Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósomtól félek, mert nagyon...

Anyósomtól félek, mert nagyon durván bántott, amugy meg semmibe vesz, utál, pedig nem tettem semmit. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt a párommal, 2 éve házasok vagyunk, most 4 hónapos terhes vagyok. Az anyósa mindig is utált. Eleinte eltűrt, de aztán mindenben belémkötőtt, kötekedik velem, utál, leszól mindennek, stb. és egyszer bántott is. Persze csak akkor amikor a párom nincsen ott. Ha meg sírva mondom el a páromnak mit tett ő kiáll mellettem, de anyósa meg teljesen más hazugságot állít be neki, mintha tényleg az történt volna. Néha azért lebukik kicsit, azért a férjem nekem szokott hinni, de eleinte nem nagyon tudta eldönteni kinek van igaza.

A lgedurvább amit csinált ez volt:

Mikor elmondtuk neki, hogy terhes vagyok, reméltük kedvesebb lesz, vagy megértőbb. Bologatva fogadta, míg apósom vidáman gratulált és meg is hívott minket egy vacsorára, ennek tiszteletére (egyik barátjának vendéglőjébe), de az anyósom semmit nemszólt hozzám, de ugy nézett rám, mintha meg akarna ölni a szemével. Aztán a férjem meg az apja kimentek valamit megnézni a kocsin, én menni akartam velük, de valahogy mégis ott kellett maradnom az anyóssal. Erre amint hallótávolságon kivülre kerültek elkezdett velem üvölteni, leszólt mindennek, közölte, hogy a kis korcsomhoz hozzá sem fog nyúlni és a végén pofonvágott. Én elsírtam magam, mire azonnal mégjobban üvöltött velem, aztán közölte, hogy ha nemhagyom abba a sírást vagy ha egy szót is merek szólni erről a férjemnek akkor megöl és hozzá még fel is kapott egy konyhakést. Aztán mikor abbahagytam a sírást, közölte velem, hogyha megtartom a babát elintézi, hogy elvegyék tőlem. Mikor visszajöttek a férjemék, elkezdett ugy viselkedni, mintha bájcsevejt folytattunk volna, és elkezdett hirtelen a babagondozásról beszélni. Én meg bologatam, mert féltem, hogy bánt. A férjam persze kérdezte, hogy mi a baj, mert felltünt neki, hogy valami nem stimmel, de aztmondtam neki, hogy minden rendben. Hazafelé mondtam el neki a kocsiba, újra sírni kezdetem, a párom alig győzőtt vigasztalni.

Azóta nem találkoztunk vele, egyszer jött hozzánk (meghívta magát, szószerint közölte, hogy ő most meglátogat minket, nemérdekli hogy nemérünk rá, ezt kb. 5 percel az érkezése előtt) én sírva fakadtam, mert szószerint félek tőle. De nem tehettünk semmit, mert ha meg arról volt szó, hogy a párom beszél vele, hogy állítson magán, akkor újra rettegni kezdek, hogy bántani fog. UGy vészeltük túl, hogy áthívtuk egyik barátnőmet is, ő is ott volt és mi szinte külön dumáltunk, míg a párom az anyósommal. Szerencsére gyorsan elment.

Rettegek, hogy találkoznom kell vele és biztos vagyok benne, hogy közelébe sem engedem a babámnak, bármi is történik és ebben a párom is egyetért.

Mit tegyek?

27/N


2010. jún. 23. 16:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, ez nagyon durva. De mégis miért csinálja ezt? Teljesen ok nélkül? Még jó, hogy külön éltek tőle.
2010. jún. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%

1.

Azt nem értem, hogy egy nyilvános helyen, hogy tud veled üvöltözni?

Más nem volt ott? Csak ti? Honnan szedte a konyhakést egy vendéglőbe?

2.

27 éves nő vagy, ha már késsel fenyeget valaki akkor szólhatsz a rendőrségnek is.

Ha a rendőrségnek nem akkor szólj az apósodnak.

A párod ha meg megérti ezt akkor nem engedi be hozzátok, ennyire egyszerű.

2010. jún. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért álljon már meg a menet, nehogy azt higyje h veled mindent megtehet.. Miért nem ütöttél vissza?? Én biztos megtettem volna ... Meg mi az h megöl? Ezzel csak fenyeget, nem hiszem, hogy hiányzik neki pár év a sitten 60 vhány éves létére.. Szakitsátok meg vele a kapcsolatot, költözzetek tőle jó messze .. Szegény kicsi, ne is engedd neki hogy láthassa.. Miért nem mondod el a párodnak hogy miket csinál?? Ne legyél ennyire félős állj a sarkadra végre..
2010. jún. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem tetem semmit. Elutasító volt velem, már akkor amikor megismert.

Igen, én is örülök, hogy jobb családból kerültem ki énis, párom is, azért az összeköltözést azonnal saját, külön házban tudtuk intézni.

2010. jún. 23. 16:51
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha engem vki megüt, reflexből visszaütök, szóval a mamika már az elején le lett volna rendezve.


Ha kiáll melletted a párod, akkor beszéld meg vele, hogy az anyós csak nagy ünnepeken lássa a gyereketeket. Egyébként én ilyen családba be sem házasodtam volna, tuti hogy bolond az öreglány és nagyon primitív.

2010. jún. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

ez nem a vendéglőben volt, hanem náluk, a párom szüleinél. A vendéglőbe csak meghívott minket az apósom, de azt mindig elhalasszuk, ilyen olyan indokkal, mert megérti a férjem, hogy nem akarok találkozni az anyjával.

Elmondtam neki, amugy. Írtam is.

2010. jún. 23. 16:53
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A 2. válaszoló kérdései fogalmazódtak meg bennem is.Én 2 gyerekes anyuka vagyok,de az biztos,hogy ha az anyósom nem jutna el odáig,hogy megüssön.Már a szándéknál is eltörném a kezét...én sem értem ezt az egészet teljesen.
2010. jún. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

huuu....hat ez eleg durva....azt hittem ilyen csak a filmekben van...vegyel erot magadon ,ne hagyd magad.Beszeld meg a ferjeddel,hogy uljetek vagy uljon le vele beszelni...ha nem hagyja abba meg szepen megszakitjatok vele a kapcsolatot vagy elkoltoztok.Mutasd meg neki az agressziv éned.Amikor elkezd baszogatni mondd meg neki : Na ide figyeljen anyuka,uljon meg a feneken mert ezt nem fogom annyiba hagyni.Mondd meg neki hogy feljelented ha meg 1x hozzadnyul.Ha meg ugy ut meg hogy nem latszik rajtad semmi....uss vissza...akkor vajon mit fog tenni a ven qurva???sima pofonnal valaszolj.Vagy ha megut kezdj el visitani,amig eszre nem veszi aposod vagy a ferjed.(nem maszna ki belole)En visszavagnek avval hogy fordulna a kocka es en tartanam stresszbe a banyát.Ne hagyd magad...a fejed is legyen tokosebb es alljon ki melletted.....ne vigasztaljon hazafele menet,hanem forduljon vissza es baxa le a hulye anyjat!!!!!!!Ne hagyd magad,nem vagy te alsobbrendu mint o.!!!!Ha meg nagyon nagy a baj...tudod a rendorseg szamat.Ennyi.


23.L

2010. jún. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudjátok kerüljétek az anyóst.

Nekem a párom nagyanyja hasonló kaliberű, megmondtam, ha találkozunk is vele, kettesbe ne hagyjanak minket.


A barátnő jó ötlet volt, de ha lehet akkor kerüljétek a közös találkákat.

Tilsd meg neki az unokája láthatását is!


Ne aggódj, inkább gondolj a közös babátokra és ne hagyd hogy ezeket a szép babavárós időket beárnyékolja a gonoszsága!

2010. jún. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne hagyd magad mert teljes terrorban fog tartani s azzal csak magadnak és a picinek ártasz. A gyereked érdekében még mielött megszületne anyós legyen letudva. Ha kell üss vissza vagy sikíts olyan hangosan ahogy csak tudsz s jön a párod s após, ők megvédenek. Egyszer se lássa a gyereket más szemtanúk nélkül!

Ha nem feded fel mindenki elött a valódi énét akkor képes lessz s valahogy hozzáfog férkőzni a babához is majd. Mert azt biztos megfogja próbálni ha látja, hogy nemvéded meg magatokat pl babanézőnél vagy más alkalmakkor.

2010. jún. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!