sokszor vasárnap túrázni megyünk :)

2018. szept. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk húsleves minden vasárnap, pörkölt az nem, helyette mindig valami újat próbálunk ki. Én imádom a húslevest, egyszer valamilyen oknál fogva anyukám nem főzött vasárnap húslevest, egy hét szenvedés volt nélküle. 😂
2018. szept. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
65%

Mondjuk, pont egy húsleves-pörköltel/rántott hússal nem kell egész nap a konyhában gubbasztani, az ezirányú megszólalásokat nem is értem.


12-es válaszoló voltam.

2018. szept. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
87%

#28

En bloc a főzésre írtam, amit, nem a pörire. Hétvégén nekem még az is túl sok elpazarolt időnek számít, amíg felforr egy fazék víz, így értettem. :)

2018. szept. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
42%
Sajnos nem. Míg más vasárnap szürcsizi a húslevest, mi a munkehelyünkön ülünk. Szombaton is megfőzhetném, de akkor is.
2018. szept. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!