Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudtátok feldolgozni,...

Hogy tudtátok feldolgozni, amikor előttetek halt meg egy családtagotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap ment el az egyik közeli családtagom úgy, hogy hiába próbáltam, nem tudtam segíteni rajta. Semmi baj nem volt, egyszer csak rosszul lett. Azonnal kihívtam a mentőt és próbáltam újraéleszteni, de semmi nem használt. A mentősök próbálták újraéleszteni, de nem sikerült. Azt mondták összeomlott a keringése és tüdőembóliát kapott. Semmit nem tudtam aludni, egyfolytában az a kép van előttem ahogy elveszíti az eszméletét. Folyamatosan látom a szemeit is és azt is, ahogy eltávozik.

Nem hibáztatom magam, mert a mentősök is mondták, hogy ha kórházba is kerül, akkor sem valószínű, hogy ezt túléli. Idővel könnyebb lesz ez? Eleve el kell fogadni azt, hogy bár napi kapcsolatban voltunk, többet nem láhatom, nem beszélhetek vele. És akkor még pluszba azt is fel kell dolgozni amit átéltem... és ez így sok egyszerre.


2018. szept. 25. 13:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%

Fogadd őszinte részvétem, így ismeretlenül is!


Amíg nagyon erős a gyász, írass fel valamilyen Benzodiazepint az orvossal, de 2 hétnél hosszabb időre semmiképpen, mert onnantól függőség alakul ki, de a kritikus időszakot nagyon megkönnyíti. Egyébként ilyen esetben csak az idő segít igazán.

2018. szept. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
10 év alatt hat ember halt meg a családban. Egy pont a szemem előtt. Fel kellett dolgozni, mert az élet megy tovább, most anyukám áttétes rákos. Van egy kislányom, akinek szinte rajtam kívül senkije sem marad, hát így. Hogy tudom, hogy fel kell nevelnem. Miközben tudom, hogy max 30 éves koráig tudom csak elkísérni, mert a rák az nálunk családi vonás. Volt tüdőrákos, volt, akinek az állkapcsát vágták le, úgy kellett etetni, nem én tettem, de odaültette mama az asztalhoz, mert a papának ott a helye közöttünk.... A mamám két éve.... Elvágódott otthon, többé nem kelt fel. A sógorom. Felduzzadt fejjel, kopaszon, vérző tüdővel (véres zsebkendő) hörgött közöttünk.... Hogy lehet ezt túlélni? Sehogy. Lelkileg már rég belehaltam. De fizikailag tenni kell egyik lábadat a másik után. Walking death.....Hát ennyi. Élni kell.
2018. szept. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen ertheto amit erzel. Sajnos erre nincs semmi modszer csak az ido. Es igen meg kell tenned a magad erdekeben hogy hozza szoksz vqgy mem is tudom mi a jo szo erre szval nelkule elni! Es az ido minden sebet begyogyit. Es meg valami,eld ki a gyaszt ne folytsd el senki es swmmi kedveert!
2018. szept. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Elozo vagyok!! Oszinte reszvetem!!
2018. szept. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Ez érdekes, mert nekem és különösen anyukámnak meg azért van néha lelkiismeret-furdalásunk, hogy nem voltunk ott, amikor elment. Nagymamám 91 éves volt már, tüdőgyulladást kapott, bevitték a kórházba, néhány napig még jártunk hozzá, de már nem épült fel, és az egyik éjjel végleg elaludt. Előtte viszont velünk lakott egész életében, és hát végül is a kórházban sem nagyon tudtak segíteni rajta, szóval nem lett volna-e neki jobb itthon maradni?...
2018. szept. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
Részvétem! Valószínűleg pánikrohamot kapnék, mert alapból pánikbeteg vagyok. Későb nem tudom, biztos nagyon nehezen dolgoznám fel, ha egyáltalán fel tudnám.
2018. szept. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
A halál egy természetes dolog. Ha nem tudod ezt elfogadni, akkor vegyél egy boxzsákot és püföld. Szerintem ez a legjobb megoldás a düh és/vagy szomorúság levezetésére.
2018. szept. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismeretlenül is fogadd őszinte részvétem. A gyász, a fájdalom, a hiányérzet természetes dolog. Az egyetlen szövetséges az idő, hogy kinek mennyi időre van szüksége, egyéntől és a körülményektől függ. A benzodiazepinre vonatkozó tanácsot ne fogadd el, ezek a szerek többet ártanak mint használnak. Az is megtörténhet, hogy pont az ellenkező hatást érik el. Próbáld meg lefoglalni magad minél jobban, esetleg fizikai munkával vagy sporttal. Mikor nekem ezt javasolták, azt gondoltam, hülyeség, de tényleg használ.
2018. szept. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
41%

6 nap múlva szültem az első babámat, úgyhogy nem volt időm feldolgozgazni-

De nekem egyébként is bármi történik, másnap már olyan, mintha mindig is úgy lett volna (ebben az esetben is, hiába éltem 25 éve egy lakásban azzal a személlyel)

2018. szept. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon megrázott, akkor szakember. Lehet, pár alkalom is elég. Én az édesanyámat veszítettem el hasonlóképp. Soha nem beszéltem erről hozzáértővel, így kibeszélni, feldolgozni sem tudtam. Kihatott az egész életemre. Most, hogy igaz, más okból, járok pszichológushoz, előjönnek ezek a dolgok és sok mindenben segít. Ha akkor kaptam volna segítséget, akkor nem lennék pánikbeteg.
2018. szept. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!