Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ez így, és miért...

Miért van ez így, és miért nem szállnak magukba? (Kérlek, olvasd el lent részletesen! )

Figyelt kérdés

Nos, a dolog igencsak összetett.

Szüleim révén jó viszonyban volt egymással a két család(apu szülei anyu szüleivel). Az anyai nagyapám elvállalta apu egyik testvérének(egy nőnek), hogy adóstársa lesz. Az idő telt-múlt, de a nő nem fizetett(világ életében nincstelenként tengődött. Évekig semmit sem tudtunk arról, hogy sunyiban mit vállalt el nagyapám, mert nem szólt róla senkinek(saját gyereke is véletlen talált rá a papírokra.)

2012-13 körül elkezdték vonni a nagyapám számlájáról a pénzt(jogosan, hiszen vállalta a fizetési kötelezettséget).

Két éve viszont meghalt nagyapám, így a hagyatékkal együtt szállt VOLNA ránk az adósság. Viszont az örökségről lemondtunk hivatalos úton, így az adósság se terhel minket, konkrétan megúsztuk szárazon a dolgot.

A haláleset óta nagynéném(anyu testvére, az elhunyt személy lánya) játssza a hattyú halálát, a szeretett édesapját sírja vissza (jelzem, míg élt nagyapám, évente kétszer ment le hozzá, illetve akkor volt jó neki, amikor vitt valamit.) Azóta ez a nő a halálba kívánja a hitelt felvevő nő egész családját, a közösségi oldalon naponta posztol arról, hogy tőle ellopták a pénzt, stb. Ami leginkább vérlázító, az az, hogy a nagynéném(a nagyapám lánya még nagymamámat is támadja, utána köp az utcán, pedig ő aztán végképp nem tehet arról, hogy a lánya felkérte nagyapámat, hogy legyen az adóstársa. A nő, aki a hitelt felvette, az apu nővére, de mint mondtam, a két család jó viszonya miatt lehetett az, hogy lényegében egy idegent kért fel erre a szerepre. Mindenesetre anyu nővére nagyon túlzásba viszi ezt az egészet, posztjaival saját magát járatja le. Ha egész életében annyira érdekelte volna az apja, mint a halála után, akkor megérteném a dolgot, de így egyáltalán nem tudom megérteni. Azt meg főleg nem, hogy miért kell szidni az összes rokonát az adósnak, ha ez a dolog csak róla, meg nagyapámról szól. Akinek egyébként nem lett volna muszáj ezt csinálni. Kíváncsi vagyok, mit gondoltok erről. A problémám lényegében az, hogy nem erőszak a disznótor, ha nem ír alá, akkor nincs ez a baj. Ha meg aláírt, ideje lenne belátni a "szerető lányának", hogy az apja rohadtul nem gondolt bele abba, hogy milyen következményei lesznek ennek, s talán nem másokat kellene okolni ezért. Mert szerintem egy egy éves gyerek halálát kívánni azért, mert valaki a családból hitelt vett fel, az mélységesen felháborító. Véleményem szerint a nagynéném egy gyenge jellem, tett magasról az apjára, s azt hiszi, ha most tombol, azzal visszahozza az apját.



2018. szept. 20. 22:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Emberi kapcsolatok nulla örökségen acsarkodás 100%..
2018. szept. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
A dologhoz illik hozzátenni, hogy nagyapám senkit nem szidott, csak az adóst. Akkor nem értem, a lánya miért játssza meg magát, ez is itt a baj.
2018. szept. 22. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!