Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ez így, és miért...

Miért van ez így, és miért nem szállnak magukba? (Kérlek, olvasd el lent részletesen! )

Figyelt kérdés

Nos, a dolog igencsak összetett.

Szüleim révén jó viszonyban volt egymással a két család(apu szülei anyu szüleivel). Az anyai nagyapám elvállalta apu egyik testvérének(egy nőnek), hogy adóstársa lesz. Az idő telt-múlt, de a nő nem fizetett(világ életében nincstelenként tengődött. Évekig semmit sem tudtunk arról, hogy sunyiban mit vállalt el nagyapám, mert nem szólt róla senkinek(saját gyereke is véletlen talált rá a papírokra.)

2012-13 körül elkezdték vonni a nagyapám számlájáról a pénzt(jogosan, hiszen vállalta a fizetési kötelezettséget).

Két éve viszont meghalt nagyapám, így a hagyatékkal együtt szállt VOLNA ránk az adósság. Viszont az örökségről lemondtunk hivatalos úton, így az adósság se terhel minket, konkrétan megúsztuk szárazon a dolgot.

A haláleset óta nagynéném(anyu testvére, az elhunyt személy lánya) játssza a hattyú halálát, a szeretett édesapját sírja vissza (jelzem, míg élt nagyapám, évente kétszer ment le hozzá, illetve akkor volt jó neki, amikor vitt valamit.) Azóta ez a nő a halálba kívánja a hitelt felvevő nő egész családját, a közösségi oldalon naponta posztol arról, hogy tőle ellopták a pénzt, stb. Ami leginkább vérlázító, az az, hogy a nagynéném(a nagyapám lánya még nagymamámat is támadja, utána köp az utcán, pedig ő aztán végképp nem tehet arról, hogy a lánya felkérte nagyapámat, hogy legyen az adóstársa. A nő, aki a hitelt felvette, az apu nővére, de mint mondtam, a két család jó viszonya miatt lehetett az, hogy lényegében egy idegent kért fel erre a szerepre. Mindenesetre anyu nővére nagyon túlzásba viszi ezt az egészet, posztjaival saját magát járatja le. Ha egész életében annyira érdekelte volna az apja, mint a halála után, akkor megérteném a dolgot, de így egyáltalán nem tudom megérteni. Azt meg főleg nem, hogy miért kell szidni az összes rokonát az adósnak, ha ez a dolog csak róla, meg nagyapámról szól. Akinek egyébként nem lett volna muszáj ezt csinálni. Kíváncsi vagyok, mit gondoltok erről. A problémám lényegében az, hogy nem erőszak a disznótor, ha nem ír alá, akkor nincs ez a baj. Ha meg aláírt, ideje lenne belátni a "szerető lányának", hogy az apja rohadtul nem gondolt bele abba, hogy milyen következményei lesznek ennek, s talán nem másokat kellene okolni ezért. Mert szerintem egy egy éves gyerek halálát kívánni azért, mert valaki a családból hitelt vett fel, az mélységesen felháborító. Véleményem szerint a nagynéném egy gyenge jellem, tett magasról az apjára, s azt hiszi, ha most tombol, azzal visszahozza az apját.



2018. szept. 20. 22:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Én teljes mértékben meg tudom érteni, felvenni hitelt és aztán kvázi mással fizettetni, pláne tudatosan (mivel nincstelenként élt gondolom direkt nem fizette, nem pedig mert közben szegényedett el) az valami kib..tt nagy köcs..ség. És ugye emiatt úszott az öröksége nagyapád lányának (az hogy életében leszarta, az megint más dolog, nem szép az se de itt most nincs akkora jelentősége), úgyhogy jogosak az érzelmei.
2018. szept. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Ha egyáltalán tudta mit ir alá szegény Papa,én is húznám a számat,tipikus más phaxával verjük a csalánt..
2018. szept. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

A stílus elítélendő, de amúgy teljesen igaza van. A hitelt felvevő személy akit leírtál előre látható volt, hogy sosem fogja visszafizetni. A kezest valahogy megfűzte, de sajnos idős embereknél néha nem teljes a belátási képesség, a rokon segítségre szorul jujj segítsünk, hát csak egy aláírás. Egy vélhetően korlátozottan cselekvőképes személytől lett kicsalva a pénz ami az ő öröksége lett volna. Épeszű ember nem ír alá kezességet nincstelen munkátlan hitelfelvételéhez. Aki tud róla az meg lebeszéli az aláírásról.


Anno hagytátok, hogy megtörténjen, most itt az ideje együttélnetek a következményekkel... addig amíg a zaklatást ki nem meríti, mert akkor mehet az az ügy is.

2018. szept. 21. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
De nem hagyták, hisz nem tudtak róla. Azért nem minden öreg bolond és nem tud dönteni felelősen.
2018. szept. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

A kezes-téma elég szemétség volt a hitelfelvevö részéröl, de ez nagyapád hibája volt, hogy ebbe belement.


Viszont a nagynénédnek semmi joga sincs így viselkedni és ha a hitelt felvevö nö feljelenti zaklatásért (ami igencsak jogos lenne), akkor igencsak ráfizet.


Ami meg az utosló modnatodat illeti, a nagynénéd nem az APJÁT, hanem az apja PÉNZÉT szeretné visszahozni magának!

2018. szept. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyapám 51 éves volt, amikor elvállalta a dolgot. Tudjuk jól, milyen folyamat előzi meg a hitelfelvételt, szüleim is vettek fel korábban. Nem egyszer, nem kétszer bementek a bankba, kiderül, hogy elbírja-e a fizetés/nyugdíj azt, hogy hitellel terheljék le. Nem volt ő egy elveszett ember, pár doboz sörért vállalta Lényegében azt, hogy halála esetén nekünk kelljen sz*rakodni ezzel a dologgal.

De bármi legyen, az akkor sem normális, hogy nagymamámon, meg az ártatlan embereken csapódik le ez az egész egy olyan gyerek miatt, aki azért tajtékzik, mert nem hullott a nyakába az örökség. Nem szabad ártatlan embereket leköpni az utcán, pláne nem egy ilyen suttyónak, akinek az apja már csak akkor ér valamit, amikor meghalt. Az adósnak, és nagyapámnak is megfelelő volt minden, ami által lehetővé tették a hitelfelvételt. A nagy zűrzavar a 2008-as válság idején kezdett kialakulni. Elvállalta, tudta jól, minek ír alá. Elképesztő, hogy olyan emberek halálát kívánja ez az idióta nagynéném, akik semmiről nem is tudtak, vagy ami még jobb, olyanokat is átkoz, akik meg se születtek még akkor...

2018. szept. 21. 14:41
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Nem vagy semmi, hogy a nagynénédet idiótázod, de az meg természetes számodra, hogy apád testvére lehúzta az egész családot, rá mégse vagy kiakadva egy kicsit se :D

A nő reakciói - még ha undorítóak is bizonyos cselekedetei - teljesen jogos. Megnézném, te hogy viselnéd, ha mondjuk a drága apukádnak egy kapuzárási pánik során bekattanna, hogy neki fiatal pinus kell, és egy aranyásó kiscsaj kicsalná tőle az összes pénzét, te meg egy vasat se kapnál. De hoooogyne, neked biztos nem fájna, meg hát a faterod se olyan... de tudod bármit hozhat az élet, nem egy férfinak ment el az esze egy fullos testű lány láttán :)

2018. szept. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem azért van az apám, hogy az örökségére fájjon a fogam. Ha olyan hülye lenne, hogy ész nélkül belemegy ilyenekbe, akkor tegye. De akkor se kívánnám a halálát egy olyan kisgyereknek, aki semmiről nem tehet, arról sem, hogy a nagyanyja felvetetett valakivel pénzt. Nagyapám le se sz*rta, hogy mi lesz velünk, akkor kezdte a hisztériát, amikor már vonták a pénzét. Ő vállalta el aláírásával, hogy fizetési kötelezettséget kell majd teljesítenie. Szóval nekem ne mondja senki, hogy nem tájékoztatták arról, hogy mit vállal. Kevésbé valószínű az, hogy az adós teste kellett neki, ugyanis az nem éppen egy előnyös látvány. Nagynéném pedig igenis idióta, míg élt az apja, kb. akkor találkoztak, amikor az öreg tekerte át biciklivel a várost, mert a nagyasszonynak akkor valahogy nem számított az apja. Kért az apjától pénzt többször is, aztán meg sem adta neki, mondván, nincs rászorulva a jó nyugdíja mellett, hogy megadja neki. Lényegében ő is meglopta az apját.

Annyira átlászó ez az egész.

2018. szept. 21. 22:52
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Aha, szóval ha az öreg "hisztériázni kezdett", akkor tényleg marhára tudta, mit ír alá.

Te vagy az idióta, hiszen az élősködő tetű rokonodat véded, aki átvert egy buta, de jóhiszemű öregembert. Szégyen, hogy ilyen rokonaid vannak, és szánalmas, hogy még ezek után te pattogsz, egy ilyen legalja famíliával a hátad mögött.

Ja, és semmi de semmi közöd nem volt ahhoz, hogy ő mennyit találkozott az apjával.

2018. szept. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Talán mégis van hozzá némi közöm, hiszen én is az örökösök közt voltam. Egész életében lesz*rta az apját, most meg kellene neki a pénze. Akármilyen szemét az adós, a nagynéném akkor is egy pénzéhes majom. Nem védem azt, aki felvette a hitelt, de ha engem valaki életében nem érdekel, akkor a halála után se fog. Senkit nem védek, csak talán mamámat, aki nem tehet az egészről, mégis ő is azok között van, akiket lehordanak mindennek ezért. Álszent ez az egész család. Lejáratja magát állandóan a nagynéném a facebook posztjaival, nevetséges, amit csinál. Ideje lenne elfogadnia, hogy semmit nem tehet már. Valószínűleg félreérthető a történet, nem is igazán akartam kiírni, mert leírni nehezen lehet, hogy ki kinek a rokona.
2018. szept. 22. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!