Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rájöttem, ki a baj forrása,...

Rájöttem, ki a baj forrása, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A történet a következő. 25/l vagyok, a szüleim elváltak már nagyon rég. Anyuká ám sosem volt normális, később kiderült róla, hogy paranoid skizofrén. Az én véleményem az, hogy az ő anyja miatt lett belőle az, és azt is elmondom, hogy miért. Anyukámnak születése óta dongalába van, meg kellett volna műteni, de a mama nem ment bele, anyu már alig bír menni, mára már akkora fájdalmai vannak. A skizofrénia miatt elhanyagolta magát, nemis engedte, hogy segítsenek neki. A mama egész életében bántotta, fiatalkorától kezdve sz.emét volt vele, állandóan csak a hibáit hajtogatta, ha segített neki, azt mindig felhándálta. Miatta váltak el a szüleim is, mert szétválasztotta őket. Mama az tipikus mártír, ma segít, holnaptól meg életed végéig azt hallgatod. Anyunak van egy testvére, őt bezzeg mindenben istenítette. Anyunak egy jó szót nem mondott soha, kicsinálta teljesen. Engem meg a nővéremet is próbált ellene fordítani, hogy mivel úgysem normális, ne törődjünk vele, mert akkor nekünk is jobb lesz. Aztán észrevette, hogy én nem veszek ebben részt, mert anyu akármilyen, én szeretem, és kitalálta, hogy miattam lett ilyen... Ami nem igaz... Anyu minden alkalommal, mikor meglátogatom, sírva meséli el, hogy a mama hogy beszél vele a mai napig, meg miket csinál... Anya injekciós kezelést kap pár éve, azzal nincsenek tünetei, teljesen normális, nincs vele semmi baj. Én a mamámmal már nem tartom a kapcsolatot, mert gyűlölöm, amiért engem is örökké bántott lelkileg, amiért miatta váltak a szüleim, meg anya miatt... Anya sajnos olyan gyenge idegzetű, hogy nem meri megmondani a mamának, amit meg kéne. Én már forgatom a fejemben, hogy meg fogom keresni, és elbeszélgetek vele, vagy eltiltom anyutól, vagy nem tudom... Apa is, meg az összes létező rokon is mindig mesélte, hogy a mama soha nem szerette anyut... De mivel jólnevelt vagyok, az idősekkel szemben úgy általában megvan bennem a tisztelet... ezért nem mentem még neki... de anyu igy soha nem fog tudni járni rendesen, soha nem lesz jobban lelkileg, ha van valaki, aki mindig csak ócsárolja, bántja, és teledumálja a fejét azzal, hogy neki nem megy semmi, meg mi nem jó rajt, meg benne... Nem tudom, mi lenne a megoldás, de engem nagyon bánt és dühít ez a dolog, és véget akarok neki vetni. Tudom, hogy nem az én dolgom az ő kettejük kapcsolati problémáját feloldani, de azzal, hogy anyut bántja, olyan érzés, mintha engem bántana, és én szenvednék. Mivel ő nem tud tenni semmit, ezért valaki másnak kell leállítani. Viszont attól is félek, hogy ha beolvasok neki, és pl leordítom a fejét, esetleg ott helyben, mivel öreg, szívrohamot kap, vagy ki tudja. De én ezt meg akarom torolni.
2018. szept. 23. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Félre a jólneveltséggel, és a tisztelettel. Az a vén despota nem érdemli meg. Attól ne félj, hogy szívrohamot kap, olyanok, mint a csótányok. Nyugodtan mondd meg neki a magadét. Fenyegesd meg, hogy ha nem száll le anyukádról, akkor simán el tudod érni, hogy otthonba dugjátok őt, és ott rohadjon egyedül a szánalmas élete végéig. Egyébként nincs kizárva, hogy a kedves mamának is van valamilyen mentális betegsége, ami kezelésre szorulna.
2018. szept. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Annyit tudok a felmenőimről, hogy anyukám apukája is valami hasonlóban szenvedhetett, mint anyu. Tehát a papát a mama választotta. Lelkileg egészséges ember szerintem ritkán választ magának olyan párt, akivel baj van. Tehát valószínűleg a mamám sem "tiszta". Tudok még valami rokonról, aki anyukámnak valami nénjéje, állítólag ő is hasonló volt anyuhoz. Én és a nővérem egyáltalán nem hasonlítunk rá mentálisan. A többiekről nem tudok semmit, hogy a dédszüleim milyenek lehettek, soha nem beszél senki senkiről, a családi kapcsolatokat öreganyám megszakította MINDENKIVEL. Hogy miért, fogalmam sincs. Igazából érdekelne a családfakutatás ilyen tekintetben, főleg, hogy milyen hatással lehet rám, meg az életemre, hogy hány beteg elme volt még a családban... Ez fontos lehet később a gyerekvállalás miatt is, mert én nem szeretném, ha az én gyerekem örökölne bármit is. Nem tudom, hogy ma már lehet e ilyet szűrni, hogy milyen lenne az idegrendszere, mert vannak olyan mentális betegségek, amiket meglehet állapítani CT felvétel alapján, stb. Én voltam pszichológusnál és pszichiáternél is, akik azt állapították meg, hogy én nem vagyok beteg, és elvileg nemis vagyok hajlamos ilyesmire, mint ami anyunak van, de azért félek a jövőtől. Teszek is ellene, hogy tartalmas életem legyen, és ne kerüljek olyan helyzetbe vagy állapotba, amiből következik bármiféle mentális probléma.
2018. szept. 23. 09:56
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos az is baj, hogy régen, ha valakivel valami leéki probléma volt, nemigazán tudták szakszavakkal megfogalmazni, hogy mi az, tehát csak elmondásból tudnám meg, hogy ki milyen lehetett... Ha pl a papa is beteg volt, akkor róla is maximum annyit tudnék, hogy nem volt normális, de azt nem, hogy konkrétan mi a neve a nem normálisságának :/
2018. szept. 23. 09:58
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól teszed, kedves Kérdező, hogy tartalmas életet élsz, ne is hagyd, hogy bármi negatív gyökeret tudjon ereszteni benned.

A leírásodból látszik, hogy mennyire szereted Anyukád, Ő viszont nem tud kiállni magáért, hát Neked kell segítened.

Beszélj a nővéreddel (esetleg Apukáddal is), hogy segítsen/segítsenek, többen többre mentek a mamáddal szemben. Fontos, hogy nem letámadni kell, hanem először észszerűen elbeszélgetni vele, ha ez nem megy, akkor fenyegesd meg, hogy otthonba (vagy elfekvőbe) dugjátok.

2018. szept. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!