Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem tudom, mit...

Mit tegyek? Nem tudom, mit tegyek, hogy ne hiányozzon ennyire, s hogy képzeljem el az életem anélkül, akit a legjobban szeretek. Hogy lehet elfogadni, hogy már nem szeretnek viszont?

Figyelt kérdés
Mióta elhagyott a vőlegényem, s más van neki, naponta gyötör a depresszió, antidepresszánsokat szedek, néha nem veszem be, s italba folytom a bánatom, s megiszok egy héten 4-5 sört, teljesen megőrültem. A legjobb barátnőm is eltávolodott tőlem, barátaim sincsenek. Dolgozom, de ha hazajövök munkából s van egy kis szabadidőm sirok. 22 / L vagyok, tanárnő

2018. szept. 17. 22:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan tudom mit erzel,habar nekem nem volegenyem volt csak baratom de nagyon sokat szenvedtem miatta. Junius vegen lett vege koztunk mindennek,egyik naprol a masikra kiderult,hogy hazas. Akkor azt hittem,hogy vege az eletemnek. Napokig nem birtam enni. En nem tudtam az alkoholba menekulni mert meg a szagatol is rosszul vagyok,igy elkezdtem fuvezni(amit nagyon szegyenlek) de most mar hala Istennek sokkal jobban erzem magam. Legy eros!!! Igerem neked idovel minden rendben lesz. Dolgozz,sportolj,hetvegenkent jarj el szorakozni!! Ne engedd,hogy egy ferfi miatt tonkre menjen az eleted! MI NOK VAGYUNK, testunk porcelan, lelkunk acel. ;) Minden jot kivanok neked! 21l
2018. szept. 18. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%
22 évesen kizárt, hogy két éve taníts...
2018. szept. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Az ember sosem a másik ember miatt szenved. Az ember a saját elvárásainak nem megtörténtétől szenved. Ráprojektálunk valakire valamit, aztán csalódunk, mert az illető mégsem oyan, mint amit elképzeltünk róla, és akkor elkezdünk haragudni rá, elkezdjük utálni.


Ez csak a saját önzésünk, birtoklásunk, ragaszkodásunk.


Illetve függőségünk. Az, hogy ki vagyok én, az, hogy hogyan és kinek érzem magam, annak a kulcsát egy másik ember kezébe adni teljesen felelőtlen és kiszolgáltatott dolog.

Ha sikerül elérni a szellemi autonómiát, amikor már nem vagyunk alárendelve a saját függőségeinknek, nem függünk, szeretjük és tiszteljük magunkat, akkor egy ilyen párkapcsolatvesztésbe nem fogunk bedilizni.

Jogos, ha fáj, jogos, hogy a veszteséget el kell gyászolni, de ennyire alacsony fokú önbecsüléssel ez valóban gyötrelmes lehet. Ha fejleszted az önszeretet, tiszteled azt a lényt, aki benned lakozik, akkor nem fogsz függeni.

Ha szellemileg autonóm és egész vagy, akkor a párkapcsokat nem azt fogja jelenteni, hogy csak így vagy teljes. Önmagadban is teljes vagy, a párkapcsolat csak egy plusz, ami egy hozáadott dolog, de nem az tesz egésszé.


Nem akarom ellened fordítani a kérdést, de a vőlegényedet nem nyomaszthatta nagyon ez az erős ragsszkodás, birtoklás?

2018. szept. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

#12 Bár viszonylag ritka, de lehetséges. Van kiskapu, hogy megkezdett egyetemi tanulmányok mellett is lehet dolgozni, az új életpályamodellben alacsonyabb jövedelem mellett pláne. Ismerősöm óvónőként dolgozik így (most tette le a diplomát, de két éve szakmában van - most szeptembertől sorolják át).

Persze a kérdező nem írt arról, hogy suliba járna munka mellett, de ha nem évvesztes, és 18 évesen kezdte a sulit, akár már diploma körül is járhat.

2018. szept. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen válaszaitokat!

de igen, 2 éve tanitok már hálistennek. s nemsokára 23 leszek :)

2018. szept. 18. 13:02
 16/17 A kérdező kommentje:

6:32 es válaszoló, lehet , hogy igazad van, és azért hagyott el, mert túlzottan ragaszkodtam hozzá...

általában mindig az kell, aki nincs ugyebár, sajnos ezt szokták mondani, s hogy mindig vonz az új, az ismeretlen

2018. szept. 18. 13:03
 17/17 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy antidepresszánst szedsz, de néha nem veszed be és depressziós vagy de eljársz tanítani ....


Te nem vagy depressziós. Mire föl szedsz antidepresszánst? Ki írta föl?

2018. szept. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!