Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék változtatni...

Hogyan tudnék változtatni azon, hogy ne féltsem a meg nem született gyerekemet az anyósomtól?

Figyelt kérdés

Először is bocsánat a fura megfogalmazásért.

Hamarosan babát szeretnénk, de az anyósom miatt félek bevállalni. 7 éve vagyunk együtt a férjemmel, ez idő alatt egy jó szót nem kaptam az anyósomtól. Utál, mert elköltözött tőle a fia, utál, mert elvett feleségül. Férjem egyedüli gyerek, anyóst elhagyta a férje, több, mint 10 éve egyedül él, mert férjem kollégista volt, és mikorra visszaköltözött volna, átpakolt hozzám.

Olyan, mint egy féltékeny szerető. Az esküvőnkről a saját rokonai dobták ki, mert féltékenységi jelenetet csapott. Szerinte elfoglaltam a helyét a főasztalnál, és a tortát neki kellett volna a fiával felszelnie. Sőt, a templomban a pap szólt rá, hogy üljön le, mert ott maradt a fia mellett. Az esküvő óta az addigi "jó" viszony tovább romlott.

Nem hajlandó köszöni nekem, még társaságban se szól hozzám. Viszont folyton azzal jön, milyen jó lesz, majd ha lesz unoka, mert viheti minden felé. Nekem meg tök rosszul esik, hogy nem szól hozzám, de a gyerekemet vinné.

Én nem kellek neki, de az unokája igen??? És ha megszületik, akkor sem fog hozzám szólni??? Bejön köszönés nélkül, és viszi a gyereket???

A férjem már mindent megpróbált, de anyós hajthatatlan. Szerinte én tettem tönkre az életet, miattam maradt egyedül. Férjem mindig megvédett, ha veszekedés volt, mindig mellém állt. Én mégis félek a babát így bevállalni.

Szeretnék ezen az érzésen változtatni, de nem tudok. A hátam közepére se kívánom azt a nőt, nemhogy a gyerekemet majd a kezébe adjam! Tudom, hogy nem tilthatom majd el tőle az unokát, de egyszerűen még a gondolattól is rosszul vagyok.

Jobb lesz ez, majd ha megszületik az unoka, vagy csak még rosszabb?

Mielőtt bárki tanácsolná, hogy költözzünk messzire, sajnos nem megy. Hitel, plusz van munkánk, amit a mai világban nem hagynánk csak úgy ott :(


2011. máj. 9. 16:09
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Bármilyen tanácsnak örülnék, amivel ezen az állapoton lehetne javítani.

Próbálok kedves lenni anyóshoz, mert mégis férjem anyja, de nagyon nehéz :(

2011. máj. 9. 16:11
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Majd meghunyászkodik az anyós, ha látja, hogy az unokához csak rajtad keresztül vezet az út. Nehogymár emiatt ne legyen babátok. Anyósnak kerek perec meg lehet mondani, hogy a gyereket vagy veled együtt elfogadja, vagy sehogy.


Ha a férjed eddig is kiállt melletted, ezután is kifog. Úgysem tudja elvenni tőled a gyereket, ha te nem adod oda neki.

2011. máj. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Tudom, de én attól félek, hogy akkor meg nyalizós lesz, amit még jobban utálok.

Egyébként nagyon sajátos nevelési módszerei voltak, ennek hála férjem rengeteg mindenre allergiás.

Lehet, túlreagálom, de attól félek, ha anyós akkor nyalizós lesz, tőlem meg elvárják, én is az legyek vele, és fogadjam meg a tanácsait :S

2011. máj. 9. 16:16
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

Először is, nem az anyósodnak, apósodnak, anyukádnak, apukádnak, szomszéd néninek, fodrásznak, ügyeletes bohócnak szülöd azt a drága csöppséget, hanem MAGATOKNAK!

Az, hogy az anyósod nem képes elfogadni a tényt már 7 éve, hogy te és a párod egy külön egységet(családot) képeztek, akkor vessen magára.

A férjed nyilván nem hanyagolja el őt. Az anyósod egyszerűen olyan személyiség/típus, aki az 'Én kicsi fiam' kategóriába sorolható. Mint írtad, neki csak a férjed van és ezt is túlzásba viszi.

Egy gyermek teljesen megváltoztatja mind a ti életeket és mind az övét. Valószínűleg nem fogod egyből rábízni 2 hetesen a gyermeket, főleg ilyen 'kapcsolat' mellett, de azért azzal számolnod kell, hogy azért láthatni láthatja.

Amúgy meg, nem hiszem, hogy probléma lenne, ha egy babát bevállalnátok. Legyen meg közted és a páros között a szeretet, az anyagi háttér és a közös döntés.

Hiszen a bébi első sorban titeket tesz majd boldoggá, és nem pedig a 8232. rokont! :)))

2011. máj. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

Édesanyámnak is hasonló a helyzete. A féltestvéremet (13) szereti a nagyi, de anyát utálja. A tesóm már nagy, és nem szereti őt, így karácsonykor, szülinapkor stb. megy hozzá az apjával, és ennyi.

Ha szeretnél gyereket, akkor ne a hülye anyós miatt mondj le róla. Legyél majd következetes, ne hagyd, hogy beleszóljon a nevelésbe stb.

2011. máj. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

Ezen az érzésen soha, de soha nem fogsz tudni változtatni.

Pár válasz a kérédseidre: te nem kellesz neki, de az unokája igen: PONTOSAN! bejön köszönés nélkül, és vinné?NANÁ!

Nálunk egy éves a fiunk. A helyzet hasonló, a párom mellettem áll mindenben, igaz ő nem egyke, két nővére van. Olyan, mintha három anyósom lenne. Semmi nem jó nekik, amit csinálok, és igen, úgy viselkednek, mintha közöm nem lenne a gyerekhez. Ami vicces, mert mindenki szerint rám hasonlít, és ő az egyedüli fiú unoka.

Csak egy példa: a fiam a születése után nem volt velem, átvitték egy másik osztályra. A sógornőim nem jöttek be hozzám, ami nem esett jól, most közölték velem, hogy már ne haragudjak meg, de ilyenkor mindenki a babára kíváncsi, hát minek jöttek volna be hozzám?....erről ennyit.

Anyós lehet, hogy megenyhül az unoka láttám, bár azt kétlem, az ilyen sárkányok nem változnak. De ha a férjed melletted áll, nem lesz baj. Jönni fog a hülyeségeivel, de ne engedd. Ne költözzön oda a gyermekágy idejére, ne engedd, hogy ott legyen szoptatáskor, ne engedd, hogy beledumáljon, mit hogyan csinálj. Amíg veled kultúráltan viselkedik, ne akadályozd, hogy unokázzon,de amint túl sokat képzelne magáról, állítsd le! NE felejtdsd el soha, gogy a babának te vagy az anyja, te tudod a legjobban, mi kell neki.

Kitartás, menni fog!

2011. máj. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

Ezek az anyósok...

Ki kell kötni még a baba születése előtt, h az apa jelenléte nélkül nincs látogatás. Ha apa nincs otthon, akkor kulcsra zárt ajtón keresztül meg nem tud majd bemenni. Ha sokszor patáliát csap, akkor én sem adnám oda neki a babámat. Remélem, h nem egy ilyen ember miatt kell lemondanod életed legnagyobb ajándékáról. Szórítok!

2011. máj. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Mármint: Szorítok!
2011. máj. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

16:19 köszönöm.

Talán a harctól félek, ami akkor kezdődne, amikor bejelenteném, hogy babát várok.

Amikor elköltöztünk, folyton hordta az 1! adag kaját a fiának, nehogy az én főztömet kelljen enni, amíg férjem rá nem szólt. Költözéskor jobban tudta, mit hova kell tennünk, és félek, most is jobban tudná, mi kell a babának, hogy kell tartani stb.

És az egészben az a legszomorúbb, hogy gyerekemnek már csak ő maradt, mint nagymama :(

2011. máj. 9. 16:22
 10/17 anonim ***** válasza:
29%

fú hát én egész máshogy látom a világot mint te kedves kérdező :)

szerintem nem kell anyóssal foglalkozni, nem százas, de persze néha fontossá tehetnéd, pl. megkérhetnéd, hogy főzzön már nektek egy nagy tál rakott káposztát mert a fia az övét szereti vagy megkérhetnétek, hogy menjen el a közértbe nektek lisztet venni mert elfogyott de nem értek rá, vagy mit tudom én, lényeg, hogy ne azt érezze, hogy kitúrtad, hanem ő az anya, te a feleség.

tudom, nem te tehetsz arról, hogy anyósodnak nem épp a gondolkodása de a saját életedet könnyíted meg.


az, hogy az anyósod miatt nem mered bevállalni a babát, az nem normális. nektek lesz babátok, nem anyósodnak. DE! mint anya mondom, nagyon nagy kincs egy olyan nagymama akire rá lehet bízni az unokáját, néha elviszi játszótérre. míg nincs gyereked el se tudod képzelni de majd megérted milyen az, hogy el vayg havazva, a gyereknek jön a foga ezért nem tud aludni éjjel és egész nap nyűgös, nem tud enni ezért éhes és az egész életed romokban mert felborulsz a fáradtságtól de ki kéne takarítani és közértbe leszaladni és akkor ha betoppan anyósod, hidd el, örülni fogsz neki! ezt egy anyának elhiheted :)

2011. máj. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!