Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vasárnap klaszikus panel...

Vasárnap klaszikus panel menüt szoktatok enni? Vagy már lázadtok? Húsleves rántott hús savanyúság?

Figyelt kérdés
2013. febr. 20. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
32%

17 éves koromban megelégeltem a vasárnapi húsevést (szerencsére máskor szinte sosem fordult elő az ebédben, anyám sosem sajnálta a pénzt ételre, de az nem a húst jelentette, ha nem volt vasárnap vagy ünnepnap), azóta nem teszem :) De addig elvoltam a húslevessel, mert tele volt zöldséggel és ujjongtam, ha jött a sült csirke a tálon: "Krumpli! Uborka!".

A lazacot azért megeszem, ha elém rakják :)

2013. febr. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én mindig más főzök. Az én gyerekkoromban is mindig ez volt vasárnap. Szerintem akkora hülyeség ez ,miért ne lehetne mást főzni vasárnap mint húslevest, rántott húst krumplival.
2013. febr. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mivel vegetáriánus vagyok, a húsleves nem igazán játszik és a rántott hús sem :)


Ha jól emlékszem, pizza volt múlt vasárnap.

2013. febr. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Múlt vasárnap rakott burgonya volt nálunk az ebéd.
2013. febr. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A húslevest nagyon szeretjük, az nálunk elmaradhatatlan, persze variálom, marha-csirke-pulyka-liba-kacsa, és sokszor raguleves raguleves formájában.

Rántott húst viszont ritkán csinálok, helyette tepsis, rakottas, tejszines, stb. húsok, savanyúság helyett meg inkább salátafélék.

2013. febr. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk vasárnap zöldborsó leves volt, csurgatott tésztával, sok petrezselyemmel. Egészben sült kacsa, pároltkáposztával, sós vizben főtt krumpli, amit a kacsa tepsijében törtem össze, a visszamaradt zsirban. Meggyes bögrés. Délután unalom űzőnek sütöttünk egy tepsi káposztás pogácsát.
2013. febr. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nálunk az anyukám sose ragaszkodott ehez a szokáshoz : Persze nálunk is volt húsleves ,rántott hús ,de akkor amikor meg kívántuk és nem kötelző vasárnapi ebédként . Volt minden más hal ,vad ,stb , : Nálunk legtöbbször szombaton volt nagy főzés és vasárnap a maradék elfogyasztása ..

35/N

2013. febr. 20. 17:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Hagyományos húslevest évente kb. 2-3 alkalommal főzök. Inkább a borsó-bab-karfiol-levesekbe rakok egy kis csirkemellet és bezöldségelve = ez nálam, ha húsleves.

Rántott szelet is elég ritkán van, inkább a szaftos húsételek a gyengéim (pörköltek, tokány-szerű kaják.

Az elmúlt vasárnap "csak" resztelt máj volt, (és rántott kelkáposzta = amiért meg is köveztek ezen az oldalon)

a következő vasárnapra viszont rakott krumplit tervezek.

Savanyúságot sem igazán, így télidőben inkább rakok kistányérra hordós aprókáposztát, és pár villával abból eszek a főtthöz, mint hagyományos savanyúságot készítenék.

2013. febr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne lázadj... főzz !!!
2013. febr. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

mi ezt nem tartjuk be

húsleves általában tényleg vasárnap van de havi szinten kb 1szer

rántotthúst van h hétköznap csinálok mert hamar megvan

múlt vasárnap paradicsomleves és rizseshús volt

2013. febr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!