Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 éves házasok vagyunk,...

2 éves házasok vagyunk, ragyogóan jó kapcsolatban. A férjem házában élünk 21-22 éves fiaival. A társam beteg, félek ha nem lesz kitehetnek a házból? Nagyon szeretjük egymást, de ha nem lesz, mi lesz?!

Figyelt kérdés
2018. okt. 1. 17:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
16%
A férjed mit mond erre a témára,arra kíváncsi lennék,ha beszéltetek erről..
2018. okt. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
23%
Mondjuk nekem nem lenne bőr a képemen olyan házban maradni amibe én nem adtam semmit.
2018. okt. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
83%
Haszonélvezeted lesz majd a házon, nem rakhatnak ki
2018. okt. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
54%

12

Ilyen ez a házassági vagyonjog ... Nem véletlenül rendelkezik így a törvényhozó, hogy az özvegy nem kirúgható a következő házasságkötésig.

2018. okt. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
0%
Mivel a feleségnek nincs tulajdonrésze, a vagyon a házasság előtt keletkezett, szerintem nem jár a haszonélvezet. Erről a tulajdonosnak kell rendelkezni, úgy hogy azt a földhivatal be is jegyezze. Onnantól haláláig, vagy amíg össze nem dől a ház ott lakhat.
2018. okt. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
51%

"Nem véletlenül rendelkezik így a törvényhozó, hogy az özvegy nem kirúgható a következő házasságkötésig."


Most meg már a következő házasságkötés után SEM rughatják ki. Nemrég változott, pont az ilyen mozaikcsaládos dolgok miatt változtattak nem olyan rég.

(Nem mintha mondjuk az lenne a legnagyobb gondja az embernek nyilván, hogy férjhez menjen törvényesen még egyszer, csak eszembe jutott).

2018. okt. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
88%
15-ös, hülyeséget írsz: ÖZVEGYI haszonélvezetről van szó. Sehova nem jegyzik be előtte. Akkor jegyzik be, amikor a férje meghalt, és onnantól ketyeg neki, élete végéig.
2018. okt. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
95%

na, utána néztem (15)

Az új Ptk. ezért a túlélő házastárs, bejegyzett élettárs törvényes öröklési helyzetét megreformálta:


A házastárs vagy bejegyzett élettárs csak az elhunyttal közösen lakott lakásra és a hozzá tartozó berendezési és felszerelési tárgyakra kap özvegyi jogot. A jogszabály ezzel a rendelkezéssel kívánja biztosítani a túlélő házastárs számára azt a lehetőséget, hogy megszokott környezetében maradhasson a társa halála után is.

A hagyaték többi részén a házastárs, bejegyzett élettárs a leszármazókkal együtt egy gyerekrésznyit örököl, tehát annyit kap, mint amennyit az elhunyt egy gyermeke örököl.

Ha a házastárs újra házasságot köt, akkor az özvegyi joga nem szűnik meg.

A leszármazók a túlélő házastársa haszonélvezeti jogát nem korlátozhatják és nem válthatják meg. A haszonélvezet megváltása a túlélő házastárssal, bejegyzett élettárssal szemben a régi Ptk.-hoz hasonlóan továbbra sem igényelhető a gyerekek által, de az özvegy bármikor kérheti.

Ezt más is megtehette volna.

2018. okt. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
19%
ma 18:02-es: az 5-ös vagyok, köszi a kiegészítést, ezt nem tudtam!
2018. okt. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
37%
Tudom, hogy nem ez a kérdés, de a gyerekekkel szemben nagyon igazságtalan ez a haszonélvezeti jog. Magyarul van házuk, de mégse. Olyan, mintha semmit sem örökölnének.
2018. okt. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!