Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék abban az esetben...

Mit tehetnék abban az esetben ha édesanyám ne fogadja el hogy eladtam Nagymamám házát és vettem helyette másikat?

Figyelt kérdés
A történet ott kezdődött amikor 10 évesen Édesapám meghalt. Akkor én elkerültem a Mamihoz mert nem jöttem anyám akkori élettarsaval. 17 voltam amikor a Mami meghalt és én voltam az egyetlen örököse a házának. Ez egy 137 nm-es vidéki ház és a Mami állatokkal, földekkel foglalkozott. Hirdettem pár hétig jött egy vállalkozó állatostól földestől megvette jó pénzért. Én kapva az alkalmon eladtam mert tudtam hogy én az ilyen mezőgazdasági dolgokhoz nem értek teljesen más területén gondoltam el az életem és vettem egy garzont az árából Budapest felújítottam a maradék pénzt pedig a bankba van azóta is. Amióta (másfél éve) itt lakom azóta anyám folyamatosan pocskondiáz hogy hogy lehet egy kis lyukba lakni meg hogy a tesóimnak is járt volna a pénzből meg ha majd gyerek lesz hová teszem. Azzal érveltem hogy 19 évesen korai a gyerekre gondolni mikor még komoly párkapcsolatom sincsen meg legalább az enyém nem albérlet, meg pont tökéletes egymagamra a lakás meg keresek annyit hogy fenntartsam magam hogy ne kelljen a félre tett pénzhez nyúlni. Meg azt sem értem miért járna a tesóimnak a pénzből amikor nekik semmi közük nem volt a Mamihoz mert az új élettársától születtek ráadásul utálták szegény Mamit. Valaki tanácsot esetleg?
2018. okt. 12. 10:46
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
2%

Én is azt mondom, mint anyád, hogy járt volna a féltestvéreidnek is az örökségből egyenlő arányban. De neki kellett volna megtámadnia a végrendeletet, és valószínűleg nyert is volna. Nem tette, hát magára vessen.

Neked azért illett volna juttatni a féltesóidnak az örökségből, ha nem is egyenlő arányban, de valami kis morzsát legalább. Mondjuk 20-20 %-ot, ha ketten vannak. A tiéd maradt volna 60. Azért így is elég szép arány.

De még jóváteheted, kezdj el gyűjteni a féltesóknak, aztán majd odaadod nekik az ő részüket.

2018. okt. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
1%
Te tulajdonképpen kisemmizted a féltestvéreidet! Eléggé elítélendő, de mondom, jóvá teheted, ha adsz nekik pénzt, most vagy ha most nincs, majd később.
2018. okt. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
99%
Te voltál az egyetlen örökös, mivel édesapád meghalt és te, mint egyenesági rokon voltál, aki örökölhetett. Kérdezd meg anyukádat, hogy te mit fogsz örökölni a nevelőapád után, ha már a te "apukád örökségéből" a féltestvéreid részt akarnának kapni.
2018. okt. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
100%
Apukád után nem örököltél? Ha volt közös tulajdona anyukáddal,(ház, vagy lakás) akkor annak a fele is tiéd elvileg.
2018. okt. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
95%
"Te tulajdonképpen kisemmizted a féltestvéreidet! Eléggé elítélendő, de mondom, jóvá teheted, ha adsz nekik pénzt, most vagy ha most nincs, majd később." És miért is járna a kérdező apai nagymamája után egy másik pasi gyerekeinek örökség? NEM az elhunyt nagymama unokái.
2018. okt. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
95%

17.56-58-as, 55%-os válaszoló. Olvasd el figyelmesen, mit írt a kérdező. Apai ágon örökölt. A féltestvérei semmilyen rokoni kapcsolatban nem álltak az elhunyt nagyival, semmi nem jár nekik ebből a házból. Vagyis a kérdezőnek a világon semmit nem kell jóvá tennie... Majd az anyjuk után örökölnek mindannyian.


egyébként szerintem is okosan cselekedtél, hogy a pénzből lakást vettél, a maradékot pedig lekötötted.

2018. okt. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
17%
nem akármi vidéki ház lehetett, ha futotta belőle valamire Bp-n felújítással, maradékkal...
2018. okt. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
5%
12, és fenn is tudja tartani... itt mindent elhisz, anélkül, hogy a részleteken kicsit is agyalna?
2018. okt. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
94%
Képzeld, vannak nagyon jó vidéki házak, jó földterülettel amik nem keveset érnek. Egy pesti kis garzon sokszorosan kijön az árukból. Ráadásul itt állatállomány is volt, ami azért nem pár százezres tétel...
2018. okt. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
3%

1) 19 éves vagy, tehát jó eséllyel él még az apád és akkor nem te voltál az örökös, hanem az apád. (A kitagadásnak nagyon szigorú kritériumai vannak)

2) Ha már meghalt az apád, akkor onnan mit örököltél?

3) Az rendben van, hogy valakinek olyan sivár az élete, hogy kamukat írogat - sokszor tudjuk is, de minőségi kamuk és lehet róla beszélgetni - de ilyen silány, tudatlan, összedobált szarral ritkán találkozni!

2018. okt. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!