Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szemét vagyok, ha nem akarom...

Szemét vagyok, ha nem akarom hogy a párom gyerekei minden egyes vasárnap nálunk legyenek, illetve kéthetente nálunk is aludjanak?

Figyelt kérdés
Tudom, most jönni fognak azok a mondatok, hogy minek kezdtél gyerekes pasival. Ha tudnám előre, hogy nem bírom ezt, nem mentem volna bele, de már nagyon megszerettem a páromat, mert a kapcsolatunk szép és boldog, ő is nagyon szeret engem. Viszont unom, hogy nincs egyetlen gyerekmentes hétvégénk sem. Abból áll, hogy főzök, kiszolgálom a gyerekeket, nem nyúlhatok a számítógéphez, aztán mikor elmennek pakolás, takarítás utánuk, mert mindent szét dobálnak, chips a földön, apró játékdarabkák szintén. Úgy érzem magam, mint egy kiszolgáltatott, tehetetlen rabszolga. Egyre sűrűbben vannak nálunk, mert az anyjuk bulizni szeretne. Még most is nagyon fiatal, nem élte ki magát. Én viszont kezdek elfáradni ebbe. Párom viszont fél az exétől, mert az ex szerint akkor jó apa, ha minél többször nála van a gyerek, de a markát is ugyanúgy tartja. Ráadásul hétköznap írogat a páromnak mindenféle iskolásóvodás ürüggyel, hogy mi történt ott, pedig a gyerekek minden hétvégén nálunk vannak, ők is el tudná mondani. Én nem akarok minden hétvégén két gyerekhez és egy exhez alkalmazkodni. Viszont páromat imádom. Van erre megoldás, hogy kicsit nekem is jobb legyen? Félek hogy nem lesz normális családi életünk majd egyszer.
2016. márc. 13. 10:20
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
44%

Beszélj a pároddal.

De ne úgy add neki elő hogy egy kicsit is azt érezze nem szereted a gyerekeket hanem inkább úgy hogy őt nagyon szereted és hogy többet szeretnél vele kettesben lenni.Hogy szeretnél egy olyan hétvégét ahol csak ketten lehettek együtt.Nyugiba meg ilyesmi.

Mondjuk az egyik hétvégén mikor ott vannak a gyerekek mutasd hogy szomorú vagy és rosszul érzed magad és vonulj el miután megfőztél meg ilyesmi.Aztán biztos utánad fog menni és mondd neki azt hogy nagyon rossz ez így neked mert szeretnél csak vele lenni néhány teljes napot és ez így sosem fog össze jönni mert a hétvége sem a tiétek.És emeld ki hogy semmi bajod a gyerekekkel(még ha igen akkor se mondd).

2016. márc. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem az a fö gond, hogy a gyyerek ott van minden hétvégén, hanem hogy az apa nem veszi ki ebböl a részét - neki kellene a gyereket fegyelmezni, pakolni utána nem pedig neked.
2016. márc. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
68%
A te gondolatmenetedet követve: ha most már tudod, hogy ezt nem bírod, akkor, akkor vess véget az egésznek. Megismerted végre saját korlátaidat, szeressétek egymást távolból.
2016. márc. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 A kérdező kommentje:
Nem kérek olyan tanácsot, hogy szakítsak vele ez miatt, nem azt kérdeztem lépjek-e vagy maradjak, hanem hogy mi lenne a megoldás, hogy néha egy kicsit nekem is jó legyen. Épp hogy idejében szeretném ezt vele megoldani, nem akkor már, amikor közös gyerekünk van.
2016. márc. 13. 10:33
 5/61 anonim ***** válasza:
28%

A hapsinak ők a GYEREKEI. Leginkább becsülnöd kéne, hogy olyan felelősségteljes, hogy az új nője ellenére foglalkozik a gyerekeivel és nem hanyagolja el őket. Gyerekes apukát csomaggal együtt kapsz, ez van: vagy megszoksz, vagy megszöksz.

UI.: Ha már ilyen fekete-fehéren látod a világot(vagy gyerekek vagy nem): Neked ki lenne a fontosabb, a saját véred, vagy a szexpartnered? Nézzél már magadba...!

2016. márc. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 A kérdező kommentje:
Hm. Nem a szexpartnere vagyok, ő maga mondta hogy egy életre tervez velem, ez miért olyan hihetetlen? Ha valakinek új párja van, az már csak szexpartner lehet?
2016. márc. 13. 10:36
 7/61 anonim ***** válasza:
63%
Ha ők már előtted megbeszéltek egy tervet, így osztoznak a láthatáson, az ellen kardoskodni nagyon nem tudsz, neki is nevelnie kell őket, ő az apa. DE a láthatáson felüli idő az más tészta, a te időd is, beszélnetek kell róla. Ti nem megőrzőt üzemeltettek, hogy amikor a hölgynek kedve támad szórakozni, akkor lepasszolja a gyerekeket - ez a dolog rendszeres bunkóság. Másrészt, ahogy a nő ezeket a gyerekeket "neveli", az sem normális. Én nem morzsáztam vagy hagytam szét a játékaimat gyerekkoromban, nem erre voltam szoktatva. Az ilyen mentalitás a gyerekek későbbi életére is kihagy, akaratos, hanyag felnőttek lesztek. Ha meg esetleg egy tervezett programotok mégis beleesne a egy olyan hétvégére, mikor ott lennének, akkor ezekután nektek is jogotokban áll azt mondani, hogy nem jó az időpont. És persze az anyagiakat nézve, csökkenthetné a párod a pénzt, mert amint látom, bőven költötök rájuk így is.
2016. márc. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
38%
Ha vannak gyerekei akkor ez várható. Ettől függetlenül igazad van, egy kicsit sok az összes hétvége. Mond meg neki hogy csökkentsék egy kicsit a találkozásokat, vagy menjen vissza azt kész. A te érdeked hogy elintézd mert később csak rosszabb lesz.
2016. márc. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:
Nem akarom őket kizárni a párom életéből, de tényleg sokallom, hogy nekem minden hétvégém a gyerekek pesztrálásából áll. Nyilván más az, amikor sajátod van, de más gyerekéhez nincs kedvem minden egyes hétvégén.
2016. márc. 13. 10:41
 10/61 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a szombat legyen a tietek, azt töltsétek el kettesben programokkal. Vasárnap pedig jöjjenek a gyerekek, de mégis miért neked kéne őket kiszolgálni? Nem is értem. Menj el inkább barátnőzni aznap, vagy látogasd meg a szüleidet. Néha meg csináljatok közös programokat a pároddal és a gyerekekkel, állatkert, mozi, étterem, kirándulás stb. Én úgy oldanám meg, hogy havi kétszer elmennék otthonról, kétszer meg szocializálódnék velük, de lehetőleg nem otthon, hogy ne kelljen utánuk pakolni.
2016. márc. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!