Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van összefüggés...

Szerintetek van összefüggés abban, ha valaki nem akar párkapcsolatot, mert a szülei rossz kapcsolatban éltek?

Figyelt kérdés
Ez mennyire lehet általános?Vagy ez inkább a gyerek személyiségén múlik?
2018. szept. 8. 02:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekem és a feleségemnek is elváltak a szülei. A feleségemékét durva dolgok előzték meg, de meg sem fordult a fejünkben, hogy ne legyen kapcsolat.


Lépj ki a múltadból és zárd le. Csodálatos dologból maradsz ki. Feltéve, ha képes vagy a párkapcsolatra, és a párod is.

2018. szept. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon is. Ha láttad, hogy körülötted milyen pocsék kapcsolatokban ragadtak bent az emberek megfoghatatlan, ostoba ideák miatt (mit gondolna xy, mit gondolna maga a társadalom, nem engedi a vallásom, stb.), akkor egyszerűen teljesen logikus, hogy ilyet az ember nem kíván se magának, se másnak. Egy korábbi válaszolónak: nem, nem az idilli, rózsaszín giccses képet várom el, amit a bugyuta filmek mutatnak. Viszont a lelkileg durván sérült gyerekkel ki fogja megértetni azt, hogy a házasság, amire mint szentség hivatkoznak sokan, hogyan volt lehetséges, hogy a leginkább tönkretette a szüleiket, a nagyszüleiket, és így őket is? Ki oldja fel ezt az ellentétet? Erre nem képes még a legjobb pszichológus sem. Vagy azt, hogy a szülőd, akit mindennél és mindenkinél mindig sokkal jobban tisztelned KELL!!!, miért vágott teljesen tönkre téged lelkileg, minden bűntudat nélkül. Én SENKIRE nem haragszok már, de megpusztulnék a bűntudattól, ha a gyerekemnek miattam kellene olyan dolgokat megtapasztalnia, amiket nekem sajnos meg kellett... El sem tudom képzelni, hogy tudnak a gyerekbántalmazók aludni nyugodtan!
2019. júl. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggés

A rossz szülők, vagy a rossz kapcsolat közöttük is jó valamire, ha másra nem, elrettentő példának...

Manapság a párkapcsolatok amúgyis kártékony, deficites dologgá váltak, a saját életedet nehezíted, ha belefogsz egybe

Sokkal de sokkal jobb döntés egyedül élni, mindenféle megfelelési kényszertől mentesen, szabadon...


"Csodálatos dologból maradsz ki. Feltéve, ha képes vagy a párkapcsolatra, és a párod is."


Ja, olyan csodálatos dolgokból, mint a válás! Kár lenne kihagyni!

2019. szept. 20. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó pont ezért van összefüggés a dolgok között! Aki nem a tipikus idilli, rózsaszín csili-vili családból jön, az a saját nyomorúságos gyerekkora okán (is) fog tudni nemet mondani a későbbi párkapcsolatokra. Akár egy válás, akár egy bántalmazó és / vagy elhanyagoló családból jön valaki, ha van egy kis esze százszor meggondolja, ő maga akar-e saját családot. Egyszerűen azért, mert tudni fogja, hogy a legtöbb család nem az a giccses Hollywoodi álomkép, aminek az egész társadalom hazudja. Egyszerűen a társadalom csak tabuként kezeli, képmutatást vár el, kiröhögnek, kéretlenül okoskodnak. Ennek a kérdésnek szinte lehetne folytatása a gyerekvállalás kategorikus elutasítása, amit még annyira se lehet hangoztatni, mert az alábbi vádak érnek totál vadidegenektől, akiknek semmi közük az életedhez: önző, karrierista, antinő, feminista (ha nő vagy), férfiatlan, felelőtlen, családellenes, értelmetlen életű, egoista, pénzhajhász, nemzetietlen, egyenesen nemzetellenes, hazaáruló, libsi-bolsi-komcsi-libsi (jelentsen is ez akármit). Aztán jön a lelki terror: miattad és a hozzád hasonlók miatt hal ki a nemzet (honnan tudják, hogy az én gyerekem nagy nemzeti gondolkodású lenne-e?), majd egyedül maradsz, meg is érdemled (gyerekkel is kerülhet valaki idősek otthonába), te se lennél, ha anyádék így gondolkodtak volna (és akkor mi lenne? akkor nem lennék, ő döntésük lett volna), és a legundorítóbb: minek élsz akkor egyáltalán? (érted, ezt pusztán azért, mert nem az egysejtű életszínvonalán élsz, mivel még a legprimkóbb életformák is tudnak szaporodni, sőt, a rákos sejt ideológiája az ész nélküli szaporodás). Szomorúan tapasztalom, hogy gyerekvállalásnál szinte mindenki csak a pénzzel mentegetőzik, (van, akinél persze igaz) holott ismerek olyan példát, aki egyszerűen csak nem akar és kész, vagy nem hisz a nagy családi boldogságban. Nem vállalhatod egyszerűen fel, mert kb. egy gyilkossal kezelnek egy szinten. Az pedig azért kiállítja egy teljes nemzet szegénységi bizonyítványát rendesen, hogy nagyobb kivetnivalót találnak egy gyermektelen, de tisztességes állampolgárban, mint sokszor egy családon belüli erőszakot elkövető szennyben.
2019. szept. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Biztos van olyan, aki a rossz szülői példa vagy egyéb trauma miatt nem akar párkapcsolatot, de nagyon sok egyéb oka is lehet, pl. léteznek aszexuális és aromantikus emberek, akik nem éreznek szexuális és romantikus vonzalmat senki iránt. Ez nem külső hatásra alakul ki, hanem veleszületett tulajdonság. Ugyanolyan irányultság, mint mondjuk a homoszexualitás. Vannak, akik ilyennek születnek, és tök mindegy, milyen példák vannak előttük, ilyenek maradnak.

Nekem nagyon jó kapcsolatban élnek a szüleim, nagyon jó gyerekkorom volt, és a tágabb családi körben is csupa boldog házasságot láttam mindig is. Nem is tudok senkiről a családomban, aki elvált vagy rossz kapcsolatban él, egyetlen olyan nagybátyám van, aki kétszer házasodott, de ő azért, mert mert az első felesége meghalt. Két testvérem van, a húgom házas, az öcsémnek menyasszonya van. Viszont bennem se romantikus kapcsolatra, se szexkapcsolatra nincs semmi igény. Mindig is így éreztem, gyerekkoromban sokszor megkaptam, hogy ezt majd úgyis ki fogom nőni, de nem így lett, legalábbis 30 évesen még mindig nem nőttem ki. Teljesen jól megvagyok így, nem vagyok magányos. A legjobb barátnőmmel élek, aki szintén hasonló igényekkel rendelkezik.

2020. máj. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!